Skocz do zawartości

filtr powietrza, a mieszanka?


bar27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem motocykl z serwisu ,który miał za zadanie zrobic pełna obsługę (gaźniki, zawory i jeszcze parę rzeczy).Jak się okazało znowu zrobiono mnie na szaro-mechanik zapewnił mnie że wszystko zrobione , postanowiłem sprawdzic.Pierwsze co to rozebrałem airbox i dupa!!! synchronizację zrobili na starym filtrze powietrza.Zajechałem z reklamacja i sugestia , że to partactwo z ich strony jak ustawiali gaźniki na starym filtrze.Pan stwierdził , że on jest czysty i wymagał przedmuchania.Odwróciłem się na piecie i podziękowałem!I tu pytanie czy jak zmienię filtr na nowy to czy będę musiał zrobic synchro gaźników-czy skład mieszanki paliwowo-powietrznej się zmieni po zmianie filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas to nie wszystko. jeśli zrobiłeś przez ten czas 20 tys, to faktycznie dawno czas na nowy, ale jak tylko np. 5 tys, to jeszcze pojeździ...

 

jak mechanik powiedział, że czysty, to raczej tak było

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra nie trzeba wymieniac bo mam taka fanaberie, jezeli jest ok to po co wydawac pieniadze. Tak jak napisali poprzednicy, przedmuchac, nasaczyc i uzytkowac dalej. A zanim bedziesz mechanikow ktorzy nie chca z ciebie skory zedrzec opieprzal zapytaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czyszczenia to mam pewną radę:

 

Nie używaj smaru w puszcze specjalnie dla filtrów, np. http://allegro.pl/item931339040_castrol_sp...trza_59904.html bo przez to filtr robi się jednorazowy (potem nie da rady tego umyć/wyczyścić) Najlepiej zwykły olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czyszczenia to mam pewną radę:

 

Nie używaj smaru w puszcze specjalnie dla filtrów, np. http://allegro.pl/item931339040_castrol_sp...trza_59904.html bo przez to filtr robi się jednorazowy (potem nie da rady tego umyć/wyczyścić) Najlepiej zwykły olej.

 

Jesli kupujesz zestaw jednej firmy - plyn do czyszczenia filtrow i olej w spreju, to elegancko sie czysci.

 

Co do autora tematu - gąbkowych filtrow sie nie wymienia...

Ps. ... i nie przedmuchuje.

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz robić synchro ale może być potrzebna chociażby kontrola. Jeśli kupisz oryg. filtr to powinno być OK. Jeśli kupisz jakąś lipę lub sportowy filtr typu K&N to warto sprawdzić bo może coś być nie tak.

 

 

Jeśli nie skasowali Cię za nowy filtr to spoczko, mechanik poszedł Ci na rękę i zaoszczędziłeś niemałą sumkę pieniędzy. Jeśli mówił że jest OK i tylko przedmuchał czy coś to luzik. Gorzej jeśli Cię policzył za to a nie wymienił. Mechanik też człowiek i pewnie to teraz nie wie o co chodzi, skoro pomógł Ci zaoszczędzić PLN a Ty z pipą na niego wyjeżdżasz. Następnym razem może nie być już takim dobrym, miłym mechanikiem jeśli pojedziesz na kolejne serwisy/naprawy, zrobi wszystko co sobie życzysz a nawet więcej i policzy Ci za wszystko, włącznie z ceną kropelek smaru do łańcucha których użył do Twojego moto, za każdy gram smaru i świeże powietrze w oponach.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...