Jump to content
_Monter_

Problem z ładowaniem-krok po kroku.

Recommended Posts

kurde przeciez akumulatorów Yuasa po zalaniu się nie ładuje!!!!!!!!!!!! tzn mi się wydaje że się nie ładuje??:))

ok ale mam kupić nowy akumulator czy ten będzie ok.

Edited by tra

Ten raczej nie bedzie OK.

Zawsze mozesz go zawiezc do elektryka samochodowego na sprawdzenie, ale przy tak niskich cenach akumulatorow

radze ci zakuic jakis chinski AGM ( np Scorpion ) i zapomniec o problemie.

a to nie ma znaczenia czy kupię chiński czy YUASA?? będzie mi zapalał dobrze na jednym i drugim?

gdzie mogę kupić tego Scorpiona bo tylkow USA znalazłem za 62$.??

nowy aku trzeba naładować czy wystarczy go zalać i poczekać 24-48h i koniec.????

Edited by tra

Nowy aku ladujesz po zalaniu na ladowarke stackonarna motocyklowa i ladujesz pradem w wielkosci 1/10 pojemnosci do pelnego naladowania.

Sucho ladowane akumulatory sa zawsze niedoladowane do 100%.

Scorpion bedzie ci pracowal tak samo dobrze jak Yuasa, jak go nie ma w Europie to znajdz inna firme sprzedajaca baterie w technologii AGM.

Ten aku tez warto podladowac ladowarka po zakupie.

ok dzięki wielkie Adam. Czyli kupuje aku w technologii AGM planuje kupić EXIDE będzie ok? http://allegro.pl/akumulator-exide-yt12a-bs-agm-gel-sklep-poznan-i2162681374.html

Czyli ładuje nowy po zalaniu akumulator 0,95Ah lub 1Ah. Ale ładuje zaraz jak zaleję czy odstawić na 24-48h a potem naładować?

Nie jeździć a odstawić do serwisu motocyklowego i sprawdzić czy powodem słabego ładowania a raczej jego braku jest sam regulator czy już doszło do uszkodzenia uzwojenia alternatora.

czy jeżdżenie takim motocyklem może spowodować większe zniszczenia uzwojenia/ regulatora?

Guest josha

czy jeżdżenie takim motocyklem może spowodować większe zniszczenia uzwojenia/ regulatora?

Jeżeli coś jest zniszczone, to jest. Altka można przewinąć.Nie ma znaczenia czy w jednym, czy dziesięciu miejscach przepalony/przerwany/ obwód Regulator wymienić.

Tra, jak pasuje wymiarami to zalej i od razu podladuj malym pradem.

Potem powinien byc OK.

dzięki Adam. kupiłem YUASA za 275PLN odbiorę zaleję odstawię na 24h i potem podładuję małym prądek i do moto:)

Witam. Jestem nowy na forum więc mam prośbę o wyrozumiałość. Mam 2 problemy : 1) w ZZR 600 z 91r wersja us siadło ładowanie 2) brak przedniego oświetlenia tylne jest ok. W związku ze jest to wersja amerykańska po przekręceniu rozrusznikiem włączają się same. I teraz co może być przyczyną braku ładowania i przedniego światła. Próbowałem usterkę rozwiązać sam i doszedłem do tego że po wypięciu kostki z regulatora i przekręceniu zapłonem światło świeci ale brak jest ładowania. Przy wpiętej kostce światła nie ma, ładowania nie ma i na dodatek kostka wpięta w regiel mocno się grzeje.

Pierwszy post mówi co należy zrobić. Jak to zrobisz to napisz co wskazały pomiary...nikt tu nie jest wróżką bo nie podałeś żadnego konkretu a wypięcie wtyczki nie jest diagnostyką zdarzającą do rozwiązania problemu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Witam. Jestem nowy na forum więc mam prośbę o wyrozumiałość. Mam 2 problemy : 1) w ZZR 600 z 91r wersja us siadło ładowanie 2) brak przedniego oświetlenia tylne jest ok. W związku ze jest to wersja amerykańska po przekręceniu rozrusznikiem włączają się same. I teraz co może być przyczyną braku ładowania i przedniego światła. Próbowałem usterkę rozwiązać sam i doszedłem do tego że po wypięciu kostki z regulatora i przekręceniu zapłonem światło świeci ale brak jest ładowania. Przy wpiętej kostce światła nie ma, ładowania nie ma i na dodatek kostka wpięta w regiel mocno się grzeje.

Prawdopodobnie uszkodzony redulator robi zwarcie skoro po odłączeniu załącza się ci oświetlenie.

Sprawdz też czy ci dobrze łączą styki w kostce skoro się grzeje. A jak próby wg instrukcji ??

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

www.elektrotec.cba.pl

Prawdopodobnie uszkodzony redulator robi zwarcie skoro po odłączeniu załącza się ci oświetlenie.

Sprawdz też czy ci dobrze łączą styki w kostce skoro się grzeje. A jak próby wg instrukcji ??

Prawdopodobnie nie powinieneś się tu wypowiadać bo to nie loteria.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Zrobiłem pomiary: Miernik na 200 V(~) Pierwszy pomiar między stykami przy 3800 obr/min : 1-2 = 41v, 2-3 = 41v, 1-3 = 41v

Drugi pomiar: 1-2 = 43v, 2-3 = 43v, 1-3 = 43v sprawdzalem jeszcze dwa razy i bez zmian

Napięcie na kostce regulator - masa przy 3800 obr/min : 1 styk - 26v, 2 styk - 38v, 3 styk - 15v

Opory na stykach: 1 styk - 1.0, 2 styk - 1.1, 3 styk - 0.9

Podejrzewałem że problem może tkwić w regulatorze ale jednak wole się upewnić.

Edited by blazey84

Z tego co napisales altek jest dobry.

Metoda eliminacji - regler zlom.

Reszta pomiarow nie potrzebna.