Skocz do zawartości

3 oleje - który najlepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

10w60 obniża moc i podwyższa spalanie. A więc efekt naklejek mocy zostaje zniwelowany:P

 

ale przy maksymalnym obciązeniu daje odpowiednia ochrone. lepiej stracić 1-1,5% mocy i zwiekszyć spalanie o tą wartość niż rzyzykować zerwanie filmu

Dasz jakiegos linka ?

 

:crossy:

 

http://www.eni.com/en_IT/products-services/automotive-lubricants/engine-oils/motorbikes/motorbikes.shtml

 

Pytanie, czy warto kombinować - skoro chyba zdecydowana większość używa Motula 5100 do wszelkiej maści ścigaczy z rzędowym silnikiem (wtrysk/gaźniki) do użytku codziennego + trochę katowania na torze lub Motula 300V w przypadku jazdy wyczynowej.

 

to ze popularny to nie znaczy ze dobry i to nie sa żadne kombinacje tylko swiadomość. poziom lepkości tego oleju to słabizna dla tego też np nie wskoczył w wartość nawet 50 bo o 0 nie ma co marzyć. marketing i to wszytko tyle dla mnie warte sa oleje motul. o szansie na podróbe nie wspominam

 

ktoś wspominał o bazie olejowej. obecnie nowe produkty eni o wartosciach 10w60 i 20w50 maja już nową baze olejowa SL i nie jest to baza uzyskana metoda hydrocrackingu stad ceny podchodza pod 60-90zł za litr w zaleznosci od oleju. podobnie z motorexem. obydwie marki to klasa sama w sobie ale za jakość się płaci :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyścigach jeżdżą kółka kwalifikacyjne nawet na 0w20 by zniwelować straty mocy, przynajmniej gdzieś tak przeczytałem ale nie wiem ile w tym prawdy.

 

jak się wlaczy w GP o setne sekundy i zmienia silniki na wyścig to można lać 0w20 :-) , dla zwykłego użytkownika minimalnie większy opór wynikający z lepszej lepkości w olejach 60 jest nie wyczuwalny, a ochrona lepsza. Piszę cały czas o maszynach wyżyłowanych i jeżdżonych ostro bo w tych średnio to myślę, że nie ma się co spuszczać na 60 tkę.

Edytowane przez marcel111

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mobil 1 syntetyk to bardzo dobry olej, co ci sie tam moze stac przez 150 km ?

Ja go uzywam od dobrych kilku lat w Suzuki i w silniku caly srodek wyglada jak nowy, a zmieniam raz na sezon.

Dlaczego rozbierasz silnik?Chcesz zobaczyć jak wygląda po mobilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to olej trzeba dobrać do silnika i sposobu użytkowania pamiętając ze nie należy zejsc poniżej parametrów zalecanych przez producenta motocykla a cała reszta (lepsze parametry) wyjdzie tylko na dobre.

 

w silniku lc8 np. minimum to 10w50 a do ostrego traktowania 20w50 natomiast na zime 5w30. tyle podaje produent. reszta to kwestia względna

 

i takich co temperatura spadala po zmianie plynu na prestone

 

no jak był jakiś stary syfior wczesniej nalany to całkiem możliwe.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mobil 1 syntetyk to bardzo dobry olej, co ci sie tam moze stac przez 150 km ?

 

tyle w 4 sesije 20 min krece i wierz mi olej sie mieni od opilkow ze skrzyni itp, zmiany biegow bez sprzegla na odcinie robia swoje , ze olej 24$ za galon a filtry po 4$ wydatek zaden, potem je dolewam do chevroleta 5700cc przepali czesc, a reszte wykapie :D

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jedno, ze wrogiem dobrego jest lepsze - lej taki przede wszystkim jaki zaleca producent (parametry) - marka nieistotna bo to tak jakbys się zatanawiał który tv jest lepszy samsung, lg czy sony - jeden ch..j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...