Skocz do zawartości

W kasku?


bozoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko na rower. Jak to ma czujnik przeciążeń, to na motocyklu by się otwierało przy ruszaniu :P Pozatym zobaczcie jak ładnie przydzwonił twarzą na filmiku:

 

Ale imo fajne by taki coś było, jako kołnierz usztywniający szyję (jeśli tylko je zmniejszyć). Było by mniej inwazyjne, niż te sprzedawane obecnie, a mogłoby działać równie sprawnie. Tylko znowu pojawiał by się problem skąd urządzenie ma wiedzieć, że teraz akurat jest wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Cuż to dobry kierunek do stworzenia lekkiego, małego a przedewszystkim bezpiecznego kasku

 

Kolego, chyba nie wiesz co to znaczy bezpieczne ...

Fakt, wygodne to może być. Ale bardziej na skuter albo rower. Na motor odpada. Zaliczysz szlifa przy powiedzmy 80 km/h, stukniesz głową w krawężnik.. I co ? Co jest bezpieczniejsze ? Kask czy poduszka ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle istnieje cos takiego jak poduszka powietrzna dla motocyklisty? Zakladana na szyje, kotwiona do motocylka, po zerwaniu polaczenia wybucha chroniac szyje i barki. Kiedys mialem na taka ochote bo nie kosztowala kosmosu, ale stwierdzilem ze ciagle bym zapominal i usunieciu kotwienia przed wysiadaniem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest bezpieczniejsze ? Kask czy poduszka ? ...

 

 

Nic. Uderzysz w krawężnik to może urwać głowę razem z kaskiem. Albo co najmniej przetrącić kręgosłup. :icon_evil:

 

A poduszka kiepska w ogóle, nie podoba mi się. Pewnie dlatego że posiadanie głowy włożonej do kasku sprawia mi przyjemność. Taki fetysz. :icon_mrgreen: Po prostu lubię mieć kask na bani. Na co mój tatko zwykle mówi "Ty zakuty łbie". :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chyba nie wiesz co to znaczy bezpieczne ...

Fakt, wygodne to może być. Ale bardziej na skuter albo rower. Na motor odpada. Zaliczysz szlifa przy powiedzmy 80 km/h, stukniesz głową w krawężnik.. I co ? Co jest bezpieczniejsze ? Kask czy poduszka ? ...

 

toczeg ja rozumiem o co Ci chodzi, ale za 10 lat bedą kaski z takiego tworzywa ze bedą najbezpieczniejsze i lekkie. Nie ma co dzisja dobre kaski waż 2 jak nie wiecej kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dzisja dobre kaski waż 2 jak nie wiecej kg.

 

Właśnie że nie. Chu*owe kaski ważą 2kg. Niemcy takie mieli w IIWŚ. :biggrin: Dobry kask musi być poniżej 1750g. Pamiętaj że większa masa kasku = większe zagrożenie w wypadku. 1750 to i tak dość dużo, np. LS2 z otwieraną szczęką tyle waży, jest strasznie ciężki. Ideałem jest waga poniżej 1500g.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie. Chu*owe kaski ważą 2kg. Niemcy takie mieli w IIWŚ. :biggrin: Dobry kask musi być poniżej 1750g. Pamiętaj że większa masa kasku = większe zagrożenie w wypadku. 1750 to i tak dość dużo, np. LS2 z otwieraną szczęką tyle waży, jest strasznie ciężki. Ideałem jest waga poniżej 1500g.

qurim

Nie rozumiesz mnie. Chodzi mi o to że ludzkość idzie w dobrym kierunku dzisja tak jak piszesz kas wazy 1750g

ale moze a raczej napewno za 10 czy 20 lat bedą kaski 3 razy bezpieczniejsze i leżejsze od dzisiejszych

''ŚWIAT IDZE DO PRZODU''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...