Skocz do zawartości

Biegi w Fazer 600'2004 - pyt. natury technicznej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Otóż dwóch mopich przyjaciół kupiło właśnie nowe modele Fażerki 600.

No i mam zagwozdkę takową - w tych motocyklach NIE MOŻNA zredukować biegów od 3 do 6 do biegu jałowego podczas postoju. Trzeba redukować na podjeżdżaniu do świateł. Może się nie znam na rzędowych czwórkach, ale w mojej V-ce Duce redukowanie biegów podczas postojów to normalna rzecz, a u kolegi niewykonalne.

To jakiś absurd jest, pomyłka, błąd czy coś mi się wydaje?

Dzięki za odpowiedzi, bo za bardzo nie wiem co powiedzieć przyjaciołom.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nic zwierzak nie daje, przegazówki, przesuwanie, po prostu nic, tak mi mówili.

Jedyny sposób - ruszenie np na piątce spod świateł, wygląda to komicznie, a przechodnie i kolesie w katamaranach mają ubaw po pachy.

Jeszcze muszę spytać kolegów, czy próbowali redukować przy wyłączonym silniku.

Kurde, to nie może być usterka, żeby w dwóch egzemplarzach taka kicha wyszła na raz :| :?:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nawet wielki korporacje samochodowe wypuszczaja niedoróbki, a potem ogłaszaja to, że model xxx z roku xxx o nr serii xxx z powodu drobnej usterki powinien byc oddany do serwisu.

Ale nie słyszałem jeszcze takiego przypadku w światku motocyklowym. Jednakl osobiście nie wydaję mi się, żeby w tym przypadku cos takiego sie zdarzyło.

Na początku myślałem, że sam to zdiagnozowałeś, ale teraz jak napisałeś, że do Ciebie dzwonili, to może oni robia coś nie tak. A ciekawe czy podczas postoju ida biegi w górę, do samego końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hmm o to nie pytałem, fakt. Ale ponoć dzwonili w tej sprawie do serwisu Yamahy i im powiedzieli "Te modele tak mają" :| Kiszka straszna.

W każdym razie jutro będę jeździł jednym z tych motocykli, bo coś mi tu śmierdzi ostro jak tygodniowe skarpety.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej XJ na postoju można klikać 1 luz 2 - wyżej nie wejdzie. Jeśli zatrzymam się na światłach np. na piątce, to mogę zejść powiedzmy do dwójki i raczej niechętnie idzie dalej. W moim przypadku wystarczy przetoczyć motocykl do przodu nawet kilka centymetrów i musnąć sprzęgło i całą operację można powtórzyć. Nie mam jednak doświadczenia z postojowymi redukcjami, bo zatrzymujęsięzazwyczaj na dwójce....ale z ciekawości popróbuję. Czyli jak ma być..staję w miejscu na 5 i przy włączonym silniku mam klikać do dołu ile wlezie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czyli jak ma być..staję w miejscu na 5 i przy włączonym silniku mam klikać do dołu ile wlezie?

 

No właśnie, w tym nowym Fazerze 600 ni huhu, nie da rady zredukować na postoju, przy włączonym silniku, np z 5 biegu na luz... Dziwne. U mnie w Ducati mogę mieszać na postoju biegami do woli, w górę i w dół... Tak samo w KTMie. Dziwne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawe, może coś nie tak robią...

 

nie pamiętam jak jest u mnie (stary Fazer) czy mogę redukować w miejscu, ale po lekkim odpuszczeniu sprzęgła idzie bez problemu, hmmm

 

w ramach pomocy koleżeńskiej mogę się zamienić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś co i jak. Mogę mieszać biegami 6 w dół, 6 w górę. Mówię o postoju oczywiście. Zatrzymałem się w ustronnym miejscu na piątce i klik, klik, klik, klik...i jest jedynka. Później w górę do oporu. Nie ma kłopotu. Zauważyłem jednak dziwny efekt. Zatrzymałem się na 5 i obroty silnika były dziwnie niskie. Po redukcjach wzrosły do normy. Niejeździłem od tygodnia i silnik nie chętnie się dobudził. Później walił mi z tłumika?? Co chciał mi przez to powiedzieć? Pogazowałem i strzały znikły, ale było fajnie przy schodzeniu z obrotów :mrgreen: Najwyraźniej ludzie to "lubiom", bo patrzyli z uśmiechem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casami są takie problemy i to w kilku motocyklach którymi śmigałem - czasami da się zejśc o dwa biegi i koniec. Lekkie puszczenie sprzęgła działa, nie wiem dlaczego tutaj nie. Jeśli występuje to w dwóch maszynach, to nie ma co szukać dziury w całym. Tak na marginesie, to redukukowanie po kolei w czasie jazdy jest bardziej zgodne ze stuką jazdy jakimkolwiek pojazdem - mozesz tak to wytłumaczyć kumplowi, to nie będzie się stresował :-).

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No tak mu właśnie Paweł tłumaczyłem.

Ino że ona ma też wyczynowego KTMa 400 EXC i jak widzi taki szajs w Fazerze to bluzga ostro. No i wtedy brak mi argumentów, skoro facet ściga się w enduro, a tu mu biegi w Fazerze się nie redukują... :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie miałem takiej potrzeby by przemieszać w miejscu przez kilka biegów-dojeżdzam do skrzyżowania i redukuje

natomiast u mnie jest problem taki że z jedynki trudno wrzucić luz- a własciewie cokolwiek do góry-jak wyłącze silnik spokojnie mozna wrzucić(z dwojki wchodzi bezproblemowo musnieciem w dzwignie)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie uczono, żeby biegi redukować przed dojazdem do miejsca zatrzymania. Weszło mi w krew i nawet się nad tym nie zastanawiam - po prostu mam zredukowane i tyle. Muszę spróbować czy da się zmieniać na postoju :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdazylo z dwa razy ze przy gwaltowniejszej potrzebie zatrzymania nie zredukowalem i potem redukowalem. Raz zredukowalem normalnie innym razem musialem odpuscic troche sprzeglo moto sie spielo, wcisnalem znowu i sie zredukowalo. W gruncie rzeczy jakos nie ma za bardzo okazji do takiej zabawy na postoju bo redukuje w czasie dojezdzania a nie na postoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...