Skocz do zawartości

Czyszczenie gaźników i ustawianie składu mieszanki gsxr 1100


zwiecha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie chce zkladać nowego tematu, mam kilka gwintów uszkodzonych na śruby mocujace pokrywe zaworową, chce je przegwintować na większą śrube, w gsxr te gwinty są w nie wiem jak to sie fachowo nazywa, jak sie wszystkie odkręci to wyciągnie sie wałek (na dwie śruby, taka podpora wałka z góry) chodzi o to że chciałbym to wyjąć żeby nie wiercić gwintować w silniku wiadomo opiłki itd.. moje pytanie czy moge to zrobić bez popuszczanie napinacza łańcuszka? dodam ze robiłbym po jednym tzn odkręce jedno, zregeneruje i przykręce spowrotem z okreslonym momentem oczywiście nie na sucho, i jak pierwsze bedzie przykręcone to następne odkręce itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o mostki wałków rozrządu. Nie polecam przegwintowywać na większy rozmiar bo wiąże się to z wymianą śrub na inne, a w suzuki masz dość nietypowe.

Oryginalny rozmiar to m7, i tutaj polecam skorzystać z systemu helicoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że będę musiał wymienić, część już jest na M8 sruby na sześciokąt - takiego kupiłem i teraz chciałbym założyć wszedzie sruby m7/m8 takie jak org tylko zamiast imbusa płaski śrubokręt. Podpowie ktoś jak z tymi mostkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z mojej czystej ciekawości jak sie napina lancuszek? rozumiem ze jak odkręce dwie o ile sie nie myle sruby M6 i wyjmę cały napinacz to łancuch mam luzny.. a jak wyglada sprawa z napięciem? między tymi dwoma M6 jest jedna większa śruba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

orientuje się ktoś jaki w tym motocyklu jest moment dokręcania lag w półkach (upsy)? ew z jaka wartością się srednio dociąga lagi? jeżeli jesteśmy już przy momentach to z jakim momentem powinny być dokręcone mostki wałków rozrządu? ew jak w przypadku lag z jaką wartością się średnio dokręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do mostków, moge przełożyć mostki ( z dobrymi gwintami) z innego silnika?

 

jak chcesz pozacierać wałki to załóż bo to najkrótsza droga :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że komuś mostek się posypał przy grzebaniu. :biggrin: Ale nie bój nic, dostaniesz kilka zł za tą głowicę w skupie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...