Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

mam 192 wzrostu i wysoką szybę kupiłem zaraz na początku, mimo wszystko waliło mi muchami więc postanowiłem kupić deflektor, Na motobazarze był sprzedawca z tej firmy Loster i metodą próby wybraliśmy odpowiedni dla mnie, nie wiercisz szyby mocujesz na małe imadła i jest regulowany , teraz nie dmucha do nawet 140 km/h wiec jestem bardzo zadowolony. nie wiem czego wy oczekujecie od takiego sprzetu i jakie kryteria są dla was ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rl

mam 192 wzrostu i wysoką szybę kupiłem zaraz na początku, mimo wszystko waliło mi muchami więc postanowiłem kupić deflektor, Na motobazarze był sprzedawca z tej firmy Loster i metodą próby wybraliśmy odpowiedni dla mnie, nie wiercisz szyby mocujesz na małe imadła i jest regulowany , teraz nie dmucha do nawet 140 km/h wiec jestem bardzo zadowolony. nie wiem czego wy oczekujecie od takiego sprzetu i jakie kryteria są dla was ważne.

moje pytanie bardziej skierowane pod względem rozmiaru (wymiary szer.wys.

cm).Jak dobierałeś detektor? Ja zmierzyłem szybę i wyszło mi 40cm. Zastanawia mnie wysokość . Ile zachodzi na szybę? Itp. Wszystkie sugestie mile widziane.

 

Gdyby ktoś z Wrocławia miał już deflektor to podjadę zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasciceili Tenery 1200.

 

Tak na szybkiego chceialem zapytac czy ktos by mial dylemat pomiedzy Tigerem 1200 z roku 2013 a Tenera xc 1200 z 2014 roku z prziebiegami podobnymi ok 2000 i za podobna kase?

 

Czy w Tenerze moc 110KM wystarcza na ten motor z dwiema osobami i calym ekwipunkiem na wyjazd 2 tygodniowy ?

 

Chodzi o to ze mnie gloswa juz boli ....na ktory sie zdecydowac ?

 

Mialem sie porywac na Ducati MTS ale kasa nie puszcza wiec szukam alternatywy i po odrzuceniu GS1200, Vstorm 1000, zostaly mi te dwa sprzety..

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .Tenera ma dwie mapy . "T"-Turystyczna i "S"-Sportowa. Co prawda jeżdżę niedługo ale jeszcze nie widzę powodów żeby przełączyć na "S". Tych Koni wystarczy gdziekolwiek byś nie pojechał !!!! Ja proponuję umów się na jazdę . Ja przymierzałem się do Transalpa 700xl, potem mały dl 650 v-

strom, potem duży dl 1000 ale jak zobaczyłem Super Tenere wiedziałem że muszę ją mieć . Pozdrawiam . Pozytywnie zarażony Tenerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam też małego DL-a 2012 i to są zupełnie inne moto, DL jest w porównaniu jak zabawka, mały, lekki, czuję się jak na "kogucie", ale to moto to tylko solo, jak wcześniej jeździłeś w trasy we dwoje xtz, to wiesz że mały DL na wyprawę we dwoje wymagałoby łagodnego traktowania

XTZ nie zna kompromisu, jak wyłączysz trakcję i dasz Sport to mu obojętnie jedna, czy dwie osoby. Tylko zawieszenie... Ty chcesz twarde, pasażer narzeka na kregosłup:-) ale tak to już jest albo szybko i agresywnie, albo łagodnie i komfortowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasciceili Tenery 1200.

 

Tak na szybkiego chceialem zapytac czy ktos by mial dylemat pomiedzy Tigerem 1200 z roku 2013 a Tenera xc 1200 z 2014 roku z prziebiegami podobnymi ok 2000 i za podobna kase?

 

Czy w Tenerze moc 110KM wystarcza na ten motor z dwiema osobami i calym ekwipunkiem na wyjazd 2 tygodniowy ?

 

Chodzi o to ze mnie gloswa juz boli ....na ktory sie zdecydowac ?

 

Mialem sie porywac na Ducati MTS ale kasa nie puszcza wiec szukam alternatywy i po odrzuceniu GS1200, Vstorm 1000, zostaly mi te dwa sprzety..

 

Pozdr

110 KM w Tenerze wystarcza ale jak by ci tego było mało wstawisz sobie słynną zworkę i masz 140 KM całkowicie za darmo. :-)

Edytowane przez maro74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem od dziś szczęśliwym posiadaczem XT 1200 ZE. Od razu nadmienię że wybór pełnie świadomy i mam nadzieje że mnie nigdy nie zawiedzie. Ale do rzeczy

Macie na pewno większe doświadczenie w doposażaniu swoich maszyn więc chce zapytać co polecacie w ramach ochrony motocykla mam na myśli gmole i płyty pod silnik inne (w tuartechu tego jest mnóstwo). Osobiście w poprzednim motocyklu miałem gmole sw-motecha i byłem bardzo zadowolony (dwa razy uratowały motocykl). Do XT podobają mi się heeda (polska produkcja) ale nie wiem jak z jakością.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Paweł

 

P.S. z tego co widziałem na forum długo toczyła się dyskusja na tema tłumików. Moim zdaniem najważniejszym czynnikiem jest fakt że akcesoryjne wydechy są dużo lżejsze co przy nie lekkiej teresie a i większość doposaża motor w akcesoria powinna brać brana pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem od dziś szczęśliwym posiadaczem XT 1200 ZE. Od razu nadmienię że wybór pełnie świadomy i mam nadzieje że mnie nigdy nie zawiedzie. Ale do rzeczy

Macie na pewno większe doświadczenie w doposażaniu swoich maszyn więc chce zapytać co polecacie w ramach ochrony motocykla mam na myśli gmole i płyty pod silnik inne (w tuartechu tego jest mnóstwo). Osobiście w poprzednim motocyklu miałem gmole sw-motecha i byłem bardzo zadowolony (dwa razy uratowały motocykl). Do XT podobają mi się heeda (polska produkcja) ale nie wiem jak z jakością.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Paweł

 

P.S. z tego co widziałem na forum długo toczyła się dyskusja na tema tłumików. Moim zdaniem najważniejszym czynnikiem jest fakt że akcesoryjne wydechy są dużo lżejsze co przy nie lekkiej teresie a i większość doposaża motor w akcesoria powinna brać brana pod uwagę

Gratulować !!!

 

 

Kupiłeś białą z Poland Position ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaznie to dziala ? 140 km to juz calkiem calkiem na taka mase...

 

Ma to ktos zrobione w praktyce ?

Ja to mam i kilka osób z tego forum nie wspominając ludzi z zagranicy od których to do nas dotarło. Przejrzyj ten temat od początku to się o tym sporo dowiesz.

strona 4 rrobo pokazuje co i jak http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/137436-kto-jezdzi-nowa-super-tenere-xtz-1200/page-4

Edytowane przez maro74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...