Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdjatka mojej nowej Jamy w sygnaturce :banghead:

Dzisiaj nawinalem troche km, ale mam juz pytanie, probowalem sie dostac do filtra powietrza... jak sciagnac ten bak!?

Krzysiek

 

 

Witam

Zdjatka mojej nowej Jamy w sygnaturce :buttrock:

Dzisiaj nawinalem troche km, ale mam juz pytanie, probowalem sie dostac do filtra powietrza... jak sciagnac ten bak!?

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witam

Zdjatka mojej nowej Jamy w sygnaturce :(

Dzisiaj nawinalem troche km, ale mam juz pytanie, probowalem sie dostac do filtra powietrza... jak sciagnac ten bak!?

Krzysiek

 

Q-wa w pierwszej chwili pomyslalem ze to moja :) Jest identyczna, nawet tank bag masz podobny, jak sciagne oslony silnika wyglada identycznie. Co do baku to normalnie przewody paliwowe, plastik z kranika (przedluzka) potem sciagasz siodlo i masz srube centaralna na klucz 12, zostaje srubka ustalajaca na kucz 8 przy glowce ramy.

Pzdr i gratujuje zakupu.

Co do kontrolki rezerwy, czy wskaznika poziomu to troche jestem rozczarowany bo w poprzedniej XJ wskaznik byl.

TomaszB moze cos wymyslimy na kontaktronie. Chociaz raczej bedzie ciezko, ten zbiornik nie ma nawet wejscia na wskaznik, przewody itp. Pzdr.

A jeszcze jedno lancuchy REGINA, slyszal, stosuje ktos?

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdjatka mojej nowej Jamy w sygnaturce :)

Dzisiaj nawinalem troche km, ale mam juz pytanie, probowalem sie dostac do filtra powietrza... jak sciagnac ten bak!?

Krzysiek

Gratulacje Krzysiek. Moto sie swietnie prezentuje, to starsze z reszta tez. Pozwolisz ze sie spytam z ciekawosci. Czy u Ciebie tylne zawieszenie bylo jakos przerabiane? Bo tyl wydaje sie taki 'podniesiony' (pytam o dywersje oczywiscie :().

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Krzysiek. Moto sie swietnie prezentuje, to starsze z reszta tez. Pozwolisz ze sie spytam z ciekawosci. Czy u Ciebie tylne zawieszenie bylo jakos przerabiane? Bo tyl wydaje sie taki 'podniesiony' (pytam o dywersje oczywiscie :crossy:).

No to na razie jestem szczesliwym posiadaczem 2 maszyn :) Lime82 tyl chyba nie byl ruszany, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo ;) ale fakt "dupe" ma troche w gorze...

 

Q-wa w pierwszej chwili pomyslalem ze to moja :icon_eek: Jest identyczna, nawet tank bag masz podobny, jak sciagne oslony silnika wyglada identycznie. Co do baku to normalnie przewody paliwowe, plastik z kranika (przedluzka) potem sciagasz siodlo i masz srube centaralna na klucz 12, zostaje srubka ustalajaca na kucz 8 przy glowce ramy.

Wlasnie! Nie wiedzialem, czy mam odkrecac to srubke przy glowce ramy, ale teraz juz wiem!

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lime82 tyl chyba nie byl ruszany, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :crossy: ale fakt "dupe" ma troche w gorze...

No wlasnie, tez bym chcial tak u siebie zrobic, ale nie bardzo mam pomysl jak.

No to na razie jestem szczesliwym posiadaczem 2 maszyn :)

Serio masz jeszcze starego sprzeta? Nie chcesz sprzedac? :flesje:

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Obracając tylnym kołem np przy smarowaniu łańcucha(xj 89 rok 51j) zauważyłem, że łańcuch jest mniej lub bardziej napięty w zależności od położenia koła. Czy to jest normalne? Sprawdziłem wszystko, co możliwe i nic nie jest krzywe. Może wynika to z nierównomiernego zużycia zębatek na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo.

 

Nie mam pojęcia dlaczego.

Zębatki sa jeszcze w dbd stanie.

Bić żadnych nie zauważyłem.

Koło kreci sie lekutko.

Łańcuch w w kilku miejscach jest jakoś tak wysztywniony/lekko załamany

Smarowałem go ostro naftą, olejem i troche wyluzowało te miejsca.

Po tych zabiegach zmniejszyło się też znacznie zjawisko różnego naciągu łańcucha.

Poprzedni właściciel chyba tylko nakładał smar do łańcuchów i nigdy go nie czyścił.

Zmniejszyło się też znacznie zjawisko różnego naciągu łańcucha.]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grizzli (witam!) i Lolo lancuch wyciaga sie nierownomiernie, szczegolnie dotyczy to tych tanszych (nie wzmacnianych) i slabszych firm. Qumpel mial irisa ktory po 5 tys praktycznie nadawal sie na zlom w jednym miejscu byl naciagniety jak struna, w innym wisial jak stare gacie. Nafta sie myje lancuch a nie smaruje.Tu zdania sa podzielone ja po przygodzie z roznymi sprayami itp powrocilem do ... oleju przekladniowego, plus 2-3 razy w sezonie mycie nafta i olej. Uwazam ze daje to najlepszy efekt. Pzdr.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt źle napisałem.

Nie smarowałem łańcucha nafta tylko go myłem :)

Jak kupiłęm sprzęta to łańcuch był bardzo ulepiony więc teraz często go czyszczę, samruje.

Teraz juz mu odpuszcze bo wygląda normalnie/czysto i jest elastyczny.

Te różne stany napięcia juz prawie wcale nie wystepują.

 

Smaruje olejem przekładniowym albo szprajem Bel ray - bardzo dobry samr( łatwo sie czyści nafta i nie smarka wcale po kole)

Czyszcze naftą.

Łańcuch mam RK wzmacniany ponoć :biggrin: - nie wiem czy to dobry łańcuch.

 

Mysle, że ten sezon łańcuch jeszcze wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Zbig, za informacje, wytłumaczenie jest sensowne i logiczne, takiej ewentualności nie brałem pod uwagę. A ponieważ po dokładnych oględzinach stwierdziłem, że wszystko jest proste, pozostaje rzeczywiście tylko łańcuch. A ponieważ kończy mi się zakres regulacji, i tak w tym sezonie będę musiał go wymienić. Mam tylko nadzieję, że pod koniec. Zastanawiam się tylko, jakiej firmy byłby najlepszy. Muszę poszukać na forum, bo temat był już pewnie poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...