Skocz do zawartości

uzywa ktoś Camelback'a??


Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Zastanawiam sie nad kupne camelback'a ale nie wiem czy to się w ogóle sprawdzi pytanie do was używa ktoś takiego czegoś??Lepiej kupić taki plecak http://allegro.pl/item1024624385_plecak_fl...em_na_plyn.html czy sam pojemnik na wode??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Zastanawiam sie nad kupne camelback'a ale nie wiem czy to się w ogóle sprawdzi pytanie do was używa ktoś takiego czegoś??Lepiej kupić taki plecak http://allegro.pl/item1024624385_plecak_fl...em_na_plyn.html czy sam pojemnik na wode??

Chodzi tylko o wygodę. Sam bym kupił takie coś . Przynajmniej nie musisz się zatrzymywać co by się napić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bez tego sobie jazdy nie wyobrażam. Na asfaltowych przelotówkach sobie spokojnie sączę wodę. A nawet jak zrobimy jakiś postój to nie muszę się szarpać ze ściąganiem plecaka założonego na zbroję i koszulkę tylko znów wygodnie sobie sączę :)

Tyle ze nie widzę potrzeby kupowania plecaka za 130zł bo ja kupiłem znacznie wypaśniejszy HiMountain za 80zł. Z resztą nawet kawałek go widać na zdjęciu pod postem :)

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wynalazek. Oprócz tego, że ma zbiorniczek na wodę (należy używać tylko wody, nie załóżmy soków czy napojów bo zrobi się obora) to można w nim jeszcze zmieścić dokumenty, telefon i nieduży zestaw narzędzi. Inny plus to jego rozmiary i kształt. Odpowiednio zamontowanego nie czujesz na plecach. Ja używam Scorpiona, zajebista jakość. Polecam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Zastanawiam sie nad kupne camelback'a ale nie wiem czy to się w ogóle sprawdzi pytanie do was używa ktoś takiego czegoś??Lepiej kupić taki plecak http://allegro.pl/item1024624385_plecak_fl...em_na_plyn.html czy sam pojemnik na wode??

 

Rewelacyjny wynalazek !! Sam używam bardzo podobnego do tego z linka i b dobrze sie spisuje.

 

Ważne aby !!!

plecak był mały - szczególnie jak chcesz z nim skakać

czasami ten worek wyczyscic w środku - można nawet kupić taką szczoteczke do czyszczenia rurki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bez tego sobie jazdy nie wyobrażam. Na asfaltowych przelotówkach sobie spokojnie sączę wodę. A nawet jak zrobimy jakiś postój to nie muszę się szarpać ze ściąganiem plecaka założonego na zbroję i koszulkę tylko znów wygodnie sobie sączę :)

Tyle ze nie widzę potrzeby kupowania plecaka za 130zł bo ja kupiłem znacznie wypaśniejszy HiMountain za 80zł. Z resztą nawet kawałek go widać na zdjęciu pod postem :)

 

Ja również używam HiMountain i sprawdza się REWELACYJNIE! Wszędzie spinany także nie lata na plecach, duży - spokojnie można zapakować np. jakiś ciuch na drugi dzień wyprawy :wink:

 

Sam bukłak na wodę kupiłem na alledrogo za ok 30zł z przesyłką.

 

Plecak wygląda tak:

 

http://www.bikepics.com/pictures/1963994/

 

Może trochę niefortunne foto bo plecak "zgnojony" :P

 

Na końcu tego filmiku widać spinania plecaka i rurkę CAMELBAG'a

http://www.bikemovies.com/movie/012946/

 

Nie wyobrażam sobie konieczności zdejmowania plecaka, za każdym razem kiedy chciałbym wziąć łyka wody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Właścicielom camelbagów w użytkowaniu podpowiem, aby raz na 3 miesiące zrobić dezynfekcję wkładu, chyba że chcecie się narażać na sranie na rzadko. Dezynfekcję najlepiej robić poprzez wciśnięcie do gorącej wody jednej cytryny, potem wypłukanie wkładu i gotowe.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

 

Pozostałe sposoby oczyszczania wkładu:

 

* Płuczemy roztworem z kilkoma kroplami jodyny.

* Ocet, najlepiej spirytusowy. Potem wrzątek i czekamy aż wyschnie i wywietrzeje.

* Jak Dominik wyżej wspomniał, gorąca woda + cytryna, potem wrzątek.

* Wódka wcale nie odkaża, nadaje się do odświeżania, ale nie nadaje się do tzw. "higieny tropikalnej".

* Tabletki do odkażania wody - jednocześnie czyszczą wkład.

* Przy każdym z powyższych sposobów, wkładamy rękę do camela i dokładnie szorujemy palcami/gąbką wkład od środka, aż przestanie być śliski. Można sobie pomóc mydłem.

* Nie zapominamy o wyczyszczeniu rurki i ustników, łączników. Rurkę można czyścić najprostszym wyciorem. Bierzemy 2m żyłki, składamy na pół i przewlekamy przez całą rurkę. Teraz na jednym końcu mamy pentelke, wplatamy w nią kawałek szmatki (mikrofibra, choć najlepsze są takie szmateczki do czyszczenia broni, w ostateczności może być srajtaśma) i przeciągamy. Powtórzyć 3 razy.

 

PS: Niby nie miałem rewelacji żołądkowych od camela, a taplałem się w niejednym błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...