Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

yamaha super tenere 1200, jej silnik z wykorbieniami co 270 stopni nie chodzi jak typowa rzędowa dwójka. Proszę sie nie czepiać a najlepiej przejechać tylko taka z akcesoryjnym wydechem :)

Pozdr

 

Prosze zatem o uzywanie nazwy XTZ 1200 by nie wprowadzac w blad, jak rowniez o nie pisanie, ze jej silnik to V-Twin, co jeszcze bardziej moze kogos wprowadzic w blad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z drobiazgów, które mnie irytują w ST jest dziura pomiędzy 2100 a 2500 obr. Dla doskonalenia techniki, trochę bawię się w gymkhanę i w tej zabawie, to jest najbardziej odczuwalne. ponoć można to wyeliminować montując wydech Akrapa. Pokazują to wykresy, które można pobrać ze strony producenta (wydechy innych producentów też to ponoć korygują-oglądałem wykresy wszystkich). Mam jednak obawę, czy to nie jest marketingowy bełkot.

Pytanie do Was. Mieliście okazję jeździć ST z akcesoryjnym wydechem? Może ktoś z Szanownych Kolegów zanotował? Jak się to sprawuje w praktyce? Mój dealer nie chce ściągnąć Akrapa do testowej Tenerki. W sumie to się nie dziwię, bo zainteresowanie przy tych cenach akces, które ma Yamaha będzie zerowe.

Link do strony Akrapovica, skąd można pobrać wykresy mocy i momentu:

http://www.akrapovic.com/#!/motorcycle/product/road/1125?brandId=41&modelId=322



Ok, się poprawię w kolejnych postach.

 

Prosze zatem o uzywanie nazwy XTZ 1200 by nie wprowadzac w blad, jak rowniez o nie pisanie, ze jej silnik to V-Twin, co jeszcze bardziej moze kogos wprowadzic w blad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja posiadam akcesoryjny wydech LeoVince carbonowy, wygląda super, na pewno jest lżejszy, bez db-kilera motocykl wytwarza bardzo agresywny dźwięk, nie będe pisał podobny do czego, gdyż się komuś to nie spodobało.
Jeśli kolego Muddy brakuje Ci momentu, mocy czy czegokolwiek polecam założenie zworki przy wtyczce przy klamce sprzęgła. Motocykl będzie miał odblokowaną pełną moc. Ja dodam, że nie brakuje mi niczego a po odblokowaniu trzeba ostrożnie obchodzić się z manetką gazu.
Niestety nie wiem co jest nie tak w skrócie ST1200, na innych forach nikt nie robi z tego problemu. Czyżby zostało naruszone czyjeś ego ?

Swięteczne pozdrowienia dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będe pisał podobny do czego, gdyż się komuś to nie spodobało.

 

Możesz pisać, że podobny, ale Twój poprzedni post sugerował, że to jest V-twin, a to już było lekkie nadużycie. Co do ST, to raczej ten skrót przylgnął do Hondziny Pan European. No Wiesz: "Jeśli wejdziesz między wrony..."

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez sitars

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zająć się merytoryczną dykusją a nie czepiać sie. W google wystarczy wpisać ST1200 i wyskoczy wiele wątków, a więc trzeba przyznać, że to powszechne nazewnictwo. Na temat dźwięku V-twina już pisłem, ktoś chce mnie poprawiać proszę bardzo. Jaki silnik jest czy rzędowy czy v wystarczy popatrzeć na niego i widać :) więc to gupiego pisanie.

