Skocz do zawartości

Jaki motocykl kupić do 5 -6 tysięcy zł


JACK.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam do was pytanie a mianowicie jaki motocykl kupić do 5-6 tysięcy złotych. Niestety na kategorie A2 tak więc do tych 35kW(47KM) . Interesowałoby mnie raczej coś pokroju ścigacza wcześniej myślałem o jakimś nakedzie ale naked który ma taki mały silniczek traci swój urok hah . Myślałem też o kawasaki ninja 250 ale niestety nie mieści się w progu cenowym ;/. Macie jakieś pomysły ?

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - dlaczego celujesz w A2 ? Nowe przepisy dotyczące prawka na motory są wprowadzane od 2013 roku a nie od 2011. Przynajmniej tak ostatnio wyczytałem. Więc kupowanie teraz sprzęta na prawko które obowiązuje za półtora roku dopiero nie wiem czy jest opłacalne.

A jeśli teraz/ w przyszłym roku zdasz na normalne A to raczej nie zmienią Ci go na A2, przynajmniej tak mi się wydaje. Sam chce w przyszłym roku zdać na A przed zmianą przepisów.

 

Co do motocykla to gpz 500 z tego co wyczytałem najbardziej sportową 500 w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz prawka to ja od tego bym zaczął. Raz, że tak wypada a dwa prawo nie działa wstecz i jeśli zdasz na pełne A to potem nie będziesz miał żadnych restrykcji po za zdrowym rozsądkiem, który tak jak prawko też wypada mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest z tymi enduro . Bo wcześniej tak właśnie pod kątem enduro patrzyłem ale słyszałem że te tłoki trzeba co ileś motogodzin wymieniać a z kasą nie ogarnę .

jeżeli chodzi o gpz 500 to tak patrze na allegro i najmłodszy jest z 2004r ale przynajmniej mieści się w progu cenowym ale chyba bym wolał gs500f wziąśc . Ale jeżeli te przepisy dopiero w 2013 wchodzą to byłoby super . No ale oczywiście zdrowy rozsądek na 1 miejscu

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chcesz słodką GS500E? Przywieziona z Niemcowni, stan techniczny bardzo dobry i rzeczywisty przebieg 31 tys km. W papierach ma wbite 34KM bo była kastrowana. Odblokowałem ją wprowadzając odpowiednie zmiany w gaźnikach. Ale w kwitach nadal jest 34KM. :icon_mrgreen: Nie jest jeszcze zarejestrowana w PL. Stan wizualny dobry, wgnieciony zbiornik, pęknięty jeden plastik pod siedzeniem. Przednia opona do wymiany.

 

https://picasaweb.google.com/113681550238652257406/SlingshotGS500E?authkey=Gv1sRgCLqbvf323e-87QE#5666745366334168050

 

 

Znajdź mi jakąś GS400 to chętnie zamienię za GS500E. :icon_biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha xt 600 :D

kupisz za 4tys z e-starterem ja moją 96 kupiłem za 3500 ale jest trochę zdezelowana szczególnie wizual bez szału :D

moc faktyczną ma 40KM nie wiem ile w dowodzie moja chyba ma 35Kw wpisane

na asfalt propozycja idealna-siedzenie jak w czoperze nisko wygodnie, pasażer też się zmieści i nie sprawi motoctyklowi trudu...

jakby nie było to coś udaje enduraka- nie straszne mu dziury, progi zwalniające, przeloty nawierzchnią nieutwardzoną czy zjeźdzanie po schodach też są do wykonania kwestia umiejętności :D

poleci to 140-150km/h ale trudno wytrzymać taką prędkość bo wiatr ściąga, przelotowa przyjemna dla jeżdźca 100-110km/h.....

trochę sie telepie i czasem sie coś odkręci-uroki singla....

pali 5-7 /100

 

tłoki co ileś mth ?? buhehehehe chyba co ileś lat :D nawet na chińskim tłoku musi te 40-50tys km zrobić bez dotykania silnika, a na dobrym jest szansa na 100tys bez remontu...

