Skocz do zawartości

Identyfikacja motocyklisty po wypadku, ICE


Sherman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe ile osób psioczacych na służbę zdrowia zna sprawę z autopsji. Podejrzewam, ze wiekszosc przekazuje opinie osób, które przyzwyczaiły się do pie@dolenia głupot. Wychodzi na to, że jestem jakimś wyjątkowym szczęściażem, albo Wnuczkiem prezydenta, bo jak dotąd kilka razy miałem okazję korzystać z publicznej służby zdrowia (sprawy raczej poważne) i nie dość że przeżyłem, to jeszcze jestem zadowolony. Co prawda z kwiatami mnie w szpitalu nie witano, a siostry nie robiły mi tego i owego, ale byłem obsłużony profesjonalnie. Szczerze mówiąc najbardziej mi się nie podobała część pacjentów - ich hamstwo, smród i awantury. Będąc ostatnim razem na ostrym dyżurze w szpitalu w duchu solidaryzowałem się z lekarzami i pielęgniarkami a nie pacjentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób psioczacych na służbę zdrowia zna sprawę z autopsji

 

Że tak spytam z ciekawości: jak Cię boli ząb, to idziesz do lekarza pierwszego kontaktu, czy może do prywatnego gabinetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nasze społeczeństwo z roku na rok głupieje - karmione sieczką medialną i filmami oczekuje samych sukcesów, nikt nie może w szpitalu umrzeć - nie ważne czy ma 40,60,czy 90 lat czy ma zaawansowanego raka, zaniedbaną cukrzycę czy zniszczoną wódą wątrobę - po prostu ludzie oczekują sukcesu. Myślą że to warsztat samochodowy - i wymienia się cześci z wraka robi "nówkę" sztukę. Ale to nie na ten temat dyskusja

Tak? A co powiesz na fakt, że 28letnią kobietę z ciężkim zatorem tętnic płucnych, zawałem obu płuc, sinicą na twarzy i paznokciach, tracącą przytomność po przejściu 3 kroków uważa się za symulanta????!!!! i chce się wypisać ze szpitala po tygodniu bez badań diagnostycznych do domu?????? Może sam jesteś w porządku, ale nie zapominaj, że są inni, którzy nie są tacy, jak Ty... Dodam, że trafiłam w końcu na kilku takich zajebistych lekarzy z powołania i do dziś ludziom o nich mówię.

Ciekawe ile osób psioczacych na służbę zdrowia zna sprawę z autopsji. Podejrzewam, ze wiekszosc przekazuje opinie osób, które przyzwyczaiły się do pie@dolenia głupot.

Tak, ja i weź sam nie pierd*l.

Edytowane przez Agnich

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak? A co powiesz na fakt, że 28letnią kobietę z ciężkim zatorem tętnic płucnych, zawałem obu płuc, sinicą na twarzy i paznokciach, tracącą przytomność po przejściu 3 kroków uważa się za symulanta????!!!! i chce się wypisać ze szpitala po tygodniu bez badań diagnostycznych do domu?????? Może sam jesteś w porządku, ale nie zapominaj, że są inni, którzy nie są tacy, jak Ty... Dodam, że trafiłam w końcu na kilku takich zajebistych lekarzy z powołania i do dziś ludziom o nich mówię.

 

Tak, ja i weź sam nie pierd*l.

Wyluzuj trochę.To, że Tobie przydarzyło się coś strasznego nie oznacza wcale że wszystko jest do dupy. Lekarze to też ludzie i popełniają błędy. Tyle tylko że każdy błąd lekarza jest nagłaśniany przez media a potem w wielu wariantach dystrybuowany przez panie "ze sklepu mięsnego" . Ja też popełniamy w pracy błędy, tylko nie jest to rozgłaszane po całym kraju, bo co to kogo obchodzi, zresztą od mojej pracy nie zależy ludzkie zdrowie - i całe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie oznacza że jest o dupy... Tylko w 9 na 10 przypadkach tak jest :) więc luuuz...

Zbycho w skrócie, albo piedzielisz głupoty od tak albo dawno nie miałeś kontaktu ze służbą zdrowia.... I życzę ci żebyś dalej jej nie miał :lalag: bo ja ostatnimi czasy miałem niestety okazję doświadczyć i kolorowo nie było... Dodatkowo mam siostrę która jest bardzo blisko służby zdrowia i nie będę przytaczał opowieści... Bo? bo nie warto po prostu...

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Wiem, że wypadek, to ostatnia rzecz o której się myśli, ale wypadek może przydarzyć się każdemu i to najczęściej wtedy, gdy najmniej jesteśmy na to przygotowani.

