Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

miód na serce że ludzie obyci w temacie chwala Tereskę.

Przestudiowałem pół internetu i całą dostępna prasę nim zdecydowałem

między BMW R 1200 Adventure ,a XT1200Z. Tym pierwszym miałem możliwość trochę polatać i strasznie

denerwowały mnie te drżące zegary. Yamahay przed zakupem nawet nie widziałem na żywo ( pierwszy raz jak mi ją dostarczono pod dom).

Przeraziłem się trochę wielkością sprzętu no ale juz kupiona. Przyznam szczerze ,że prowadzi się Terskę zdecydowanie łatwiej

od VN900 custom,który to miałem i zresztą mam,ale to taka bulwarówka do 100km.

Jeszcze tylko pytanko czy wpływ na powiedzmy trudną jazdę Kawą może mieć szeroka ( avon 230) tylna guma?

 

Bardzo dzięki . A czy naprawdę jest aż tak duża różnica między T ,a S. Na razie tego drugiego nie używałem bo turing w zupełności mnie zadowala

zresztą natrzaskałem do tej pory 40km także ....

Różnica jest duża, moto się zbiera bardzo szybko, wyłącz jeszcze trakcje ..dużo radochy, tylko, że paliwo znika....

Edytowane przez bunio66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madafaka to typowy przedstawiciel "starej dobrej szkoły rządzenia" - czyli wiedzących lepiej co dla kogo jest dobre niż sami zainteresowani .

Wybrałem swoje moto bo najbardziej odpowiadało moim preferencjom i nie miała dla mnie znaczenia ani marketingowa sieczka , ani tym bardziej opinia kogoś takiego jak Madafaka , a z wyboru jestem jak najbardziej zadowolony.To tyle w temacie "wiedzących lepiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele teres, GS-ów, Tigerów to tak naprawdę ofiary losu, wróć ofiary współczesnego, socjotechnicznego marketingu. Wmówiono nam, że potrzebujemy motocykli, które tak naprawdę do niczego się nie nadają z prostej przyczyny, że ich analogowi poprzednicy byli po prostu lepsi.

Daruj sobie... chcesz obrażać ludzi, bo dokonali innego wyboru, niż jedyny, Twoim zdaniem słuszny... jesteś żałosny. Nikogo z nas nie znasz, za kogo się uważasz? Jeździsz Polonezem bo samochody z elektrycznymi szybami to zbędny dodatek? ST1100 jest fajnym sprzętem, ale do jazdy 30/godz, po dziurach do połowy koła przez cały dzień się nie nadaje.... jeździmy z kumplami, którzy mają różne sprzęty. i moto klasy XTZ jest najbardziej wszechstronnym. Można nim śmigać autostradą i bez problemu przedostać przez las nad rzekę. A tego ST1100 nie potrafi. "analogowi poprzednicy?'' nie jestem kamikaze, miałem moto bez ABS i nieomal zginąłem, dlatego kupiłem XTZ ze wszystkimi dostępnymi systemami. I nie mów, że jesteś tak doskonałym kierowcą, że tego nie potrzebujesz....

Trochę pokory i szacunku dla drugiego człowieka, gościu..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madafaka to typowy przedstawiciel "starej dobrej szkoły rządzenia" - czyli wiedzących lepiej co dla kogo jest dobre niż sami zainteresowani .

Wybrałem swoje moto bo najbardziej odpowiadało moim preferencjom i nie miała dla mnie znaczenia ani marketingowa sieczka , ani tym bardziej opinia kogoś takiego jak Madafaka , a z wyboru jestem jak najbardziej zadowolony.To tyle w temacie "wiedzących lepiej".

 

Tym bardziej ze marketing yamahy tej konkretnie nie był zachwycający. Mistrzem jest BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest duża, moto się zbiera bardzo szybko, wyłącz jeszcze trakcje ..dużo radochy, tylko, że paliwo znika....

Jeździłem kiedyś Suzuki Intruder 800, w porównaniu do XTZ nie ma hamulców. nie jedzie, i dłużej niż 50 km bez postoju d...pa nie wytrzyma. Chociaż przeleciałem tym sprzętem z Świnoujścia do Przemyśla i to razem z żoną. Dzisiaj XTZ-ą latam na kawę do Szczecina, wracam i nie pamiętam,że gdzieś byłem.(200 km). zupełnie inna bajka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ugodzeni w serce ownerzy! Podeszli was i nawet nie wiecie kiedy. Preferencje, "bo mi leży", "bo ma ABS", "bo najlepiej mi się jeździ z pośród motocykli Y,B,H,T,K", śmieszne są bo się w zasadzie sprowadzają do jedynej prawdziwej, m a m b y ć n j b a r d z i e j z a j e b i s t y m b a j k e r e m n a s w o j e j w s i, bo presja na adwenczery jest teraz. Bunio66 nieomal nie zabił Ciebie Twój własny motocykl a nie brak ABS-u. XTZ jest do niczego bo ma służyć do wszystkiego, tak nie może wyglądać rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buniu jestem z Tobą.

