Skocz do zawartości

Suzuki GS 500E obroty


Lady_Light
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada to na lewe powietrze.

Jaki jest stan kruccow laczacych gazniki z glowica ?

Jaki jest kolor swiec ( od wewnatrz ) ?

Ile lat ma moto ?

 

 

Motocykl ma 11 lat.

Świece są do wymiany poprzednia właścicielka nie zdążyła ich wymienić (pojęcia nie mam jaki mają kolor od środka) ;/

A co do pierwszego pytania to nie wiem o co pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak moto pewnie wyladuje w warsztacie. Ja bym wykrecil swiece i zobaczyl jej kolor. Jesli czarna to sprawdzilbym czy ssanie sie nie zacielo. Jesli biala to krucce ssace.

Nie pali Ci wiecej?

 

Trudno powiedzieć bo moto kupiłam niecały miesiąc temu i dopiero się poznajemy. No ja się na tym nie znam więc mała i tak trafi do warsztatu, ale chciałam zasięgnąć rady co to może być, żeby mi w warsztacie jakiegoś kitu nie wcisnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bijecie piane. gdyby to bylo ssanie to motocykl po nagrzaniu by gasl a nie wchodzil na obroty.

 

do lady light:

 

pod zbiornikiem, pomiedzy gaznikami masz biale plastikowe pokretelko od wolnych obrotow, postaraj sie je łapką wymacać i pokrecic w strone przeciwna do ruchu wskazowek zegara, obroty powinny spasc - cieply silnik ma miec 1200-1300 obr

 

co do startowego serwisu nowego nabytku to i tak Cie nie ominie - plyny, filtry, swiece, regulacje, smarowanie itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy gaźniku czy dźwigienka ssania odbija. Jak nie wiesz, która to to poruszaj dźwigienką na kierownicy i patrz gdzie się rusza przy gaźniku. Mi się kiedyś zdarzyło, że linka sprzęgła blokowała ta dźwigienkę i wtedy po nagrzaniu też na równe 4tyś obr. się silnik wkręcał. Dopóki tego nie sprawdzisz nie kręć niczym, bo możesz niepotrzebnie go rozregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe powieterze, ew. skasztaniona regulacja składu mieszanki i synchronizacja. Jednym słowem gaźniki do roboty.

 

 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Nic ruszać nie będę ale na pewno z wrodzonej ciekawości obejrzę :)

Jeszcze w tym tygodniu podjadę do warsztatu.

Raz jeszcze dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

P.S. Też podejrzewałam gaźniki, jak sobie poczytałam trochę w necie, ale ja się nie znam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...