 

Czy macie przy sobie info w razie wypadku, kogo powiadomić, grupa krwi, alergie czy inne takie -dość istotne dla ratowników informacje ?

 

Jeśli tak, to w jakiej formie ?

 

Nie zawsze do karetki trafia z poszkodowanym jego komórka czy portfel. Napiszcie czy macie coś takiego i jak to wygląda.

Aby jeździć szybko, nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

Każdy chwali to - czym jeździ jego stary.

Jeździłem już chyba wszystkim, od dziecięcego chodzika po Magnum 520 DXi z naczepą ponadnormatywną, a teraz przyszedł czas na motocykl.

Kierowcą trzeba się urodzić, samo prawo jazdy nie wystarczy ... ale na wszelki wypadek mam wszystkie kategorie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszywka do kombinezonu zaraz za zamkiem na wysokości klatki piersiowej z imieniem, nazwiskiem, grupą krwi i numerami ICE. Takie coś mam w planach, po tym jak zobaczyłem u kilku znajomych.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imie nazwisko nr telefonow itp OK, grupy krwi nie trzeba bo i tak zawsze sprawdzaja. Chciale dolozyc tatuaz z grupa i rozmawialem z lekarzami z karetek - zawsze to samo, ze bez sensu bo musza ZAWSZE sprawdzic grupe i cos tam jeszcze.

 

Wysłane z ElDżi Optimus Dżi

 

 

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym tatuażem to lipa ... miałem kiedyś na lewym ramieniu ale lekarz powiedział mi dokładnie to samo co kolega opisał wyżej że zawsze sprawdzają , bo mogłeś sobie wytatuować np. grupę krwi swojej dziewczyny itp. wiec się wkurzyłem i wypaliłem gorącym żelazem :biggrin:

teraz wożę oświadczenie woli w portfelu który mam zawsze przy sobie ... może jest już dostępny "czip" z odpowiednimi informacjami który można by sobie wszczepić pod skórę ...jak psom :biggrin: coś ktoś wie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej myślę że chłopcy od Pavulonu kursują w karetkach.Skoro jest metoda na łatwą kasę to zawsze się znajdą tacy którzy skorzystają.Wychodzi na to że całe to ICE przyda się jedynie by powiadomić kogos bliskiego.Nie koniecznie mamę/żonę bo może paść na zawał.Może nich to będzie przyjaciel.Z wyczuciem powie mamie/żonie co i jak i ew jeszcze zajmie sie pojazdem i tym podobnymi problemami.Skoro wszelkie oświadczenia nic nie dają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dowód nie wszyscy mają (ja nie mam), więc chyba najlepszym rozwiązaniem był by czip jak u zwierząt.

Widziałem jak przyszli młodzi do wety ze znalezionym psem, weta wzięła skaner, piknęła i z kompa dała im dane właściciela psa.

Jak ja czipowałem swojego, to koszt był około 50 euro, więc tyle pewnie wydało by wielu ludzi na siebie, aby w taki czip się zaopatrzyć.

 

Z drugiej strony, kiedyś pracowałem w firmie ochroniarskiej, z racji na kilkuletnią służbę wojskową i pozwolenie na broń. Właściciel firmy robił każdemu taki identyfikator z podstawowymi danymi, było to wielkości karty do bankomatu i zalaminowane, w kieszeni na lewym rękawie kurtki.

Kurtki były dobrej jakości, więc wyrwanie kieszeni czy rozcięcie jej nożem było raczej trudne, a sama kieszeń była tak charakterystyczna, że każdy rozsądny ratownik zajrzy tam w pierwszej kolejności.

Do tego, dla ciekawostki, każdy musiał nosić biały t-shirt, na nim kamizelkę kevlarową i kurtkę. W przypadku zranienia na białej koszulce widać krew od razu, na czarnej nie.

Aby jeździć szybko, nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

Każdy chwali to - czym jeździ jego stary.

Jeździłem już chyba wszystkim, od dziecięcego chodzika po Magnum 520 DXi z naczepą ponadnormatywną, a teraz przyszedł czas na motocykl.

Kierowcą trzeba się urodzić, samo prawo jazdy nie wystarczy ... ale na wszelki wypadek mam wszystkie kategorie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku...już teraz jesteśmy szpiegowani,a ty chcesz chipować ludzi ? Za chwilę czytnikbędziesz miał w pracy,urzędzie,sklepie czy w drzwiach kościoła.Po roku okaże się ża można Cię zlokalizować wysyłając sms do kogoś kto robi na tym kasę.Powiesz kobicie że jedziesz na chwilę do Mietka dwie chałupy dalej a...

Edytowane przez pancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...