Skocz do zawartości

Chevrolet


Gość Saul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że idzie zima, a durnych tematów w przy piwie już sporo to postanowiłem zaśmiecić ten dział. Z góry mówię, że nie szukam samochodu dla siebie.

 

Otóż chciałem rozpocząć dyskusję na temat wspomnianej marki. Od jakiegoś czasu Chevrolet wdarł się do europy. Marka ta kojarzy się, przynajmniej mi z super furami typu camaro, corvette. Jednak do nas wpada z inną ofertą, o której chodzą różne głosy. Pamiętam jak te samochody wchodziły, gdy zdawałem prawo jazdy. Wtedy opinia o nich była raczej kiepska. Mówiono, że to to samo co daewoo, czy jakieś inne chinole czy koreańce, że lipa pod amerykańskim logiem. Z tego co widzę w Tv, na ulicach miast chevrolet zdobywa coraz większą rzeszę wyznawców. Zapewne przez cenę, gdyż nowe autka, można mieć w rozsądnej cenie. Jednak czy jakoś tych samochodów jest warta tej ceny, czy ta marka jest warta uwagi, jakie są wasze opinie o tej marce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy opinia o nich była raczej kiepska. Mówiono, że to to samo co daewoo, czy jakieś inne chinole czy koreańce, że lipa pod amerykańskim logiem.

 

Jak do tej pory nie zaobserwowałem żeby "koreańce" w Polsce miały złą prasę. Opinie są raczej pozytywne. Cóż jest jakaś zależność jakość-cena ale nie spotkałem się z jakąś wyjątkowo negatywną oceną daewoo a o kia czy hundaiu nie wspomnę nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aveo w porównaniu do fiata punto to syf i malaria (porównanie obu pojazdów mających już konkretny przebieg na nauce jazdy)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ciekawiło mnie co myślicie o modelach typu aveo,

w usa silnik daweoo 1.6 , zawory sie na czerwonym polu urywaja :P

jak chevy to tylko z usa i nie zadne HHR i inne gowna jak equonox itp

silniki vortexa , albo duramaxa( kooperacja z isuzu) reszta badziew jak kia

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co u nas jeździ to made in korea

znaczki daewoo też można dostrzec.

no i oczywiście loga GM

 

 

w zasadzie to co opel, ja bym nie pogardził

 

W zasadzie, to Niemcy i Białoruś to Europa... ale chyba trudno znaleźć w tych krajach coś podobnego.

 

W Europie Chevrolet to stare Daewoo. Miałem okazję testować cały weekend Cativę (tego ich SUV-a) i w porównaniu do Kia (testowałem i Sportage i Sorrento), to taniocha. Udało im się połączyć w Chevroletach "estetykę" tolerowaną przez amerykańskich klientów z "oszczędnością" koreańczyków.

 

Nie wiem natomiast jak z trwałością. Znajomi którzy mieli Matizy specjalnie nie narzekali (przy przebiegach rzędu 180 tkm)...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ciekawiło mnie co myślicie o modelach typu aveo, cruzer, lacetti, Captiva.

Bo o klasykach to raczej wiadomo.

 

No proszę Cię... nie kalaj zacnej nazwy takimi przydomkami.. :icon_mrgreen:

Chociaż z drugiej strony widzę, że ze skrajności w skrajność... jak nie aveo, to camaro.. :icon_biggrin:

 

a było tego trochę, czego i ja zasmakowałem..

Berta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...