Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem wczesniej o pasku zebatym do regulacji tylnego amortyzatora...

otoz udalo mi sie zanabyc taki pasek w polskiej firmie, a ponizej male porownanko z Yamaha:

producent:

1) Yamaha (prod. Goodyear)

2) Unibelt Sp.J. (tel: 0-68 326-85-10)

typ:

1) brak

2) STD 440/S-8M/9 mm

cena:

1) 160,00 pln

2) 18,18 pln (+ 19,52 ew. koszt wysylki)

czas oczekiwania:

1) dwa tygodnie

2) dwadziescia cztery godziny (z dostawa do domciu :-)

jakosc:

1) zapewne nieco lepsza

2) zapewne nieco gorsza

 

ja wybralem produkt nr dwa :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze w starej starej xjcie :icon_biggrin: Od chyba 90r jest amortyzator na klucz hakowy.

 

 

Mam takie pytanie: Czy kazdy obrotomierz bedzie pokazywal jednakowa wartosc obrotow jesli bym podpial go do swojej xjty??

 

Mam troche zmeczona owiewke wiec pomyslalem sobie ze moglbym zrobic nakeda ale bez tych wielkich zegarow i dac tylko obrotomierz. Za licznik uzywalbym licznika rowerowego i dorobilbym do niego jakies podswietlenie wykorzystujac podswietlenie zegarow.

Wie ktos moze czy zegary z xj550 pasuja do xj 600??

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no bekriss czekam na przemiane:) moze nie tylko moja bedzie w najkedzie:D wg mnie kazdy obrotomierz dziala tak samo - wylicza impulsy.

w sumie to ja juz mam koncepcje - zegary obnize i zrobie owiewke z blachy ocynkowanej (pomaluje lub okleje) w kształcie trapezu - nie bede sie bawil w tworzywa bo mała bedzie. zobaczymy co wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no bekriss czekam na przemiane:) moze nie tylko moja bedzie w najkedzie:D wg mnie kazdy obrotomierz dziala tak samo - wylicza impulsy.

Tylko czy musze zaltwic jakis elektroniczny czy taki od mztki tez bedzie dzialal. Pamietam kiedys z kolega montowalismy do jego malucha obrotomierz i kosztowal grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy musze zaltwic jakis elektroniczny czy taki od mztki tez bedzie dzialal. Pamietam kiedys z kolega montowalismy do jego malucha obrotomierz i kosztowal grosze.

 

Takiemu od MZ braknie skali przy obrotach XJ-tki :crossy: MZ ma do 8 ts. skalę!

 

Ja gdybym robił golasa to zapodałbym cały zestaw zegarów od jakiegoś nakeda np XJ 600 N.

Widziałęm kiedyc taka XJ-tke - wyglądała kapitalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem fajnego golasa ładne małe diodki z przodu w sumie zrobiony na streeta ale było wrażenie

Apropo czy ktos coś wie na temat amorka tylniego bo mam podejrzenia co do jego prawidłowego działania

 

Zaproś do poczytania swojego posta z mechaniki ogólnej.

Wystraczy linka zapodać.

W dwóch miejscach nie ma sensu tego samego wałkować.

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca , zobacz jak cieplo tam bylo , mi 600 nie raz w cieple (upalne ) dni odpalala wsumie bez ssania , i obroty trzymala wmiare rowno. Stala poporstu w sloncu.

A dlatego tak mysle bo zobacz jak gosc jest ubrany ( a raczej rozebrany), na pewno nie jezdzil

A jesli by grzal silnik przed kreceniem pod czerwone to by go nie gasil specjalnie na zapalenie przed kamera.

Pozatym trzyma manetke "poruszona" nie zwalnia jej maxymalnie.

 

A pozatym skad wiesz ze nie lwczyl ssania :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiemu od MZ braknie skali przy obrotach XJ-tki :icon_razz: MZ ma do 8 ts. skalę!

 

Ja gdybym robił golasa to zapodałbym cały zestaw zegarów od jakiegoś nakeda np XJ 600 N.

Widziałęm kiedyc taka XJ-tke - wyglądała kapitalnie.

Sek w tym ze malo tego jest na allegro a i nie jest tanie. Myslalem nad zegarami z xj 550. Powinny nawet wtyczki pasowac. Kontrolki takie same tylko ciut nizej czerwone pole na obrotomierzu i licznik wyskalowany do 200.

 

 

KrzysiekZet31 Moglbys cyknac fote swojch zegarow z gory?? Wydaje mi sie ze ty wlasnie masz od xj 550.

 

Albo inaczej.

 

http://moto.allegro.pl/item167866968_liczn...aha_xj_550.html

 

Takie masz zegary???

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...