Skocz do zawartości

naprawa zerwanego gwintu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Witam zna ktoś jakiś sposób na naprawę przekręconego gwintu w misce olejowej gsf 600 2001 r. poza rozwierceniu na większą dziurę i nagwintowaniu na większą śrubę korka, lub napawaniu i na nowo gwintowaniu.

 

Ponieważ iż gdyż nie popisałem się bystrością i przekręciłem gwint :biggrin: :biggrin: :biggrin: (Chciałem przedobrzyć i się zemściło)

 

słyszałem kiedyś o jakiś sprężynkach kombinował ktoś kiedyś z takim czymś, czy w ogóle to nie ma sensu i od razu zrobić to jak się należy ?

 

pozdro

,,CZŁOWIEK BEZ PASJI TO JAK DOM BEZ WŁAŚCICIELA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu nie kombinuj tylko zrób większy gwint i śrubę . Zgubienie oleju w trasie poza wyjebaniem się oznacza błyskawiczne zatarcie pieca no i przy nastepnej wymianie oleju znowu będziesz mieć cyrk z helicoilem.



I nie dokręcaj korka na gorąco to tak łatwo gwintu nie urwiesz.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wierzysz w helicoil to po prostu idz do tokarza,poproś o przewiercenie śruby M8 x 1(gwint zewnętrzny) i zrobienie gwintu wewnątrz M 6x1,rozwierć zerwany gwint wiertłem ,fi 7 i nagwintuj gwintownikiem m8 x 1, dobierz długość śruby przewierconej,wklej to na Loctite 638 zielony i masz po problemie oraz gwint wielokrotnego użytku,w 100 % działa bez zarzutu,przetestowane wielokrotnie,przy pokrywach miskach deklach mostkach wałków,jeżeli posiadasz zdolności manualne aby to zrobić to się nie pękaj jeżeli nie poproś kogoś doświadczonego w pracach ślusarskich,jeżeli chcesz to mogę zrobić parę takich tulejek redykcyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprościej mówiąc rozwiercić zerwany gwint i nagwintować to na nowo kupić inna śrubę tylko grubszą i wszystko.

Myślę że ogarnę to sam, myślałem że uda mi się to zrobić bez odkręcania miski ale widzę że się nie da.

A co do tego helicoil to nie tyle że w to nie wieże tylko widzę że tam też trzeba rozwiercać a jak już mam rozwiercać to wolę to nagwintować i będzie już git i wielokrotnego użytku.

Tak się właśnie jeszcze zastanawiam czy uszczelka od miski przeżyję operację odkręcania czy od razu kupić nową ?

Edytowane przez Barfi84

,,CZŁOWIEK BEZ PASJI TO JAK DOM BEZ WŁAŚCICIELA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nową, robisz dla siebie. Zdejmujesz michę coby wiórków nie zaserwować dla silnika a chcesz na starej uszczelce składać. Z reszta i tak w całości pewnie nie odejdzie, nie wspominając, ze jest jak żyletka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwintowania - to ma być szczelne , jak zukosujesz oś gwintu ręcznym gwintownikiem to potem może być non-stop problem z wyciekami . Także lepiej na stole wiertarki stołowej z ręcznymi obrotami albo innym sposobem zapewniającym osiowośc gwintu i płaszczyzny .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem gwinty szpilek glowicy na V-coil i czyma jak ta lala , teraz predzej szpilka peknie niz pusci "sprezynka" V-coil

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...