olej wymienia się co 6tys km, tak samo regulacja zaworów....jeśli chodzi o olej to szukasz najtańszego 20w40 i lejesz, filtr oleju zawrotne 15 zł....regulacja zaworów śrubkami do ogarnięcia przez krejzolowatą 14-latkę a co dopiero dorosłego faceta, potrzeba zestaw kluczy z biedronki i 30min wolnego czasu...

to jest wiatrołap odpada wymiana płynu chłodzącego i wszelkie problemy z nim związane.....

słabe punkty-jak wyje 5 bieg to może sie rozsypać ale nie musi, i jak zaczniesz jarać gumę na parkingu pod galerią handlową i przesadzisz to padają uszczelniacze zaworowe -kosztują grosze(20 zeta komplet chyba) ale do wymiany trzeba zdjąć głowicę i generalnie jest to czynność dosyć skomplikowana....

ceny części-szał : komplet uszczelek 130 zł, świeca chyba 20 (jest aż jedna :D ), tłok kosztuje 290 chiński , 600 wossner ale naprawdę bardzo rzadko się to wymienia....

bardzo dużo jest cześci używanych....

sucha miska olejowa-można gumować, jak leży i chodzi (bo nie wyszło gumowanie ) też nic się nie stanie....

silnik raczej mułowaty(ydis yamahy-na niskich obrotach wierzga jak wściekła kobyła ale im wyżej się kręci tym mniej sie dzieje :D ), gotowa do jazdy waży +/- 170kg (kawał hipopotama) ale potrafi pozytywnie zaskoczyć....ma nieziemski moment obrotowy, wybacza źle dobrany bieg (ciężko ja zadusić) minusem tego momentu jest że nie trzeba dużo wysiłku żeby na śliskim czy piaszczystym tylnie koło uciekło :)

nie ma co panikować przed chłodzeniem powietrzem-w normalnych warunkach nie do przegrzania i fajnie ogrzewa kolana przy obecnej aurze....

 

popatrz przymierz przejedź się-ja polecam...

jej odpowiednikiem u hondy jest xl600 w wersji RM ma rozrusznik elektryczny i mogłabybyć ciekawszą propozycją bo ma mechaniczny gaźnik-więcej jadu ale kupisz tylko stare roczniki a xtłuka klepali do 2003...

za 5-6 tys mnie sie wydaje że powinieneś upolować z okolic 00 skoro ja za 3500 kupiłem 96....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa no na pewno przy najbliższej okazji jak zobaczę gdzieś na allegro czy coś że ktoś sprzedaje w okolicy to podbije do niego i przymierze się itd. dzieki za szczegółowy opis :notworthy: :lalag: . qurim czemy tak szybko sprzedajesz swój nowy nabytek ? :icon_razz: Jak wygląda sprawa z tłokami i naprawami w pozostałych enduro/crossach .

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michoa, dobry opis i dobra propozycja - brawo.

Wreszcie dzieki zmianom w prawie drogowym dotyczacym praw jazdy ludzie zaczna sie uczyc jezdzic na wlasciwych motocyklach.

Nie ma jak nauka jazdy na enduro, nie tlko szosa ale z mozliwoscia lekkiego terenu.

 

Pro, o crossach raczej zapomnij, te zabawki troche kosztuja w eksploatacji i wymagaja wlasnych, niezlych zarobkow :).

Poza tym to motocykle dosc odlegle od enduro, po prostu czysty sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z niektórymi motocyklami enduro może być problem

ustawa przewiduje w przypadku prawa jazdy kat. A2 oprócz ograniczenia mocy także ograniczenie w postaci stosunku mocy do masy 0,2kW/kg

czyli np. taka drz 400 która waży w zależności od wersji ok.130-140kg a moc to ok. 30kW może nie przejść

motocykle, których silnik miałby 35kW musiałyby mieć masę minimum 175kg

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...