Skocz do zawartości

Jak ubrać się na prawko?


Rekomendowane odpowiedzi

Kask, buty, rękawice, spodnie, kurtka, co jeszcze?, do jazdy wystarczy tylko sam kask ponieważ tego wymagają przepisy, a reszta to własne widzimi się.

 

W ogóle to nie rozumiem tego wszystkiego jeśli chodzi o strój na motocykl, to wszystko niekiedy jest śmieszne. Ubieram się na motocykl kompletnie (+ pas nerkowy + coś na szyje) ale nie dlatego, że boję się następswt wypadku, strój właściwie chroni przed małymi siniakami i otarciami, nic ponad chociaż niektózy mają głęboką wiarę i wierzą w coś więcej, ale robię to aby nie było mi zimno, a ta mini ochrona którą daje strój to miły dodatek.

drobnymi siniakami i otarciami? chyba troszke nie doceniasz... ochraniacze daja szanse na to ze bedziesz chodzil jak wywalisz kolanem w asfalt.... a kask to niby przed czym chroni? tylko przed wiatrem?

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobnymi siniakami i otarciami? chyba troszke nie doceniasz... ochraniacze daja szanse na to ze bedziesz chodzil jak wywalisz kolanem w asfalt.... a kask to niby przed czym chroni? tylko przed wiatrem?

A niektórzy przeceniają możliwości kawałka pianki/plastiku przy walnięciu w samochód/barierke/krawęznik/znak/cokolwiek. Kask chroni jeszcze przed muchami i walnięciem głową o asfalt, nie polecam walenia w np. takie obiekty jak wymieniłem wcześniej.

 

Ubierz kożuch, będzie taniej i stylowo.

yhy...

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask, buty, rękawice, spodnie, kurtka, co jeszcze?, do jazdy wystarczy tylko sam kask ponieważ tego wymagają przepisy, a reszta to własne widzimisię

strój właściwie chroni przed małymi siniakami i otarciami.......... strój to miły dodatek.

 

 

 

Można obejrzeć tych którzy uwierzyli w takie gadanie...... :buttrock:

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, lepiej mówić, że jak masz strój to jesteś bezpieczny. Bo przecież protektor kolan potrafi przejąć całą energie podczas zderzenia z przeszkodą, szkoda, że wiele samochodów ma z tym nie lada problemy. I nie będę tutaj tłumaczył różnicy pomiędzy szlifem, a uderzeniem w przeszkode bo mi sie nie chce.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, lepiej mówić, że jak masz strój to jesteś bezpieczny. Bo przecież protektor kolan potrafi przejąć całą energie podczas zderzenia z przeszkodą, szkoda, że wiele samochodów ma z tym nie lada problemy. I nie będę tutaj tłumaczył różnicy pomiędzy szlifem, a uderzeniem w przeszkode bo mi sie nie chce.

 

 

Mi nie musisz tłumaczyć bo miałem i dzwona i szlify.Nikt nie jest w stanie przewidzieć co go czeka, ale zabezpieczyć się w miarę możliwości warto,Jeżdżę już dłużej na moto niż ty żyjesz i swoje wiem. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCHRANIACZE TRZEBA NOSIĆ!!!

 

oczywiście, jak wydzwonisz w samochód, drzewo, samolot czy inny lotniskowiec to nie pomoże, ale jak się wywalisz i potoczysz po asfalcie to będzie płacz.

 

Ja się wywaliłem na gumie jak jechałem, spodnie i koszulka do wywalenia, zbroja zdarta do połowy, ochraczniacze te samo, buty też, ale mi się nic nie stało....nawet nie chcę myśleć co by było jak bym jechał bez zbroi i kasku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mieć własny kask (chyba, że wolisz czepek i kask po milionie innych osób) i buty z zakrytą piętą (czyli wsztko inne niż klapki i sandały). Ja osobiście byłem w bluzce od MX, rękawicach neoprenowych cienkich i butach enduro ale, że nie wchodziły pod wajchę zmiany biegów to jechałem w zwykłych :icon_mrgreen: Rękawice się przydały, odziwo o 16 było już nieco chłodniej i grabki bez tego na 100% by zesztywniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem prawko miesiąc temu w Białymstoku. jako jedyny ze wszystkich przystępujących byłem jako jedyny ubrany tak jak motocyklista. Do całego stroju brakowało mi tylko spodni (miałem jeansy) Nie dla tego że chciałem za szpanować tylko dla własnego bezpieczeństwa.

 

Moim zdaniem nie ma wiekszego znaczenia jak bedziesz ubrany bo jak nie umiesz jeździć to i tak nie zaliczysz. Jak umiesz jeździć to czy w jeansach i bluzie dresowej czy w profesjonalnej kurtce to i tak i tak zdasz. Ubierz się tak by było Ci wygodnie i bezpiecznie. Nie przesadzaj też by egzaminator nie pomyślał że przyszedł kozak co to wiecej umie od niego.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeśli się jest Włochem iść na egzamin w koszulce i japonkach bo oni są niezniszczalni :bigrazz:

Nawet "dżynsa" nie miał. No "dżyns" i adki to minimum :icon_mrgreen: Sandały i krótkie spodenki niewskazane chociaż ja nie raz widziałem motocyklistę w sandałach latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde na 25 min jazdy po mieście z predkościa 50km/h trzeba sie ubierać jak "prawdziwy motcyklista"? wg mnie NIE i uwierzcie mi egzaminatorzy na takich doposażonych kursantów patrzą krzywym okiem. w większości wordów są rękawice i kasi wiec w czym problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde na 25 min jazdy po mieście z predkościa 50km/h trzeba sie ubierać jak "prawdziwy motcyklista"? wg mnie NIE i uwierzcie mi egzaminatorzy na takich doposażonych kursantów patrzą krzywym okiem. w większości wordów są rękawice i kasi wiec w czym problem...

 

Czyżbyś był w posiadaniu jakiś statystyk z których wynika że w pierwszych 25ciu minutach jazdy wypadki się nie zdarzają ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...