Nie zmienia to faktu, że wczesniej paredziesiąt km nawinąłem r1200 GS a teraz ponad 15 tys km ST1200 i na temat tych dwóch motocykli mogę coś powiedzieć, porównać.
Dodam jeszcze, że posiadam akcesoryjną szybę givi + deflektory boczne. no i ochrona przed wiatrem jest super, kask szczękowy otwieram spokojnie przy 120km/h.
W Yamasze moze denerwować brak wyświetlacza biegów.. ja mam taki zamontowany(koszt ok 300 zł) oraz brak seryjnych grzanych manetek, które też posiadam. A więc wszystkie braki co do GS zostały wyrównane. Pozostało za to wiele plusów :)
Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czesc

od wrzesnia jestem szczęsliwym posiadaczem Super Tenerki ( a ze jestem instruktorem nauki jazdy na motocyklu i ucząc asekuruje kursanta jadąc za nim motocyklem ) sporo juz przejachałem swoją maszynką - to juz wiele godzin kreconych po miescie i pomimo sporej masy i duzych gabarytów ten sprzęt swietnie radzi sobie w miescie.

Tenerką byłem równiez na wyprawie przejechałem nią bałkany albanie grecje z której promem dostałem się do Włoch objezdzając je prawie całe i posmigałem po alpejskich przełęczach ( relacja z tej wyprawy na stronie www.autowilk.pl)

a ze w swojim zyciu jezdziłem juz na róznych motorkach - to jakies tam porównanie mam

i powiem wam ze to swietny sprzęt ( z wiadomych powodów swojego kupiłem uzywanego i z funduszem jaki miałem to najlepsze moto)

moje wrazenia bardzo wygodny( mam akcesoryjną szybe , i te szybki po bokach )

co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło jego spalanie nie było większe od spalania transalpa czy bandyty 650 a nawet suzuki DL

CO DO MOCY jak to zkazdym sprzetem po jakims czasie chce się więcej - I TU MOJA PROŻBA o co chodzi z tymi zaworkami przy sprzęgle??? bo zaprzyjazniony moto warsztat zaproponował zmiane map czy czegos tam

NO I ZEBY NIE BYŁO TAK SŁODKO

WKURZAJĄ MNIE KUFERKI TE FABRYCZNE NIBY ŁADNE ALE ICH JAKOSC FATALNA JUZ DWA RAZY ZAMKI SIĘ ROZSYPAŁY A KUFER CENTRALNY NA DZIURACH POTRAFI SIĘ SAM OTWORZYĆ , NO I BRAK WYSWIETLACZA ZAPIĘTEGO BIEGU co prawda mozna kupic jakis wyswietlacz ale...

NO DOBRA BARDZO MI MIŁO WAS POZNAC bo jak na razie więcej włascicieli S. Tenerek znam z kazachstanu niz z Polski

pozdrawiam i obiecuje dzielic się wrazeniami z jazdy Super Tenerką

 

A to moja slicznotka

post-61050-0-43358100-1390598945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

o faktycznie któregos pięknego dnia tez mi nie odpaliła nie wiedziałem co jest ,a ze spieszyłem się do pracy wsiadłem w auto ( cały dzień w....ny) po powrocie miałem grzebać ,ale odpalił jak ta lala do dzis nie wiem co było

no i jeszcze ze dwa razy kontrolka oleju nie zgasła po odpaleniu mimo dobrego stanu oleju, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu było git. niby problem ale

po za rometem zetką wiele lat temu motorynką i jeszcze KTM Dukem którego kupiłem ostatnio do szkoły . nigdy nie miałem nowego moto wiedz zawsze cos tam sie działo - jakos tak mało przejmuje sie pierdołami

llek przypomnij mi ta ładniutka niebieska bez osłony na lampach? a czy my nie rozmawialismy o tym by pojechac gdzies razem

w tym roku planuje Gruzje ale jestem otwarty na jakies inne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

o faktycznie któregos pięknego dnia tez mi nie odpaliła nie wiedziałem co jest ,a ze spieszyłem się do pracy wsiadłem w auto ( cały dzień w....ny) po powrocie miałem grzebać ,ale odpalił jak ta lala do dzis nie wiem co było

no i jeszcze ze dwa razy kontrolka oleju nie zgasła po odpaleniu mimo dobrego stanu oleju, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu było git. niby problem ale

