Skocz do zawartości

remont silnika Kawasaki VN15 SE


bzq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niech czesci ci wysla jako gift do srodka wsadza kartke z zyczeniami swiatecznymi i zadnego rachunku. rachunek listem niech puszcza :) a moze vatu i cla w pl unikniesz :)

Też już o tym myślałem...najlepiej jak by ktoś z USA kupił mi części i wysłał jako gift ale to też nie wiadomo jak by wyszło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj zrobiliśmy próbę olejową

przedni cylinder 9 bar

tylni cylinder 10,5 bar

za dużo...tak jak wcześniej

Myśleliśmy że uda nam sie rozebrać górę silnika bez wyciągania go ale niestety..

śruby jeszcze dało się odkręcić ale pokrywy już nie dało się ściągnąć

Aha czy ten dekompresator (KACR) działa na takiej zasadzie że przytrzymuje otwarte zawory wydechowe do momentu kiedy silnik dostane obrotów(tak sie wyłącza)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzq , do sprowadzania ciężkich części polecam Polonez Parcel Service http://polonez.info/ .Skrobnij do nich mejla z prośba o pomoc w wysyłce a oni juz cie poprowadzą dalej.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzq , do sprowadzania ciężkich części polecam Polonez Parcel Service http://polonez.info/ .Skrobnij do nich mejla z prośba o pomoc w wysyłce a oni juz cie poprowadzą dalej.

Wiadomo że lepiej zapłacić komuś i mi to załatwi...tylko że ja wole nie mnożyć pośredników bo to mnoży koszty ale dzięki...sprawdzę ten kontakt

 

A teraz coś z innej beczki...ostatnio czytałem wrześniowy numer Świata Motocykli (9/2010) i znowu się wkur...

Jest tam obszerny artykuł o Vulcanach 1500 i na końcu wypocin autora (nic mu nie zarzucam oczywiście) napisał..."Warto też pamiętać, że zużycie oleju na poziomie 1l/1000km jest dla VN 1500 czymś normalnym..."

K.... jak ja nie lubię jak ktoś tak pisze,to chyba już 10 podobnych artykuł.

Piszą że to normalne mądrale ale nikt nie zgłębi tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

obydwie porywy zaworów ściągnięte, obydwa dekompresatory luźne, strasznie luźne..nie wiem jak nowe powinny się zachowywać ale te w zasadzie same spadają z wałka

Jak narazie to pierwszy cylinder rozebraliśmy i co sie okazało:

1. łańcuch luźny na maksa...naciągacz wyciągnięty na maksa

2. silnik wcześniej już robiony i to chyba niudacznie

3. szlif zrobiony i nowe tłoki wsadzone (na pewno jeden...jutro zobaczymy jak drugi)

4. tłok można powiedzieć że też luźny (musimy pomierzyć cylinder, obejrzeć i sprawdzić szczelność pierścieni)

To dziś na tyle złych wiadomości

 

 

 

Edytowane przez bzq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, po czym wnosisz że był robiony?

 

PS jeśli był, może ktoś dorabiał do niego pierścienie. Jaki to ma deklarowany przebieg, że się tak zużyło?

 

Po pierwsze primo:

Silnik był otwierany... i to w perfidny sposób bo sprzęgło ktoś odkręcał przecinakiem, trzeba było dorobić klucz żeby to odkręcic.

Po drugo:

Tłok znakowany 05...większy o 0,5 mm

Po tercjo:

Jak by nie było to cylinder po szlifie...mierźliśmy

Drugiej głowicy jeszcze nie ściągnęliśmy ze względu na problemy z rozebraniem sprzęgła

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to rozumiem. Najgorzej poprawiać po kimś. Nie ma śladów glazingu na tłokach?

Glazingu nie ma

Nagar jest na zaworach...widać że pali olej:)

Nie ma tez progu na cylindrach który powinien sie pojawic w czasie użytkowania...chyba dziwne.

Obydwa cylindry po szlifie, tłoki nadwymiarowe

Powiedzmy że cylindry, tłoki i pierścienie są w dobrym stanie

tylko że baran który robił ten silnik źle wsadził tylni tłok!!!

tłoki sa oznaczone litera F i strzałką, zgodnie z książką tłoki powinny być wsadzone w kierunku "DO PRZODU"

...A U MNIE TŁOK W PRZEDNIM CYLINDRZE JEST DO PRZODU A TYLNI DO TYŁU

kur...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że baran który robił ten silnik źle wsadził tylni tłok!!!

tłoki sa oznaczone litera F i strzałką, zgodnie z książką tłoki powinny być wsadzone w kierunku "DO PRZODU"

...A U MNIE TŁOK W PRZEDNIM CYLINDRZE JEST DO PRZODU A TYLNI DO TYŁU

kur...

a po wycięciu tłoka na zawory też można to stwierdzić?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjecia tulei cyl od srodka, jesli wszystko masz jeszcze rozebrane.

Jaki luz na zamkach pierscieni ?

No spokojnie tak szybko tego nie poskładamy...

porobię zdjęcia i wrzucę link bo bezpośrednio zdjęć chyba się nie da wrzucić na forum

zrobimy pomiary i też wrzucę

 

 

 

a po wycięciu tłoka na zawory też można to stwierdzić?

nie wiem kto był tak mądry ale na tłoku dobrze widać "F" i "strzałkę" i żeby wsadzić tłok na "opak" to trzeba mieć nasr...

No chyba że chciał sprawdzić...co będzie

Wycięcia na tłokach są różne...wrzucę zdjęcia

 

Jeszcze jedno:

Tłok na górze jest okrągły i trochę mniejszy niż podstawa, podstawa jest trochę jajowata i ma większa średnice niż górna cześć.

Ze względu na to że tłoki są w miarę krótkie powoduje to że tłoki w cylindrach trochę się "kolebią"

 

Edytowane przez bzq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że baran który robił ten silnik źle wsadził tylni tłok!!!

tłoki sa oznaczone litera F i strzałką, zgodnie z książką tłoki powinny być wsadzone w kierunku "DO PRZODU"

...A U MNIE TŁOK W PRZEDNIM CYLINDRZE JEST DO PRZODU A TYLNI DO TYŁU

kur...

 

A jesteś pewien że strzałka oznacza kierunek do przodu, a nie kierunek wydechu? Tłoki są identyczne, a tylni cylinder jest odwrócony o 180 stopni.

 

A jednak ok, sprawdziłem w serwisówce, strzała do przodu.

Edytowane przez Varg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...