Przykład z dzisiejszego dnia. Postanowiłem trochę pośmigać. Z racji że nowa w rodzinie pierwsza Tereska.

Wszystko super. Nie za daleko bom chorobą złożon(oskrzela się zapaliły po ostatnim off roade)Ale mniejsza.

Następnie dosiadłem mojego Vulcana VN 900. Dramat. Nie jedzie ,nie hamuje. Totalna porażka.



Madafaka odpowiesz mi wreszcie ,czym TY znawca wszelkich tematów latasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Bunio. Fajnie posłuchać kogoś rozsądnego.

A jak sprawuje sie Twoja Tereska. Uważasz ,że dobry zakup?

Ja ze swojego zakupu jestem bardzo zadowolony, dziś jest większy wybór niż w 2011, doszedł nowy triumph tiger, nowa Kawa Versys, nowy V-Strom, nowy GS,

Na pewno bym wszystkie sprawdził. Co nie zmienia sytuacji, że jestem bardzo zadowolony. Bardzo lekko się prowadzi, jest elastyczny, przewidywalny, fajnie się go prowadzi na niskich prędkościach, bez problemu można zawrócić we dwie osoby na wąskiej drodze, jest dobrze wyważony.Można by tak długo, o wadach mi nie wypada ;)

Edytowane przez bunio66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madafaka odpowiesz mi wreszcie ,czym TY znawca wszelkich tematów latasz?



Ja ze swojego zakupu jestem bardzo zadowolony, dziś jest większy wybór niż w 2011, doszedł nowy triumph tiger, nowa Kawa Versys, nowy V-Strom, nowy GS,

Na pewno bym wszystkie sprawdził. Co nie zmienia sytuacji, że jestem bardzo zadowolony. Bardzo lekko się prowadzi, jest elastyczny, przewidywalny, fajnie się go prowadzi na niskich prędkościach, bez problemu można zawrócić we dwie osoby na wąskiej drodze, jest dobrze wyważony.Można by tak długo, o wadach mi nie wypada ;)

Wady. Z tego co zauważyłem (mam moto miesiąc) to zdecydowanie wyświetlacza biegu(miesiąc i 100 km. Więcej grzechów nie stwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ugodzeni w serce ownerzy! Podeszli was i nawet nie wiecie kiedy. Preferencje, "bo mi leży", "bo ma ABS", "bo najlepiej mi się jeździ z pośród motocykli Y,B,H,T,K", śmieszne są bo się w zasadzie sprowadzają do jedynej prawdziwej, m a m b y ć n j b a r d z i e j z a j e b i s t y m b a j k e r e m n a s w o j e j w s i, bo presja na adwenczery jest teraz. Bunio66 nieomal nie zabił Ciebie Twój własny motocykl a nie brak ABS-u. XTZ jest do niczego bo ma służyć do wszystkiego, tak nie może wyglądać rozwój.

No i ??? Bardzo mi przykro, że niestety jestem zachwycony swoim moto, Odpuść sobie...

 

Madafaka odpowiesz mi wreszcie ,czym TY znawca wszelkich tematów latasz?

 

Wady. Z tego co zauważyłem (mam moto miesiąc) to zdecydowanie wyświetlacza biegu(miesiąc i 100 km. Więcej grzechów nie stwierdzam

Trafiłeś w dziesiątkę... w modelu 2014 już jest, otwieranie bocznej podnóżki. też w nowym modelu poprawili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaliłem wszystko i w mojej opinii prawdziwym ostatnim enduro tourer-em był KTM 990, ten nowy to jakaś kpina na anakee 3 nie zajedzie dalej niż np duke. Nowy V-Storm 1000 bije wszystkich na łeb w departamencie cena do tego co dostajemy w rzeczywistości. Niczego przynajmniej nie udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaliłem wszystko i w mojej opinii prawdziwym ostatnim enduro tourer-em był KTM 990, ten nowy to jakaś kpina na anakee 3 nie zajedzie dalej niż np duke. Nowy V-Storm 1000 bije wszystkich na łeb w departamencie cena do tego co dostajemy w rzeczywistości. Niczego przynajmniej nie udaje.

A co dostajemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...