Skocz do zawartości

remont silnika Kawasaki VN15 SE


bzq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra ale robiąc honowanie (mały czy duże) powiększę średnicę cylindra wiec zwiększy się luz a tego nie chce. obecny tłoki dobrze leżą w cylindrach

 

Jest w ogóle coś takiego jak honowanie małe i duże ? Pytam z ciekawości bo pierwszy raz spotykam się z takimi terminami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to honowanie "małe" i "duże" to sam wymyśliłem:)ale o coś takiego mi chodziło. przecież przy takiej ingerencji zawsze "ściągnie" się trochę materiału nawet jeśli była by to 0,01???

No chyba że zgodnie z zasadą:"...Naprawa cylindra musi być wykonana odpowiednio dokładnie: maksymalna dopuszczalna owalizacja i stożkowość wytoczonej i honowanej gładzi cylindra nie może być większa niż 0,01 mm, przy czym powiększenie jej powyżej 0,02 mm zasadniczo dyskwalifikuje jakość naprawy..."

 

Tłok w cylindrze ma luzu 0,06-0,07 mm, wg serwisów ki może mieć luzu od 0,043 do 0,070 mm.

Przy honowananiu usunie się jakieś 0,02 do 0,03 mm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko oczywiście nie tak

myślałem że zamówię pierścienie z Wossnera ale to by było zbyt łatwe

mają w ofercie pierścienie:

* Przeznaczone do tłoka o śr. ok.: 102,5

* Wymiary górnego pierścienia (wys. x grubość): 1.2x3.65

* Wymiry dolnego pierścienia: 1.5x4.2

* Wymiary pierścienia olejowego (mm): 2.5x2.9

 

Trochę się pomyliłem bo powinno pisać ....A u mnie wysokość (nie grubość) pierścieni to po kolei: 1,0 1,2 i 2,75

 

To może po prostu poszerzyć rowki na tokarce? Jak chcesz ciąć koszty to taka wersja jest do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o honowaniu ktore nie zdejmie materialu, zrobi tylko rysy na powierzchni tulei.

Robi sie to taka szczotka z kulkami na koncach drutow, a nie normalna honownica - potem zamieszcze zdjecie.

No to wreszcie się dogadaliśmy...gadał dziad do obrazu...ja o jednym a wy o czymś innym.

Przeszukuje internet ale jak narazie to tylko natrafiam na honowanie "kamieniami". Podobnie jest ze sprzętem, wyskakują tylko przyrządy na kamienie szlifierski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem szczotki do honowania ale jakieś małe średnice-do 60mm. Jakoś nie wierzę serwisą w opolu i nawet nie wiem czy mają odpowiedni sprzęt żeby coś takiego zrobić.Najwyżej będę się musiał wybrać w stronę Wrocławia lub Katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...