Skocz do zawartości

Potrącenie - Lublin


chomiczon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zranienie/ zabicie pieszego u nas - zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych na wielopasmowej drodze bez wcześniejszego sprawdzenia w lusterku czy ci z tyłu też mają ochotę się zatrzymać. I tu warto się zapytać samego siebie: "Jak często patrzę w lusterka przed/przy hamowaniu - i w puszce i na moto?"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wina ciężarowca, bo nie spojrzał w lusterka i przepuścił pieszych????? :eek: :eek:

Wina ewidentnie prowadzącej motocykl - skrajny brak odpowiedzialności i wyobraźni. Tyle.

 

Poza tym czy to jest powód do zakładania nowego tematu na tym i tak zaśmieconym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wina ciężarowca, bo nie spojrzał w lusterka i przepuścił pieszych????? :eek: :eek:

Wina ewidentnie prowadzącej motocykl - skrajny brak odpowiedzialności i wyobraźni. Tyle.

 

Poza tym czy to jest powód do zakładania nowego tematu na tym i tak zaśmieconym forum?

 

Może i kolejny dla Ciebie nudny temat. Ale czesto się zapomina o sprawach oczywistych. Większość ma odruch zatrzymania się w takiej sytuacji ale są też tacy, którzy tego nie zrobią. Więc uświadomienie czym się to może skończyć, może komuś w przyszłości uratować życie.

Każdy wypadek jest pewną lekcją da postronnych obserwatorów.

Edytowane przez chomiczon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zranienie/ zabicie pieszego u nas - zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych na wielopasmowej drodze bez wcześniejszego sprawdzenia w lusterku czy ci z tyłu też mają ochotę się zatrzymać. I tu warto się zapytać samego siebie: "Jak często patrzę w lusterka przed/przy hamowaniu - i w puszce i na moto?"

Pieszy na pasach ma pierwszeństwo (o ile na nie nagle nie wtargnie), więc niezależnie od tego czy się ma ochotę TRZEBA się przed nim zatrzymać. Takie tłumaczenie bez obrazy jest głupie. A co jeśli ten co przepuścił kobiety by się nie zatrzymał? Może wziąłby je na swoją maskę?

Dla mnie omijanie/wyprzedzanie na pasach pojazdu puszczającego pieszych jest chamskie i tępie je jak tylko mogę.

Kiedyś szedłem z dzieckiem na pasach i właśnie tak jeden idiota samochodem by nas przejechał, skończyło się szczęśliwie dla nas (bo nas nie przejechał) i dla niego, bo za kawałek są światła na których się zatrzymał a ja nie zdążyłem ręką wybyć mu szyby.

Każde tłumaczenie takiego zachowania dla mnie jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zranienie/ zabicie pieszego u nas - zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych na wielopasmowej drodze bez wcześniejszego sprawdzenia w lusterku czy ci z tyłu też mają ochotę się zatrzymać. I tu warto się zapytać samego siebie: "Jak często patrzę w lusterka przed/przy hamowaniu - i w puszce i na moto?"

 

W krajach cywilizowanych, już samo zbliżanie się pieszego do przejścia to sygnał dla kierowcy aby się zatrzymać.

 

I zanim coś napiszesz, to najpierw się zastanów! Tym bardziej, że to była ciężarówka, więc z założenia nie hamowała nagle, ale zwolniła i zatrzymała się. Na drodze jak na torze i nartach - ZAWSZE wina jest tego, który jedzie z tyłu! Jak zaczniesz wyprzedzać zwalniającą kolumnę aut i okazuje się że walisz prosto w skręcającego w lewo puszkarza (z powodu którego kolumna zwolniła) to też jego wina???

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie ma takiego odruchu to nie powinien otrzymać prawo jazdy i nie powienien poruszać sie po drogach publicznych

dziewczyna i tak ma już przechlapane dalsze życie nie mówiąc o ofiarach i ich rodzinach - bo to żywi a nie zabici cierpią najbardziej

A takich wypadków jest na pęczki - te 5500 zabitych nie bierze się z nikąd - a dlaczego to już odrębna sprawa - takie nsze polskie olewactwo i nieszanowanie prawa. W UE albo USA jak się pieszy zbliża do przejścia i stanie przy jezdni - WSZYSCY się zatrzymują - u nas prawie nikt i później są wypowiedzi - po co się zatrzymywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ile dziś samochodów ominęło busa, który przepuszczał pieszych na ul. Bitwy Warszawskiej?

Chyba dziesiąty samochód dopiero się zatrzymał na lewym pasie. Cale szczęście, że piesi nie lecieli "na pałę", bo tragedia by była taka jak wyżej :evil:

 

Niestety wielu kierowców w czasie jazdy jest zajęta innymi rzeczami, a nie myśleniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa przepuszczania pieszych na pasach jest jasna, prosta i oczywista , ale nie w polsce

 

jakiś rok temu jadąc puszką prawie można powiedzieć zabiłem matkę z dzieckiem zatrzymując się przed przejściem

rano było i jeszcze ciemnawo

i one wchodzą na pasy przede mną i w tym momencie widze w lusterku że baran zapie**ala i zaraz mnie wyprzedzi i akurat one wtedy centralnie wyjdą mu na drogę

 

nie życze nikomu takiej sytuacji kilka sekund trwało godzinę niewiedziałem co zrobić było za małoo czasu i zacząłem trąbić żęby zwrócić ich uwagę naszczęscie matka zwolniła i ten gość przeleciał obok mnie , ale później zastanowiłem się że mogła odebrać to jako ponaglanie i niedajboże by przyśpieszyła

 

generalnie od tego wydazenia zanim zaczne hamować przed pasami patrze w lusterku co sie dzieje na drugim pasie

ale czy ten kierowca ciężarówki mógł coś zrobić?

jeśli sytuacja wyglądała tak jak jest opisana to 100% winy motocylkistki,

jadąc trzeba myśleć myśleć myśleć i przewidywać

Edytowane przez scood74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...