Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

To miło usłyszeć że większa grupa w Krk działa :). W sprawie świateł, osobiście nie jestem zwolennikiem wkładania dodatkowych ale kiedyś założyłem w innym motku HID i od tego czasu jeżdżę. Jestem łatwiej zauważany (ale nie oślepiam), nie jeżdżę w nocy. Do tego obciązenie alternatora to 2x35W a nie 2x55W, oddawanie ciepła też korzystniejsze.

Z facem to jakoś ciężko sobie radzę, ale będę śledził forum, jesli będzie zaproponowane spotkanie teres to chętnie sie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi własnie chodziło o widoczność w nocy, seryjne lampy słabo do czasu zmiany żarówek nawet bardzo a potem mnie oswieciło i zdjąłem osłonę z poliwęglanu ( tą w teren) i stała się jasność :) po dodaniu tych dalekosiężnych mam noc jak dzień nawet moje xenony w samochodzie nie dają tyle swiatła :) i nie ma obawy że na coś w nocy wpadnę, na widoczność Listwa Led Chłopaki z KRK spotykają się często w czwartki po 22 koło słynnej nyski z kiełbaskami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooosiu Motorland już wie który zamówić :) nauczyli się tylko u Dawida z FAcebooka zamów zestaw wzmocnienia całość wyniesie cię 79 pln na naszej grupie są zdjęcia i wszystko a u mnie możesz na zywo obczaić :) a ta z Pyramid Ile bo się nie otwiera ? Włoska firma ten mały z Yamahy N50 który kosztuje 56 zł sprzedają z zestawem montażowym za 90 euro :) mega przebitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralf podjadę jak z Mazur wrócę i obmacam. Napisz kiedy jedziesz i kiedy wracasz z Albani na tel . mój(chyba dobrze pamiętam?szkoda ze nic nie wspomniałeś wcześniej chętnie bym się wybrał jak by miejsce było. Ale następnym razem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tylko mnie ,ale i większość denerwuje mówiąc delikatnie tzw"zdzieranie" na akcesoriach i częściach.A niektórzy to przeginają. Chylę czoła tym co rozumieją temat i wypełniają przystępny przedział ceny i często lepszą jakość niż oryginał. Dla tych co liczą każdą złotówkę jak Ja ,są takie fora ,dzielenie się własnymi pomysłami i tańszymi rozwiązaniami.

Wiec wracając do sedna posiadam zamontowane gmole firmy HEED .Koszt 560zł allegro . Zakrywają dużo więcej boku niż inne.Wykonanie bardzo dobre. Rurka fi 25 a ścianka 2mm. Dobrze pasują. A w razie uszkodzenia (wywrotka) można dokupić jedną stronę. Ktoś chętny zobaczyć zapraszam- Wrocław.

Kolejną rzecz jaka znalazłem to przedłużenie przedniego błotnika. Materiał to włókno szklane ,montaż - śróbki nierdzewne- koszt 45zł allegro.

Jak wynajde coś następnego , wrzucę. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyja niebieska ZE stoi w Motorlandzie we Wro ? Chyba na decyzję Centrali w sprawie biegów czeka. Ja czekam na decyzję w sprawie siedzenia kierowcy... SIedzenie przekrzywia się w lewo i wypadają gumy amortyzujące ( takie małe - jest ich 6 szt. ) Może za bardzo się wierciłem w dłuższych traskach :) Zobaczymy co mądre głowy z YMP zdecydują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach w delegacji; zgodze się z Woosiu, że ceny są przesadzone i dlatego szukam alternatywnych rozwiązań.

W sprawie HID - nie jeżdżę w nocy ale potiwerdzam, że ksenon w soczewce daje silniejszy strumień światła niż halogen (nie mierzyłem luksomierzem, dla zainteresowanych mogę pomiar wykonać). Wszystkie dodatkowe osłony poza oryginalnym reflektorem będą osłabiały strumień i jeśli są porysowane to dodatkowo roszczepiają....

Przedłużenie osłony przedniego koła na razie odpuszczam, ale będę szukał czegoś miękkiego typu fartuch guma, bo był na forum przytoczony przypadek o połamaniu błotnika.

Natomiast do tyłu zacznę szukać i dam znać. Ceny rzędu 400 zeta są nieadekwatne do materiału i skomplikowania chlapacza :). Kwota ok 70zł jest bardziej dopuszczalna, choć taki element powinien być w cenie dużo niższej.

Dajcie dokładny namiar na Krk i nyskę bo kpl nie kumam miejsca, Może się skusze i przyjadę.

Co sądzicie o oponach TKC 70? czy może ktoś rozwinąć temat zworki na sprzęgle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lampa-led-do-quad-20-w-2x10w-spot-dalekosiezne-i5429556777.html .Planuje coś takiego założyć.Alnitak Link do HEED Gmoli ; http://allegro.pl/gmole-heed-yamaha-xt-xtz-1200-super-tenere-10-14-i5499696225.html .Wilu moja ZE stoi w Motorlandzie .

 

Panowie, gdyby ktoś miał lub wiedział że ktoś chce się pozbyć handbarów( z kpl. mocowaniem i śróbami) do xt1200ZE w przystępnej cenie dla mnie proszę o info.

Edytowane przez wooosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Właśnie zamówiłem xt1200ze w Liberty Motors Łodzi. Długo szukałem jakiegoś forum w temacie tego sprzęta i cieszę się, że trafiłem do Was. Mam pytanie dotyczące kufrów. Chciałbym założyć Givi Trekker. Czy stelaż jest tak dobrany że ten lewy jest mniejszy a prawy większy, co daje symetryczne oddalenie kufrów od motocykla ? Potrzebuje duże kufry :). Z góry dziękuję za pomoc.

Paweł

Edytowane przez Masacrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...