Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, ale mozesz mi powiedziec dlaczego mam im sie dorzucac do PJ - bo chca jezdzic. Ja chce latac, a nie stac mnie na zrobienie uprawnien.

 

pozdrawiam

Ano kolego miałbyś dorzucić na rzecz poprawy bezpieczeństwa nie tylko młodych ale i swojego bo przecież będziesz czuł się pewniej ze cię nikt niedouczony na moto na drodze nie skasuje.Oprócz tego nie Ty miałbyś dorzucać tylko państwo cząstkę tego co i tak płacisz a jest wydawane na różne,mniej zbożne cele.Niezależnie od tego,jeśli zaliczyłbyś się także do grupy obejmującej przedział wiekowy dla młodych kierowców mógłbyś również z takiego dofinansowania skorzystać i już było by ci łatwiej zrobić uprawnienia.A kasę jeśli byś w ten sposób zaoszczędził a bidy nie klepiesz mógłbyś przeznaczyć np na porządniejszy kask. :buttrock:

 

no i widzisz, wychodzi brak informacji... powtarzasz argumenty, które mijają się z prawdą. otóż prowadzone są (nie zawsze i nie wszędzie, ale są) dotowane przez urzędy pracy kursy na prawo jazdy określonych kategorii, w tym właśnie c i d, które nieprzypadkowo podawałem jako przykłady. innymi słowy ci, którzy siedzą na d..ie, w niejednym przypadku zajmują taką pozycję na własne życzenie

poza tym teraz dać za friko prawko, a za chwilę wysuniesz postulat, żeby motocykle im kupować z moich (naszych) podatków, żeby na złomach składanych za grosze nie jeździli..? absurd. dawanie czegokolwiek za darmo mija się z celem: oczekiwania rosną, a żadna to pomoc która nie rusza z miejsca człowieka nią wspieranego. pomoc ma sens wtedy, kiedy ma długofalowy efekt: sensowne jest dotowanie pj służącego zdobyciu zarobków i w długim okresie podniesieniu statusu materialnego, bezsensowne wyrzucanie byłoby wyrzucanie pieniędzy na zabawki dla znudzonych blokersów

jsz

No dobra sknerusie-przyznaj że młodym żałujesz :biggrin:.Ale po co w takim razie argumenty rządu o ustawie mającej poprawić bezpieczeństwo młodych kierowców jeśli będzie służyła tylko wyciągnięciu większej ilości pieniędzy z kieszeni tych których będzie na to PJ stać,a pozostali będą nadal jeździć bez prawka i powodować wypadki.Co gorsza to jeśli ceny wzrosną to i liczba jeżdżących bez jakiegokolwiek szkolenia i uprawnień na moto może się zwiększyć.

Co do fundowania motocykli to nie przesadzajmy-z prawkiem ale bez moto nie narozrabiają,natomiast bez prawka na motocyklu zagrażają sobie i innym.

Sorry jeśli strzeliłem gafę z ciężarówkami,ale jestem uparty i poprawię-dotować młodym kat B a może zostaną taksówkarzami... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

``Oprócz tego nie Ty miałbyś dorzucać tylko państwo cząstkę tego co i tak płacisz``

 

 

Czyli jednak mialbym dorzucac.

 

Drogi kolego odczuwam ze troszke traktujesz mnie jakbys jednak byl duzo starszy i `wodz indian powiedzial`.

 

Nie bylo mnie stac na prawo jazdy to nie myslalem o motocyklu. Nie kupilbym motocykla gdyby nie bylo mnie stac na dobry stroj i kask ,dlatego nie przemawia do mnie argument, ze chca bardzo jezdzic, ale wszystko takie drogie wiec kupia poskladane do kupy szroty i beda w pizamach smigac bez prawa jazdy. Mi za darmo nikt nic nie dal.

