Skocz do zawartości

Wymiana hamulców - prosze o rady


krism84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a potem się tłoczki zapiekają i napiszesz następny temat?

Nie ma szans, żeby się zapiekły, smar tworzy jedynie dodatkową warstwę ochronną na tłoczku.

a wiesz co się robi jak miedź dostanie się do aluminium?

Wytworzy się ogniwo elektrochemiczne a w konsekwencji korozja połączenia. Z jednej strony smar, a zdrugiej anodowana powierzchnia skutecznie temu przeciwdziałają.

Panowie, używam smaru miedzianego na heblach od ładnych paru lat, i jak dotąd, ani tłoczki nie stanęły mi dęba, ani zaciski nie spłynęły z koła. Owszem jeżeli ktoś przez kilka sezonów do nich nie zagląda, to najpewniej się zapieką, ze smarem albo bez.

Powtarzam, ani ja, ani nikt z moich znajomych nie miał nigdy żadnych problemów z powodu stosowania "miedzianki" na zaciskach. W Szkocji klimat jest, jaki jest i każda dodatkowa ochrona sie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony smar, a zdrugiej anodowana powierzchnia skutecznie temu przeciwdziałają.

Ale własnie chodzi o to w smarze miedziowym, że po wyschnięciu zostaje powłoka miedziowa, a ona w kontakcie z aluminium może niepotrzebnie przyśpieszyć korozję. Smar skutecznie izoluje drobinki miedzi od aluminium, ale gdy wyschnie, to nie będzie miało co izolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co stosowac smar miedziany ktory faktycznie nie do tego służy jak sa smary przeznaczone do tłoczków hamulcowych?

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

 

 

 

Niestety zaczeły się schody ;-/

 

Wymieniłem wszystkie przewody na nowe w sumie poszło bez większych problemów jednak teraz zabrałem się za odpowietrzanie i już tak wesoło mi nie jest tzn.:

w tylnim kole niby wszystko szło ok ale mam wrażenie ze klocek "nie odbija" niby hamuje ale jakoś tak marnie - poza tym przy odpowietrzaniu wężyk cały powienie być napełniony płynem ( w przypadku dobrego odpowietrzenia) a u mnie nie był nie wiem dlaczego wydaje mi sie że wszystko robię dobrze hmm...

 

natomiast w przednim kole pompuję klamką pompuje i nic płyn nie leci przez wężyk a klamka jest bardzo bardzo miękka

 

A tak w ogóle to jak rozpoznać zapowietrzenia hamulca ??? tak ogólnie będzię miękki czy twardy i nie będzie hamował czy jak???

 

A może ja coś robię źle bo robię tak:

 

- odkręcam pokrywkę od zbiorniczka płynu hamulcowego i dolewam nowego żeby zawsze był zbiorniczek pełny

- pompuję klamką kilka razy i trzymam ją

- jednocześnie odkręcam zaworek od odpowietrzania do którego jest podpięty wężyk - po chwili jak "coś wyleci" zakręcam go

 

i czynności powtarzam - tak?

 

Powinienem wcześniej odpalić motocykl?

Edytowane przez krism84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sobie skrócić cierpienia to użyj strzykawki na drugim końcu wężyka, żeby pozbyć się większości powietrza, a potem tak jak opisałeś, pompujesz klamkę z 10 razy i trzymając ją wciśniętą odkręcasz odpowietrznik i od razu zakręcasz dalej trzymając wciśniętą klamkę, i tak do skutku, aż nie będzie bąbelków powietrza w wężyku. Motocykla nie odpalaj. I pamiętaj żeby regularnie dolewać płynu do zbiorniczka bo jak zassie powietrza to od nowa będziesz się bawił.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak w ogóle to jak rozpoznać zapowietrzenia hamulca ??? tak ogólnie będzię miękki czy twardy i nie będzie hamował czy jak???

 

 

motocykla nie musisz odpalać

zapowietrzony=miękka klamka=brak hamulców

odpowietrzony=klamka twarda=dobra skuteczność hamowania :biggrin:

 

żeby nie było wątpliwości gdy trzymasz klamkę odpowietrznik jedynie luzujesz na tyle aby powietrze (wraz z płynem) wypłynęło z układu po czym zakręcasz odpowietrznik i dopiero puszczasz klamkę - i tak do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...