po za rometem zetką wiele lat temu motorynką i jeszcze KTM Dukem którego kupiłem ostatnio do szkoły . nigdy nie miałem nowego moto wiedz zawsze cos tam sie działo - jakos tak mało przejmuje sie pierdołami

llek przypomnij mi ta ładniutka niebieska bez osłony na lampach? a czy my nie rozmawialismy o tym by pojechac gdzies razem

w tym roku planuje Gruzje ale jestem otwarty na jakies inne propozycje

No ja miałem tak dwa razy. Raz w dzien wyjazdu (mialem mokro wtedy) ale odpalila i potem tez bylo ok. Slyszalem juz o kulku takich przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe

trza by się nad tym problemem pochylic ,bo co by było jak tak gdzies w podrózy zatrzymujesz się na siku gdzies na pustkowiu a on sie zawiesi i nie odpali bateryjke szlag trafi kopki nie ma , grzmot wielki na popych szans zadnych w pojedynke - kurcze chyba sprzedam i zas kupie afryczke ( ale S. TE taka ładna i wygodna)

skoro to częste przypadki to moze ktos napisze o co chodzi i jak to rozwiązac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy częste? zdarzylo mi sie to dwa razy na przełomie 2 lat wiec nie jest to nagninne no ale jest. Wczoraj byl u mnie znajomy mechanik motocyklowy i wlasnie na serwisie mu sie to zdarzylo. Rozebral ja , zdjal bak poczysicil a potem chyba wymienil swiece ale nic. Ona kreci ale jakby brakowalo tej koncowej iskry. Wczoraj podlczyl pod mocniejsze ladowanie i po 15 minutach proba. Krecil ze 40 sec az zaskoczyla i teraz pali jak ta lala

 

Pierwszy razem myślałem ze to wina instalacji bo zakładałem kierunki ledowe i pomyslalem ze acet cos mi popsul i alarm odcina zaplon czy cos takiego ale nie...

 

 

ale spokojnie to GS1200 jak na razie króluje w ilości wpadek w 2013 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akumulator się rozładowuje.. Moto stoi w ogrzewanym garażu. Nie miałem tego problemu w poprzednich maszynkach. (Suzuki Intruder 800 i Honda Varadero) Suzuki nawet stało w nieogrzewanym garażu a odpalało po sezonie bez problemu. Tenerka po miesiącu postoju nie odpala... :ohmy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

o faktycznie któregos pięknego dnia tez mi nie odpaliła nie wiedziałem co jest ,a ze spieszyłem się do pracy wsiadłem w auto ( cały dzień w....ny) po powrocie miałem grzebać ,ale odpalił jak ta lala do dzis nie wiem co było

no i jeszcze ze dwa razy kontrolka oleju nie zgasła po odpaleniu mimo dobrego stanu oleju, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu było git. niby problem ale

po za rometem zetką wiele lat temu motorynką i jeszcze KTM Dukem którego kupiłem ostatnio do szkoły . nigdy nie miałem nowego moto wiedz zawsze cos tam sie działo - jakos tak mało przejmuje sie pierdołami

llek przypomnij mi ta ładniutka niebieska bez osłony na lampach? a czy my nie rozmawialismy o tym by pojechac gdzies razem

w tym roku planuje Gruzje ale jestem otwarty na jakies inne propozycje

Tak dokładnie to ta piękna niebieska Tenerka:) Chetnie bym z Toba pojechał do Grecji, ale obecnie mieszkam w Kanadzie-wiec zapraszam...

 

U mnie akumulator się rozładowuje.. Moto stoi w ogrzewanym garażu. Nie miałem tego problemu w poprzednich maszynkach. (Suzuki Intruder 800 i Honda Varadero) Suzuki nawet stało w nieogrzewanym garażu a odpalało po sezonie bez problemu. Tenerka po miesiącu postoju nie odpala... :ohmy:

A masz moze alarm zamontowany?

.

Pozdrawiam

 

Ilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...