Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie. W czerwcu zeszłego roku kupiłem motocykl sprowadzony ze Szwajcarii. Oczywiście jak to niedoświadczony młodziak nie zadawałem wiele pytań facetowi który go sprowadził bo byłem za bardzo podekscytowany..., a mój ojciec który swego czasu był wielkim fanem motocykli po prostu nie pofatygował się żeby zapoznać się z wymaganiami potrzebnymi do rejestracji ( dokumenty itp. ) Teraz kiedy chcemy zarejestrować pojazd okazuje się że mamy wiele problemów. Po pierwsze okazało się że motor przy sprowadzaniu ze Szwajcarii powinien zostać oclony... dlaczego? Bo urocza Szwajcaria nie należy do UE :banghead: . Facet od motocykla nie oclił go i nie poinformował nas o tym fakcie. No po prostu się załamałem :icon_razz: . Tyle innych państw w Europie, a ja akurat musiałem kupić motocykl ze Szwajcarii. Dobra koniec użalania się. Przechodze do sedna sprawy. Otóż ojciec chodził od urzędu do urzędu, od jeden Pani do drugiej... Ostatnia u której był powiedziała mu że jeżeli cło nie zostało opłacone na granicy to teraz trzeba zapłacić mandat w wysokości 1500zł. Hehe a tutaj odrazu powiem że motocykl ( Honda MBX 125 F r. 1984 ) kosztował 1700zł. I teraz zamiast rejestrować, zaczynać kurs na prawko, kupować akcesoria i ubrania, musze się martwić o p... mandat. Katastrofa. I tu mam pytanie czy znacie jakieś sposoby na te przeklęte procedury, macie jakieś doświadczenia i pomysły jak uniknąć kary? Bardzo prosze o odpowiedź i z góry dzięki :flesje:

Edytowane przez Jarek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejne pytanie do Was nie cierpiace zwłoki... ;] Otórz chce sprowadzic Honde shadow 600 z Wielkiej Brytanii i nie wiem jakie sa procedury! Jeśli takie same jak przy sprowadzeniu z niemiec to go sprowadze ... prosze o szybką odpowiedz i ewentualnie jakie są ceny jeśli chodzi o cło itp. z góry dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek WWL - ja tez sie przymierzam do przywozu moto z anglii.Zalezy czy moto masz rozbite czy chcesz nim przyjechać.Ja mam opisaną całą procedurę ale w przypadku samochodu nieuszkodzonego tak jakbyś chciał nim przyjechać.mam namiary na kolesia co mi przywiezie moto z Londynu do Rzeszowa nom ale krzyczy 2200 niby nie tak duzo,ale bije po kieszeni.A moze ty masz jakieś namiary na tanszego kolesia.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wiec zarejestrowalem moto juz na nowych warunkach.

Tak to wyglada.

 

Przeglad 116zl

Tlumacz (brief i wymeldowanie, umowa po polsku) 60 zl

Urzad Skarbowy( Nip 25) 150zl + 5zl znaczki skarbowe

Wydzial komunikacji ksiazka +tablice itp 190zl + 14zl znaczki oplat.

 

I to wszystko moto zarejestrowane zostaje ubezpieczenie, ja zaplacilem 60zl ale to juz indywidualna sprawa.

Pzdr.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat, tylko dużo spraw jest już nieaktualnych ... wiadomo, co chwile zmiana przepisów w PL :icon_eek:

 

czyli tak:

1. spisujemy umowe z niemcem

2. idziemy do urzędu komunikacji po druk wymeldowania pojazdu

3. po załatwieniu formalnosci zabieramy ze sobą: brief, umowe k/s i druk wymeldowania

4. pózniej w polsce tłumacz, przeglad , US i wydział komunikacji

 

zapomniałem o czymś?

 

jak ma wygladac umowa kupna sprzedaży, żeby nie było problemów z rejestracją ??

co to jest własciwie ten brieff ?? ;)

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pierwszy przegląd techniczny nalezy robic w jakiejs specjalnej stacji diag.?

 

Tak! Koniecznie trzeba to zrobić w Specjalnej Stacji Kontroli Pojazdów :D

 

A tak na serio to w każdej SKP Ci to zrobią. Niektóre robią nawet badania pojazdów bez oglądania pojazdów a dane spisują z dokumentów. Później jeżdżą takie padła po drogach.

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pierwszy przegląd techniczny nalezy robic w jakiejs specjalnej stacji diag.?

 

Musi to byc staca uprawniona do robienia tzw przegladow zerowych. A nie kazda ktora robi przeglad moze robic przeglad zerowy ( w naszym przypadku pierwszy przeglad moto sprowadzonego).

 

 

fajny temat, tylko dużo spraw jest już nieaktualnych ... wiadomo, co chwile zmiana przepisów w PL :buttrock:

 

czyli tak:

1. spisujemy umowe z niemcem

2. idziemy do urzędu komunikacji po druk wymeldowania pojazdu

3. po załatwieniu formalnosci zabieramy ze sobą: brief, umowe k/s i druk wymeldowania

4. pózniej w polsce tłumacz, przeglad , US i wydział komunikacji

 

zapomniałem o czymś?

 

jak ma wygladac umowa kupna sprzedaży, żeby nie było problemów z rejestracją ??

co to jest własciwie ten brieff ?? :(

 

Pkt 1 tak

Pkt 2 nigdzie nie chodzimy (po cholere jeszcze sie paletac po ich urzedach). Mowimy niemcowi ze moto jedzie za granice i potrzebny jest anmeldung i niech on to zalatwi.

Pkt 3 tak ( brief, anmeldung, umowa)

Pkt 4 tak

 

Umowa jak umowa ja mialem tylko po polsku, dane pojazdu (moto rodzaj typ rama) nr silnika nie trzeba.

Dane sprzedajacego i kupujacego i adres (dobrze jest dopisac cechy dokumentu np nr paszportu czy dowodu osobistego).

 

Brief (list) to ich ksiazka pojazdu, zawiera dane pojazdu numery rodzaj typ moc V max, ogumienie, date produkcji, date 1 rejestracji itp I dane kolejnych wlascicieli, kazde przerejestrowanie jest tam odnotowane.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig - proszę o pokutę i wybaczenie :) "Skonsultowałem się" z kolegą diagnostą i powiedział coś takiego:

Przegląd zerowy mogą wykonywać stacje okręgowe oraz stacje podstawowe mające do tego uprawnienia. Bodajże jest to literka D w oznaczeniu stacji.

 

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...=WDU20060400275 tutaj to podobno można znaleźć.

 

Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę i wprowadzanie w błąd :D

No i znów czegoś nowego się dowiedziałem :D

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig - proszę o pokutę i wybaczenie :) "Skonsultowałem się" z kolegą diagnostą i powiedział coś takiego:

Przegląd zerowy mogą wykonywać stacje okręgowe oraz stacje podstawowe mające do tego uprawnienia. Bodajże jest to literka D w oznaczeniu stacji.

 

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...=WDU20060400275 tutaj to podobno można znaleźć.

 

Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę i wprowadzanie w błąd ;)

No i znów czegoś nowego się dowiedziałem :D

  • Pozdrawiam

 

Przeprosiny przyjete, wielki plus ze potrafiles przyznac sie do bledu. ;)

Ale i tak wisisz mi browara :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...