Skocz do zawartości

KTM EXC 250 mała moc


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy exc od któregoś tam roku wychodzi z katalizatorem( podziękujmy tym peda... ekologom). Jak kupujesz kata nówke w salonie to dostajesz do łapy normalny wydech. 250 exc 2012 rok to już w ogóle przegięcie, z fabryki wychodzi na wydechu przypominającym wydech z setki(oczywiście w środku jest katalizator).

 

mój był z 2000r z niemiec i dostałem 2 dyfuzory

najlepsza moc w papierach, 7 kW

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan mojego KTM nie jest zły buda koła wszystkie łożyska no i zawieszenie jest w git stanie bez żadnych luzów poprzedni właściciel naprawił to, jedyne rzeczy jakie muszę zrobić to ten wydech i tłok ewentualnie.Rama nie była kombinowana jedyne rzeczy spawane w tym motocyklu to ten cylinder i dyfuzor.

reszta jest git jest to motocykl do odratowania będę mieć czas to go rozbiorę i zrobię wszystko jak należy żeby w wiosnę pojeździć ;)

 

Cylinder zależy gdzie spawany, jak tylko na płaszczu wodnym z dala od ważniejszych miejsc jak np. okolice karterów albo przy tulei to teoretycznie może zostać. Do bani jak ktoś to zesmarkał jak dyfuzor, to może zwyczajnie nie wytrzymać i pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze wiem absolutnie wszystko o KTM... Zabiliście mnie info o katalizatorze w EXC 2t :icon_eek: będę u chłopaków w salnie to dowiem sie w jakich rocznikach tak jest. Znam kilka osób co kupowały nowe maszyny 2t i nigdy nie dostawali drugiego dyfuzora. Z tym ze to było raczej w latach 98-03.

 

To że każde nowe moto jest blokowane ze względów homologacji to wiem.

 

Ale myślałem ze to tylko nakładka na filtr powietrza, wkładka do gaźnika i przytkany tłumik koncowy. Dziwie się że na allegro nie ma całej masy dyfuzorów z katalizatorami do sprzedania.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że niektóre salony odrazu wywalają dyfuzory z katalizatorem i zakładają normalne, przy kupnie właściciel nawet nie wie że dyfuzor jest zmieniony, są też takie gdzie nic nie robią a dyfuzor dostajesz do łapy i musisz go sam zmienić. Mozesz też dostać motocykl gotowy odrazu do jazdy albo sam musisz go odblokować. Na dzień dzisiejszy nowy ktm 2t jest zdławiony na: wydechu katalizatorem, dyszami w gaźniku, zwężką filtra powietrza i blokadą na rolgazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki interes ma salon w dawaniu dodatkowego dyfuzora ? I po co w ogóle blokować hardziaka o crossie nie wspominając ?

Dlatego większość salonów sama zmienia gruchy, a co robią z tymi z katalizatorami to nie wiem. Sx-y nie wychodzą z katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi nie wiedzę, zwyczajnie nie potrafię zapamiętać, że EXC to hard a SX cross :)

W SX'ie z góry zakładam, że nikt by się nie szczypał z ekoludkami.

Za to restrykcje dla EXC już na prawdę zaczynają być śmieszne. Na miejscu producenta sprzedawałbym towar z prostą rurą i katalizatorem a dyfuzor jako gratisowy powerpart, bo jaki ma sens komora rezo z gęstą siatką w środku.

Inni producenci to chyba całkiem olali sprawę, bo KDX i CRM to już chyba ze 4 lata nie ma.

BTW Major, rozpruwają je. Wnętrze sprzedają a reszta idzie do ludzi jako odblokowany wydech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...