Skocz do zawartości

Jak ubrać się na prawko?


Rekomendowane odpowiedzi

a kto tu mówi o ochronie ? ? ?

może od razu w komplecie DAINESE ?

Tutaj masz się tak ubrać żeby zachować wymogi i nie podku..ić idioty egzaminatora.

 

Fakt, też spotkałem się z dziwną reakcją egzaminatora wobec prawidłowo ubranego kursanta (do tych którzy byli ubrani w t-shirt nie czepiał się). Może strój tego kursanta nie spodobał mu się dlatego że sam miał bardzo okazały "mięsień piwny" i nie zmieściłby się w skórzane kombi... :biggrin:

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie zastanawiałem nad potencjalnymi reakcjami egzaminatorów (nawet mi nie wpadło do głowy że to w co się ubiorę może jakiś problem stanowić), tylko i na kursie i na egzaminie jeździłem we własnych ciuchach w których na skuterze też latałem, tyle że zmieniłem glany na skoczki (w glanach nie czułem biegów) i dorzuciłem zawiasówki na kolana. Na egzaminie nikt nie zwracał uwagi na to kto w co jest ubrany, większość zdających miała przynajmniej własne kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na egzamin wybrałem opcję ubrać się jak najluźniej

Jensy kalesony kurtka z skóry zwykła adidasy dodam że jak zdawałem było +3 stopnie padał deszcz momentami nawet grad i strasznie wiało i jedynego czego żałowałem że nie wziąłem rękawiczek

myślałem że będą na egzaminie , ale nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasku absolutnie nie bierz swojego, dostaniesz szita z glosniczkiem zebys slyszal polecenia, kominiarke se mozesz zabrac, ja tak troche przerazony bylem jak zobaczylem ten kask i na chama przykrecona taka plastikowa sluchawe w srodku :D naturalnie pierdolenia o bezpieczenstwie bylo na poczatku z 15min :D a jak sie nie zapakowalem na zablkowane skrzyzowanie bo mialem zielone to mnie koles strabil i oblal, miedzy innymi za brak dynamiki jazdy, na kolejnym egzaminie tuz po wyjezdzie z osrodka pokazalem pelna dynamike i koles mnie wogule nie widzial :D "panie wez pan zwolnij bo ja pana nie widze" :D zdalem....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie zakładaj sobie co chcesz byle nie były to krótkie spodenki i koszulka. A na egzminie jak zdawałem to egzaminator jak nam tłumaczył przebieg egzaminu to tak spojrzał na 8-smio osobową grupkę i powiedział że nawet przyzwoicie wyglądamy bo jakby tu kogoś zobaczył w krutkich spodenkach i koszulce to odrazu mógłby iść zapisać się na drugi egzam i się zaśmiał. A ja poszedłem zdawać w jeansach adidasach koszulka bluza kurta taka zwykła. Kask dostałem na egzaminie z wbudowanym nadajnikiem do porozumiewania się z egzaminatorem. Niezdała 1 osoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] na kolejnym egzaminie tuz po wyjezdzie z osrodka pokazalem pelna dynamike i koles mnie wogule nie widzial :D "panie wez pan zwolnij bo ja pana nie widze" :D zdalem....[...]

 

Ta, pełna dynamika to podstawa, ja podobnie - do dozwolonej prędkości full gaz, aż słyszałem jak się dziadek wku**ia we fiaciku :icon_biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasku absolutnie nie bierz swojego, dostaniesz szita z glosniczkiem zebys slyszal polecenia, kominiarke se mozesz zabrac, ja tak troche przerazony bylem jak zobaczylem ten kask i na chama przykrecona taka plastikowa sluchawe w srodku :D

 

Czyli lepiej niech się dowie jak sytuacja wygląda w ośrodku w którym będzie zdawał. W Warszawie nie ma znaczenia swój nocnik czy dyżurny, bo dają zestaw na ucho, na dodatek tak podkręcony, że przy każdym zdaniu egzaminatora podskakiwałem.

 

jak sie nie zapakowalem na zablkowane skrzyzowanie bo mialem zielone to mnie koles strabil i oblal, miedzy innymi za brak dynamiki jazdy

 

Jeśli oblał za nie wjechanie na zablokowane skrzyżowanie, to sprawa była do reklamowania. Oblewanie za przestrzeganie przepisów to dość ciekawa koncepcja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oblał za nie wjechanie na zablokowane skrzyżowanie, to sprawa była do reklamowania. Oblewanie za przestrzeganie przepisów to dość ciekawa koncepcja...

niby tak ale w busie ktorym jechal za mna nie bylo kamery wiec gowno moglbym zrobic, teoretycznie zmiescil bym sie z luzem motocyklem pomiedyz dwoma autami ale on busem napewno nie... bylo minelo... szkoda ze na B zdac jakos nie moge... ehh... co do pelnej dynamiki to do puki widzialem go w lusterku to do dozwolonej :)

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z egzaminu. Jezdzilem na kursie ybr 250, a na egzaminie dostalem cbf 125, w obawie przed zgasnieciem dodalem za duzo gazu i wyrzucilo mnie poza osemke. Generalnie troche ten egzamin meczylem ale mialem bardzo mila pania egzaminatorke i udalo sie zdac za pierwszym razem. Ubior na moto, taki jak na kursie czyli jeansy, dres, nie bralem rekawiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask, buty, rękawice, spodnie, kurtka, co jeszcze?, do jazdy wystarczy tylko sam kask ponieważ tego wymagają przepisy, a reszta to własne widzimi się.

 

W ogóle to nie rozumiem tego wszystkiego jeśli chodzi o strój na motocykl, to wszystko niekiedy jest śmieszne. Ubieram się na motocykl kompletnie (+ pas nerkowy + coś na szyje) ale nie dlatego, że boję się następswt wypadku, strój właściwie chroni przed małymi siniakami i otarciami, nic ponad chociaż niektózy mają głęboką wiarę i wierzą w coś więcej, ale robię to aby nie było mi zimno, a ta mini ochrona którą daje strój to miły dodatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...