Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

w przebiegu postaw sobie 1 przed wszystkimi cyferkami i bedziesz blizej prawdy.

 

3.8l/100km w trasie robione na starej xj - nie wierze.

 

ja rozejrzalbym sie jeszcze za xj900 w starej budzie. poczciwy sprzet.

 

900 trochę chyba za mocna jak na pierwsze prawdziwe moto

 

Poza tym raczej za tą kwotę nie dostanę 900 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.8l/100km w trasie robione na starej xj - nie wierze.

mission imposible 3. Moja pali przewaznie 5-5,8l/100km (najczesciej 5,2-5,5; w trasie 130-140) Zalezy jak trasa i jaki humor. Zaworki sa do zrobienia i spala mi ostatnio 5,6-6l. Najmniej 4,7l ale nie polecam probowac :crossy:

 

Mam wersje 91r 3KN 66KM. Zdlawiona na module, wiec zapewne jest ciut lepiej rozlozony moment i to by tlumaczylo nizsze spalanie od starszych xj. Prowadzi sie tez bezproblemowo bo przednie zawieszenie otrzymalo sprezyny progresywne. Mozna tym w zakretach sie poskladac.

 

Motocykl poczciwy ale regulacje trzeba robic czesto. Taki urok starszych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Wam się ta aukcja podejrzana ??

http://moto.allegro.pl/item244946714_yamah...super_stan.html

 

wydaje się. po pierwsze to składak. cholera wie co i jak tam zostało poskładane, skoro wymieniona jest pojemność 650 (amerykańska seca..?), i nie wiadomo skąd 900 (jak to zostało spasowane?); nazwa xjr, która miała modele 1200 i 1300 (ale 900 jakoś sobie nie przypominam; poza tym xjr to naked); do tego owiewka jest jakaś dziwna, szyba z deflektorem wygląda jak z późniejszych modeli, lusterka nie wiadomo z czego...

trzymałbym się od tego wynalazku z daleka :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od którego roku diversion miał chlodnice oleju?

 

 

a juz wiem ze od '96. ogladalem jeden egzemplarz gdyz gosc chcial sie wymienic za mojego ale cos mi nie pasowalo ze z 94 roku i mial chlodnice. nie mialem niestety wyspisanych numerow seryjnych przy sobie i nie moglem sprawdzic co to za przekret:)

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którego roku diversion miał chlodnice oleju?

a juz wiem ze od '96 (...)

 

a w '98 modernizacja: zmiana grubości lag, druga tarcza, inna kanapa. natomiast jak szukasz, to jeszcze popatrz sobie jak wyglądały owiewki w poszczególnych latach, bo zmieniały się nieznacznie - ale jednak da się poznać, czy nie przeszczepiono "co było pod ręką"

BTW przed '96 rokiem osobiście nie polecam: olejowe podgrzewanie gaźników powodowało kłopoty z rozruchem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW przed '96 rokiem osobiście nie polecam: olejowe podgrzewanie gaźników powodowało kłopoty z rozruchem

jsz

 

sorry jeszua, ale tak rozumujac to i tych po 98 trzebaby nie polecac...

 

moja po 2 tygodniach stania w nieogrzewanym garazu wielkich problemow z rozruchem nie miala, kwestia aby paliwko zaciagnela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara xj przy temperaturach ponizej 5 stopni nie zagadywała mi... wiec znam ten problem. musialem suszarką podgrzewać gazniory i dopiero...

poza tym faktycznie po 98 roku byla xj najbardziej udana i do tej pory jest w takiej samej formie. ja jakbym bral to tylko najkeda bo divą i tak sie nie da szaleć wiec wiadomo. a z tym olejowym podgrzewaniem to fakt - widzialem juz 2 divy ktore mialy zapaćkane to pod gaznikami. poza tym ostatnio gosc proponował mi zamiane mojego na dive twierdzac ze sprowadzil ja dla siebie ale jest za mala i jak zapytalem czy nie cieknie mu olej oraz czy wahacz nie jest pekniety to nagle urwał sie kontakt. motocykl stoi na allegro: http://www.allegro.pl/item246154037_yamaha...super_stan.html

dziwnie sie tlumaczyl, ze niby jest za duzy na diversje to po co sam ja sprowadził dla siebie... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry jeszua, ale tak rozumujac to i tych po 98 trzebaby nie polecac...

 

taaa..? a może wyjaśnisz, jakim cudem taki wniosek wyciągnąłeś z mojej wypowiedzi? bo jakoś nie przypominam sobie, żeby po '98 roku yamaha wróciła w xj600 do olejowego podgrzewania gaźników i zdemontowała chłodnicę oleju... :P

najlepszą wersją xj600 div. jest właśnie ta po roku '98, z tymi dwoma najważniejszymi zmianami (grubsze lagi + druga tarcza). tyle, że cena jest zazwyczaj wyraźnie wyższa, niż roczników '96 i '97

jsz

 

ps. jestem w szoku. po z górą pół roku postoju moja xj-ta zagadała od 2 zakręcenia :eek: dotychczas podejrzewałem, że takie rzeczy to tylko wiadomo gdzie...

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...