Skocz do zawartości

GSF 1200 panewka wałka zerwany gwint


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Gwint jest zerwany w panewce wałka. Czy ktoś się orientuje czy oryginalnie w tej panewce jest wstawiona tulejka w którą wkręca się srubę mocujacą pokrywę zaworów, czy to co jest widoczne od góry (zdjęcia ponizej|) jest tylko przefrezowaniem wokół otworu?

W suzuki powiedzieli ze nie mozna kupić jednej panewki ponieważ jest to pasowane w fabryce i można kupić z całą głowicą... może i racja. Silnik ma jakieś 40k przebiegu i wolałbym wstawić tę samą panewkę.

Zapewne ktoś już przerabiał taki temat. Proszę zatem o radę.

 

Czy wstawienie tuleji do otworu do tej panewki, jest dobrym pomysłem(śruba zostanie wówczs oryginalna)?

 

Czy kombinować z wstawieniem szpilki w panewkę itd...(pewnie można ale estetycznie bedzie słabo)?

 

Szukać używki?

 

Czy jakieś inne rozwiązania, oprócz wymiany silnika i/lub napompowania kół azotem ;) ?

 

http://img138.imageshack.us/i/dsc05551m.jpg/

 

http://img85.imageshack.us/i/dsc05552g.jpg/

 

http://img441.imageshack.us/i/dsc05553s.jpg/

 

http://img208.imageshack.us/i/dsc05558j.jpg/

 

http://img696.imageshack.us/i/dsc05555c.jpg/

 

Pozdrowionka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wkrecisz tam v- coil albo helicola , kup zestaw i do dziela , bardzo prosto sie to robi . wymaga tylko wiertarki elektrycznej do reki , albo wkretarki akumulatorowej

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ceny zestawów v-coil czy helicoil z aledrogo.pl, bardziej mi się opłaci oddać tę panewkę do Warsztatu:

powiększą otwór na frezarce, a nie wiertarką i wstawią tuleję, gość wycenił robotę na 40 zikko a mi pozostanie tylko złożyć motonga.

 

Skoro można wstawić sprężynkę heli coil to można i metalową tulejkę.

 

Jezeli jestem w błędzie poprawcie mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dobry szpec to jedz do niego i niech robi.

Chłopaki podali Ci prosty i dość solidny sposób na wybrnięcie z tematu.

Orientowałeś się czy trzeba na pewno brać cały zestaw V-coil ??

 

http://www.allegro.pl/item1109108661_wklad...1_10_sztuk.html

może wymiar nie ten ale zadzwoń i zapytaj o inny. Dolicz cenę wiertła i gwintownika i taniej będzie niż szpec :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pękaj. Tulejka też da radę. Robiłem taki patent w podobnym silniku - GSX750F. Przyjechał kiedyś totalny trup na reanimację i ożywienie, na 8 śrub pokrywy 6 wyszło z gwintem. :icon_evil: Rozwiert na wiertarce stołowej i ciasne pasowanie na klej tulejki z gwintem, zakupione w firmie zajmującej się elementami złącznymi, bodajże Marcopol czy Wurth czy coś takiego. Wyszło wspaniale. :biggrin: Oryginalne śruby zostały więc mogłem użyć fabrycznego momentu do skręcenia. Przy wciskaniu uważaj żeby nie złamać mostka, najlepiej na ciepło i czerwony Locktite.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna opcja , być może w gsf 1200 są inne wymiary , ale :

Śruba ma gwint M7×1 , możesz dać do wytoczenia nowa śrubę z gwintem M8×1 . Następnie mostek-panewkę poprawiasz wiertłem fi 7 , i gwintujesz M8×1 . Śrubę lepiej wykonać z twardszej stali (np. z dużej śruby klasy 8.8) , wtedy gniazdo na imbus nie ulegnie przedwczesnemu zniszczeniu .

Jeśli masz znajomego tokarza - koszty znikome ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moto kula się bdb. Dzięki Koledzy za odzew!

 

Naprawa kosztowała 40 zikko u Pałuchy w Gd. na ul.Polanki, helicoil!

 

W "sparolu" na ul.Hynka też za 40 zikko wstawili by tulejkę(pewnie też było by ok), ale frezer był na urlopie, a zależało mi na szybkości...

 

Nie polecam firmy na lit. V z Gdańska gdzie po 10 min. oględzinach szef wydukał: "no 100 zł to napewno" (za wstawienie tulejki) może zrobił by na cacy, ale cena z dupy, nie pytałem o ostateczną cenę i podziękowałem.

 

Nie naprawiałem sam, ponieważ do nagwintowania otworu pod sprężynkę helicoil, recoil czy v-coil trzeba kupić specjalny gwintownik z zestawem bo zwykły M8 czy M9 nie da rady. Zestawik na wymiar np M8 kosztuje ok 150 zikko, więc...

 

Cały patent ze spręzynką wygląda bardzo cacy i raczej nie będzie problemów ze zdejmowaniem i zakładaniem pokrywy zaworów :)

 

Z tego co się dowiedziałem o "heli" cudach, po krótce tak to wygląda. Jeżeli się mylę to poprawcie.

Edytowane przez rzerzuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały trik z helicolem, zwłaszcza w przypadku tak starego moto, jest taki, że się po prostu opłaca. Tj, jedne gwint za 4 dychy to i może, ale jak juz masz taką głowicę na wierzchu to sie opłaca inne gwinty heli przejechać. I wtedy to wychodzi o wiele taniej. Znam to z autopsji.

BTw, a pojedyńczy helicoil (usług aw warsztacie) kosztował mnie bodajże 3 dychy...

A dla tych pań co lubia wkładki to jest coś nowszego:

http://www.4metal.pl/firmy/kerb-konus-vert...artykul_id=7267

Wkładki samonacinające - można by rzec, helicoil extra. Widziałem to stosowane w mojej byłe firmie i naprawdę zachęcająco wyglądało. Wiercisz otwór, wkręcasz (ciężko idzie, ale idzie) wkładkę, która po drodze sama sobie gwint nacina i gotowe.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały trik z helicolem, zwłaszcza w przypadku tak starego moto, jest taki, że się po prostu opłaca. Tj, jedne gwint za 4 dychy to i może, ale jak juz masz taką głowicę na wierzchu to sie opłaca inne gwinty heli przejechać. I wtedy to wychodzi o wiele taniej. Znam to z autopsji.

Gwint zerwałem w bandziorze '03... Ty piszesz chyba o mojej Gpz '85, którą mam w profilu, ale w niej pomimo wieku wszystkie gwinty (przynajmniej od pokrywy zaworów) są cacy :)

 

A gdzie to można kupić ?

Samonacinające wkładki gwintowane Ensat

KERB KONUS VERTRIEBS-GMBH

Wernher-von-Braun-Strasse 7

92224 Amberg

Polska

tel.: +48 607 626 596

tel.: +49 96 21 679-0

fax: +49 96 21 679 444

e-mail: [email protected]

www.kerbkonus.de

 

Tyle ze strony którą zapodał Buber, może ktoś zna insze, źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam bez bicia, że do nas (do firmy) przyjeżdżał przedstawiciel i po prostu się zamawiało co potrzeba... także przyznam że nie szukałem w detalu.

Ale skoro to istnieje ( a istnieje, widziałem w realu), to musi się dać kupić.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...