Skocz do zawartości

Jaki olej ????????


gossy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Czeka mnie w tym tygodniu zmiana oleju w silniku, do tej pory jezdzilem na Mobilu polsyntetyku i slyszalem o nim niezbyt pochlebne opinie (ze rozlewany w Polsce, nizsza jakosc niz oryginalu itp).

Jaki olej proponujecie ??? (mam silnik chlodzony powietrzem + chlodnica oleju, raczej srednioobrotowy, przebieg 44 tys km, sprzeglo mokre, silnik suchy bez wyciekow, zuzycie oleju 0,1 l na 1000 km)

Dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja leję do bardzo podobnego silnika - 900 ccm, chłodzony powietrzem i olejem, sprzęgło suche, przebieg 20.000 km - Motul 5100 10W40, półsyntetyk. Litr - ok. 40 zł.

Nie wiem czy jest dobry - u mnie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało zalać Motula 5100 10w40. Cena w Larssonie to około 35 zł, więc znośnie. Albo Castrol 10w40 - odtstnio bardzo popularny, wiele osób go stosuje, a cena podobna.

Mówiłeś mi , że moto nie bierze oleju, więc będzie spoko. Jeśli okaże się, że łyka, można dać dobry mineralny.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35zł/liter to mało?

Mobli 10W40 półsyntetyk motocyklowy (na pewno nie rozlewany w polsce) mam za 20zł/litr

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Możesz śmiało zalać Motula 5100 10w40. Cena w Larssonie to około 35 zł' date=' więc znośnie. Albo Castrol 10w40 - odtstnio bardzo popularny, wiele osób go stosuje, a cena podobna.

Mówiłeś mi , że moto nie bierze oleju, więc będzie spoko. Jeśli okaże się, że łyka, można dać dobry mineralny.

 

Pozdro, Pawel[/quote']

 

Mineralny PO syntetycznym? Chyba odwrotnie? A jak wypłukać silnik z pozostałości syntetycznego?

 

pozdro,

Surowy,

ex gs500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Diversiony lałem Arala 10W40, a do Suzuki GSXR 750 W wlewałem Mobila 10W40. I jeden i drugi jest dobry i chyba wart swej ceny:)Mineralny olej owszem można wlać,ale to w ostateczności,do jakiegoś starego trupa który lubi posiłkować się znaczną ilością oleju:)

 

Pozdrawiam:)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio do swojej XJ 650 r82 włałem valvoline 10W40 syntetyk. Przedtem chodziła na castrol-u 20w40 minerał. Co prawda moto jest po znacznych wymianach, oj dużo bym musiał tu wymieniać. Moto NIC!!! nie dymi chodzi bardzo ładnie a za olej zapłacilem 30 zł za litr. kupowalem w klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...