Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

taaa..? a może wyjaśnisz, jakim cudem taki wniosek wyciągnąłeś z mojej wypowiedzi? bo jakoś nie przypominam sobie, żeby po '98 roku yamaha wróciła w xj600 do olejowego podgrzewania gaźników i zdemontowała chłodnicę oleju... :buttrock:

najlepszą wersją xj600 div. jest właśnie ta po roku '98, z tymi dwoma najważniejszymi zmianami (grubsze lagi + druga tarcza). tyle, że cena jest zazwyczaj wyraźnie wyższa, niż roczników '96 i '97

jsz

 

ps. jestem w szoku. po z górą pół roku postoju moja xj-ta zagadała od 2 zakręcenia :crossy: dotychczas podejrzewałem, że takie rzeczy to tylko wiadomo gdzie...

 

IMO zastosowanie grzanych gaziorow nie jest jakims rewolucyjnym rozwiazaniem, ktore mialoby miec kluczowe znaczenie przy wyborze rocznika. jesli kogos stac na dive <96 to nie robilbym mu metliku w glowie chlodnica czy tez tym grzaniem gaziorow, bo i bez tych kosmicznych udoskonalen divka zapala i jezdzi bez wielkich problemow.

zwrociles uwage wlasnie na te gazniki przekreslajac roczniki starsze, ja tylko chce zaznaczyc jedno - kierujac sie przy wyborze dywersji takimi szczegolami lepiej calkiem podarowac sobie ten motocykl, bo nawet wersja po 98 bedzie za bidna pod wieloma wzgledami.

jedyna sensowna zmiana, ktora IMO moze kusic byly grubsze lagi, bo druga tarcza tez rewolucji nie wniosla. moja divka z jedna tarcza z przodu, zaladowana w 2 osoby, 3 kufry i wypchany walek louisa hamuje wystarczajaco dobrze - kwestia rozwagi kierujacego :crossy:

 

ps. to jeszcze nie sprzedales swojej xj? :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje po nocce ogrzewanie gaznikow zimnym olejem?? Trzeba rozpalic ognisko pod silnikiem i dopiero probowac zeby zaskoczyla od razu??

 

Rozumie jeszcze elektryczne ogrzewanie.

 

Pack84. Moja nie ma zadnych problemow z nawet mrozem. Ciezej odpala goracy silnik niz zmrozony :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze moja miala problemy bo regulacja nie byla robiona, nie byly czyszczone gazniki jak nalezy. wg mnie ogrzewanie olejem nie przynosilo wiekszych skutkow i dlatego divy mialy problemy z zapalaniem a pozniej dali ogrz elektryczne. ten olej chyba pomagal w rozkladzie benzynki w gaznikach zanim sie miala spalac. teraz w nowych sprzetach jest ogrzewanie woda z chlodnicy.

w kazdym razie ja to sie zastanawiam nad yx radianem albo honda gt 650 hawk. sa to motocykle ktore ciezko zaszufladkowac i nawet w swoim starczym wieku beda zwracaly uwage. nie chce chyba divy bo jest ich za duzo i nie maja w sobie tego czegos. radian dlatego ze znam na wylot te podzespoly a gt hawk to ducati w wydaniu hondy:P szkoda ze sa moze 4 w Polsce;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dwie tarcze i grubsze lagi to powazny argument, chociaz majac Div z 95 roku (cienkie lagi i jedna tarcza) specjalnego dyskomfortu nie odczuwalem. Jadac juz w o osoby trzeba bylo wiekszy odstep trzymac i tyle. A i dwie tarcze z modelu do 91 maja sie nijak do tej z jedna tarcza po 92. Mowie to jako byly wlascicie tych motorkow. Zwroccie uwage na srednice tarcz w starym modelu i tym po 92. Roznica jest nieodczowalna, z malym wskazaniem na model z 92 z jedna tarcza. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzbys opuszczal team Yamahy :bigrazz:

niekoniecznie opuszczam, chcialbym teraz jakis fajny "inny" motocykl ktory czyms sie wyroznia a div jest bardzo duzo i nie podchodzi mi ona szczegolnie. nastepna jest fazer ale na nia kasy nie bedzie. sentyment do yamahy zawsze pozostanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=250306162 co powiecie o tej xj. napewno jest to tanio ale wiem ze nie jest ona idealna moze doszukacie sie jakis szczegułów? ja wiem ze owiewka jest podrapana, nie ma 1 sruby i cos nie tak z ta zaslepka kolo licznika, wydech podrapany . przebieg z licznika 70 000 ponoc slychac jeszcze kosz sprzeglowy. oplaca sie ja brac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie opuszczam, chcialbym teraz jakis fajny "inny" motocykl ktory czyms sie wyroznia a div jest bardzo duzo i nie podchodzi mi ona szczegolnie. nastepna jest fazer ale na nia kasy nie bedzie. sentyment do yamahy zawsze pozostanie:)

 

jesli przebieg oryginalny to spluniecie dla tego silnika - ze 70% dywersji do 98 ma podobny.

przy tym przebiegu licz sie z tym, ze bedziesz musial zajrzec do lancuszka rozrzadu. sprzeglo klepie w wiekszosci, mozna to w sumie w maire prosto wyciszyc

, przynajmniej u mnie udalo sie.

jesli chodzi o rame, to jedz i zobacz - po zdjeciach ciezko cos powiedziec. cena w miare ok jak za ten stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=250306162 co powiecie o tej xj. napewno jest to tanio ale wiem ze nie jest ona idealna moze doszukacie sie jakis szczegułów? ja wiem ze owiewka jest podrapana, nie ma 1 sruby i cos nie tak z ta zaslepka kolo licznika, wydech podrapany . przebieg z licznika 70 000 ponoc slychac jeszcze kosz sprzeglowy. oplaca sie ja brac?

Ja ci moge swoja sprzedac w tej samej cenie, tylko rocznik 96.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukam rocznika 98w góre. to ze bede mial wydatki wiem i dlatego zostawilem sobie troszke kasy na nia. ile kosztuje zabawa z rozrządem? i ile same materiały. da sie poznac mniej wiecej rozciagniecie lancuszka bez rozbierania moto? moze gdzies jest jakas skala od napinacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...