Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę dyskusję z kolegą - co jest lepsze rzędowa 4 czy V2 w sportowym motocyklu? Osobiście uważam, że rzędowa 4 oddaje lepiej i płynniej moc oraz Nm an kolo od brutalnej V'ki. Jak uważacie w tym temacie?

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jak kłócić się czy lepsze jest liniowe spokojne oddawanie mocy, czy ostre kopnięcie w górnym zakresie obrotów. Chyba kwestia gustu..

Chociaż słyszałem jakąś teorię kiedyś, że bardziej przerywane oddawanie mocy między impulsami z kolejnych cylindrów daje gumie w oponach "odpocząć" czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jak kłócić się czy lepsze jest liniowe spokojne oddawanie mocy, czy ostre kopnięcie w górnym zakresie obrotów. Chyba kwestia gustu..

Chociaż słyszałem jakąś teorię kiedyś, że bardziej przerywane oddawanie mocy między impulsami z kolejnych cylindrów daje gumie w oponach "odpocząć" czy coś takiego.

Porównajmy litry R4 i V2 - czy litr w R4 oddaje moc w górnym zakresie obrotów? chyba nie do konca...

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a gdzie ? W dolnym ? Pewnie że w górnym. Rzędówki po to są żeby mieć wysoką górę :)

Chociaż to kwestia konkretnego sprzętu głównie.

Tutaj taki przykład :

http://www.motocykl-online.pl/img/galery/porownania-aprilia-sl-750-shiver-bmw-f-800-r-ducati-monster-796-kawasaki-z-750-triumph-street-triple-r-yamaha-fz8-2010_35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzeć na MotoGP, to:

R4 mają Yamaha i Kawasaki

V4 mają: Honda, Ducati, Suzuki

Ducati to V2 raczej.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V4 ma ktm

v2 i v4 aprilia

Ale v4 w suzuki?

Co suzuki ma w V4?

 

Porównajmy litry R4 i V2 - czy litr w R4 oddaje moc w górnym zakresie obrotów? chyba nie do konca...

r4 oddaje na środku moc i na górze

V2 zaś w szczególności na dolnych i potem w środkowych aczkolwiek słyszałem o przegrywaniu map by oddawały na środku głownie swoja moc

W każdym silniku opieramy się na momencie gdyż to jest miara mocy z którego pochodzą konie.

 

Nie ukrywając masz dwa duże gary zamiast 4 małych.

Edytowane przez Joey69

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę dyskusję z kolegą - co jest lepsze rzędowa 4 czy V2 w sportowym motocyklu?

Zalozenie z gruntu bledne. Zaden z tych silnikow nie jest lepszy czy gorszy. One sa po prostu inne. Jeden bedzie wolal rzedowke a inny falke i tyle.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...