Skocz do zawartości

6 biegowa skrzynia w samochodzie


samolot
 Udostępnij

6 biegowa skrzynia biegów  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzicie o takich skrzyniach?

    • Fajna sprawa - lubię zmieniać biegi, jest mi potrzebna
      31
    • Pieciobiegowa, doskonale spełnia swoje zadanie wiec po co mi 6 biegów
      9
    • Mi to bez róznicy ile mam biegów
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest dobrze zestopniowana to fajna sprawa.. A nie jak w moim Fordzie - 90 km/h i niecałe 2 tys. obr.

A mi takie zestopniowanie skrzyni bardzo odpowiada.

6 bieg jako nadbieg.

 

Możesz leciec 120km/h w trasie i przy tym trzymać niskie obroty.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi takie zestopniowanie skrzyni bardzo odpowiada.

6 bieg jako nadbieg.

 

Możesz leciec 120km/h w trasie i przy tym trzymać niskie obroty.

 

A właśnie, że nie. Bo przy 120 km/h 2.0 TDCi ma już tych obrotów prawie 2,5 tys. Pod tym względem bardzo miło wspominam 1.3 CDTI w Oplu - przy 120 km/h było 2,1 tys. obr. i spalanie poniżej 5 litrów. Fajny był ten Fiatowski wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej czekam na wasze opinie dotyczące "nowej mody" i 6-biegowych skrzyń.

A to serio jest jakaś nowa moda? Bo z tego co się orientuję to Megane 2 1.9 dCi miało od początku 6-biegową skrzynię, a nie jest to jakaś strasznie nowa konstrukcja.

Generalnie 6 bieg dobra rzecz na trasę.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem takw w VW passacie i uwazam ze to najlepsze co w nim bylo.przy spokojnej jezdzie 120km/h 5-6L na 100km.

:icon_mrgreen:

Niestety w erze wszedobylskich korkow, przesiadlem sie na automat, ktorego do tej pory nie trawilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest dobrze zestopniowana to fajna sprawa.. A nie jak w moim Fordzie - 90 km/h i niecałe 2 tys. obr.

 

U siebie wrzucam VI - tke przy 70 km/h silnik kreci ca. 1000 rpm.

 

 

jak tak lubicie zmieniać biegi (7 super..., no powiedzmy) to najlepiej skrzynię z ciężarówki sobie sprawić ;)

 

 

Jak dla mnie to 8 stopniowa skrzynia to zaden problem, ciekawsze sa te 18 biegowe, fajna sprawa.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że będzie mi brakowało 6tego biegu

wrzucam krótszy dyfer, odcinka będzie przy ok. 160km/h (e36 compact 1,6:)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię szejściobiegowe, bo zazwyczaj to oznacza normalne zestopniowanie 1 i 2 biegu przy czym łatwiej wstrzelić się w potrzebny zakres obrotów. Ale i tak, jeśli miałbym mieć samochód to z automatem. Matka miała Kie Pride z automatem, teraz Hyundai Accent z taką samą skrzynią i wtedy można mówić o komforcie podróżowania. Manualną skrzynię trawię tylko w maszynach, które reprezentują sobą osiągi i w zamyśle mają służyć do jazdy a nie taczania się po zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa 6'tka skrzynia. Mi w meganie brakuje właśnie tej 6. Przy 120 km/h na trasie jest dosyć głośno. Jeździłem meganką 2 już 6-biegową i bardzo miło się tym jechało. Inna kwestia, że mam najgłośniejszego diesla ze stajni renault z tamtych lat ;)

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...