Skocz do zawartości

Odpowietrzanie hamulca cb 650 82'


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak prawidłowo odpowietrzyć hamulec przedni w cb 650 82'?

Problem polega na tym że hamulec sam sobie kasuje luz na klamce i koło zaczyna się ciężko kręcić, jak odkręcę odpowietrznik zaciski puszczają. Wymieniałem płyn wyczyściłem zaciski, odpowietrzyłem. Przez chwile jest dobrze, ale zaraz zaczyna znowu łapać. W czym problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ten model nie ma pływających tarcz ani innych takich bajerów, więc ma prawo lekko przycierać - nie hamować, tylko dawac głos.

jak powyżej - pewnie nie do końca są odpowietrzone. Polecam metodę "od dołu" u mnie się zawsze sprawdza. No i warto zainwestować w stalowy oplot - bo w tych motorkach na ogół przewody mają tyle co data produkcji :D czyli sa zeszmaciałe....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na pomysł Piotra.

 

Jak zacznie blokować zdemontuj klamkę i zobacz czy wróci do normy, jeśli nie to czeka cię rozbiórka pompy może się przycinać i nie wracać do pozycji jałowej. By się upewnić ,jak zblokuje, zdemontuj klamkę i spróbuj delikatnie wyciągnąć tłoczysko pompy powinno wrócić do normy, chyba, że jest tam taki syf, że wszystko się pozapychało, albo masz bardzo zbutwiałe gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz rozbierac pompe to odciagnij plyn ze zbiorniczka ( strzykawka ) i zobacz czy otworek wyrownujacy cisnienie w pompie jest drozny.

To b.maly otworekzaraz obok duzego laczacego zbiornik z pompa.

Jego zapchanie powoduje blokowanie cisnienia w ukladzie i ciagle tarcie klockow o tarcze az do zablokowania kola.

Rdza na tloczku pompy moze spowodowac jego nie pelne cofanie - skutek ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, a może przewód hamólcowy się rozwarstwił?, czasami to się dzieje i

objawy są takie jak opisałeś,

jest to tym bardziej prawdopodobne im starszy jest przewód hamulcowy, mają one datę produkcji, zobacz

może czas go zrecyclingować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowałem że podczas odpowietrzania z zakręconymi odpowietrznikami i gdy klamka nie stawia jeszcze oporu jak przytrzymam ją przy kierownicy ok 30s w zbiorniczku pojawiają się bąbelki płyn troszkę zejdzie ze zbiorniczka i klamka zaczyna powoli łapać a wszystko ze zakręconymi odpowietrznikami ?? źle odpowietrzam czy może pompka szwankuje?? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciskanie nic nie da, a może spowodować uszkodzenie pompy. Raczej należało by zostawić wolno puszczoną, bez dekielka wtedy odpowietrzy się troszkę "grawitacyjnie", ale i tak należy potem odpowietrzyć normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mija 15 dni od zaistnienia problemu i nadal nie rozwiązany a jak się mówi klientowi 40 zeta za wymianę klocków razem z płynem to patrzy jak na bandziora w ciemniej ulicy i robi sam w piwnicy.

 

Jeżeli pompa zabiera lewe powietrze to znaczy że już umarła.

Wypada to wszystko rozebrać i porządnie wyczyścić.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi Piotrek. Ja w moim GS 400 77' rozebrałem kiedyś pompkę i wyczyściłem porządnie (masa rdzy) i do tej pory działa cool, jeśli o tych hamulcach można powiedzieć że są cool ;)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...