Skocz do zawartości

Turystyka małolitrażowa... bardzo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję małego motocykla 125-250, nadającego się do solowej turystyki po Europie.

Ciężki orzech do zgryzienia ponieważ szukam moto o takich kryteriach:

- niskie spalanie

- w miarę bezawaryjnego

- niezbyt wysoki koszt zakupu, nówki raczej nie wchodzą w grę

- może to być moto szosowe bądź, jakieś enduro

 

Moje typy:

 

Yamaha ybr 125

Honda cg 125

Honda nx 250

Zipp nitro 250/ ale raczej nie jestem przekonany

 

Przede wszystkim zależy mi na tym aby mało palił i się nie psuł, reszta mniej ważna.

Co sądzicie o tych motocyklach, wszelkie uwagi i doświadczenia jak najbardziej mile widziane

 

Pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewne ograniczenia jestem przygotowany, nie jeździłem dłużej małymi pojemnościami oprócz kursu na A, dlatego nie wiem do końca czego się spodziewać, czy taka 125 załadowana będzie miała spore problemy ze sprawnym poruszaniem się tj. około 80-90 na budziku, bądź z podjazdami pod strome wzniesienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Kawasaki Ninja 250 to bardzo dobra propozycja, mimo że droga. Spalanie na poziomie 3 litrów litrów przy 33KM, którymi można już normalnie jeździć.

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59445,5421292,Kieszonkowy_Ninja___Kawasaki_Ninja_250R.html

 

Myśle jednak, że powinieneś pomyśleć o GS500 wersja S i zwrócić się do użytkownika PrzemekB o porady. GS500S to chyba była by najlepsza propozycja dla Ciebie. To na prawde leciutki i oszczędny motocykl, mimo, że z owiewkami wygląda na duży. PrzemekB przejechał całą europę na GS500S, wraz z plecaczkiem i bagażami. Tu masz linka do jego zdjec z bikepics : http://www.bikepics.com/members/przemekbbiker/04gs500/

pozdrawiam

 

CB500 tez było by dobrą propozycją, może nawet lepszą niż GS500, tylko musiał byś zakupić wersję S. Przy spokojnej jeździe we dwoje da się zejśc w okolice 3,5l a motocykl dysponuje prawie 60KM i nie będzie zdychał na wyprzedzaniu, autostradach czy na podjazdach

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki Ninja 250 to bardzo dobra propozycja, mimo że droga. Spalanie na poziomie 3 litrów litrów przy 33KM, którymi można już normalnie jeździć.

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59445,5421292,Kieszonkowy_Ninja___Kawasaki_Ninja_250R.html

Wierzę, że chcesz pomóc ale cytujesz reklamowe slogany. Spalanie 4-5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Przepraszam. Takich baboli jest pełno, ostatnio wyczytałem w MOTOGENIE, ze w CB500 da sie szybko wyjąć gaźniki. Da sie, ale zanim wyjmiesz wpierw trzeba odkrecić wszysko co tylko można odkręcić. Tym niemniej jeżdze na gs500/cb500 wiec o pozostałą cześć jest ok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Takich baboli jest pełno.......

Nie musisz za nic przepraszać. Chciałem tylko, żeby zainteresowany Ninja 250r zdawał sobie sprawę, że to co podaje producent to bajki........no prawie. Jak z każdym sprzętem, jak się jeździ z szybkością 60-90 km/h i utrzymuje niskie obroty to spalanie jest akceptowalne. Jak się ktoś rozpędzi i pogoni wskazówkę szybkościomierza i obrotów w góry to w baku robią się wiry :) Poza tym mała Kawa to naprawdę fajny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo takich fajnych rzeczy, jak sr500 - w tym kraju można je kupić za śmieszne pieniądze, a znalazłszy dobry egzemplarz - być zadowolonym

gdyby nie brak miejsca w garażu i czasu na jazdę, sam szukałbym jakiejś sr-ki do... może przeróbki na cafe racera? :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...