Moze podasz konkretne argumenty jakie korzysci mialoby przyniesc dofinansowanie PJ dla mlodych, uwazam ze powinno byc dofinansowanie dla porzadnych szkol prawa jazdy. Osoby jak pan Tomasz Kulik czy Vatzeque ( kieruje sie tutaj tylko pozytywnymi wypowiedziami forumowiczow ) nie powinny sie martwic o przyszlosc tylko dlatego, ze zbyszko z bogdanca zdecydowal, ze w ta niedziel nie pije piwa tylko sobie uprawnienia zrobi na prowadzenie kursu na kategorie A. Z tego powodu mamy duza rozbieznosc w wyszkoleniu przyszlych motocyklistow. Dofinansowanie kursu nic w tym kierunku nie zmieni, zmiana przepisow przeprowadzania kursow na egzaminatorow i prowadzacych natomiast moze i do tego cegielke z checia dorzuce.

 

Nie jest to dyskusja na tematy ekonomiczne i kto jak sobie radzi.

Uwazam ze na tym chyba warto zakonczyc, z mojej strony, wiem ze chcesz dobrze i uwazam ze gdyby nie byla to rozmowa przez net to mialoby sens ciagnac to dalej ale tak ....moze kiedys przy piwku pomarudzimy.

 

W kazdym razie z mojej strony - nie dawac chlopakom na prawo jazdy!

Jedyne co my jako forumowicze mozemy zrobic, to pomagac tym ktorzy sa w trakcie wyboru szkoly wybrac wlasciwa, gdzie nie tylko naucza sie jak zdac egzamin ale takze beda mieli solidne podstawy na przyszlosc (wstaw co uwazasz za wlasciwe przeciwskret, miedzygaz,hamowanie przodem itp.:) ).

Tyle ode mnie, sie piwka napije bo pozno sie robi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian, po tym co tutaj przeczytałem dochodzę do wniosku, że chciałbyś aby kursy na pj były tanie i na wysokim poziomie żeby sobie później nie zrobić kuku. Niestety jedno i drugie nie idzie w parze. Jak już ktoś wcześniej wspomniał za jakość niestety trzeba zapłacić

Edytowane przez Majkiel
2818.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nawet w samochodówkach nie ma kursu prawa jazdy w programie nauki :banghead:

Kończy człowiek technikum, ma dyplom średniego nadzoru technicznego, a nie ma prawa jazdy...

 

 

Byłem w technikum i wiem, że owszem dają możliwość zdawania prawka. Odpłatnie oczywiście i korzystają z usług pobliskiej firmy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że mam przerąbane za tą dyskusję w tym dziale ale trudno...muszę się przyznać.WSZEDŁEM TROCHĘ W ROLĘ YEUOPA żeby ożywić nieco nasze przysypiające zimą forum.Niestety Szanowni Koledzy,nie jestem fantastą i równie twardo stąpam po ziemi jak Wy,co w cale nie oznacza że wszystko mi się podoba i nic nie chciałbym zmienić zwłaszcza w nowym prawie które ma nas uszczęśliwić.Jeszcze raz sorry chłopaki za to że omal nie wywołałem nowej wojny polsko-niemieckiej i strajku instruktorów nauki jazdy.Ale cieszę się że udało mi się posiać zwątpienie w umysłach niektórych i że zaczęli się zastanawiać nad tym czy nie mogło by być inaczej,jeszcze lepiej.Fakt,że młodzi mają przerąbane nie oznacza że nasze społeczeństwo(nawet te na2oo) zgodzi się opodatkować aby młodzi mogli latać w spalinowych wózkach z pampersem na du..ie :biggrin: .Jest zbyt wiele ważniejszych spraw od których zależy często ludzkie życie a na które rząd nie chce przeznaczyć pieniędzy z naszych podatków.Nie mniej powiedzcie sami,czyż sama nierealna idea żeby młodzi mogli robić PJ nawet w szkołach za darmo i szkolić się na lekcjach pod okiem instruktorów by zdobyć uprawnienia do jazdy po drogach była by zła?Wszak w naszym świecie jeżdżenie staje się koniecznością jak umiejętność posługiwania komputerem a PJ to ich i nasze bezpieczeństwo.

jeszua podsunął kolejny genialny pomysł.Pomysł o klubach i torach dla chcących jeździć małolatów-pomysł równie nierealny co moje dotowane PJ.Czyż nie było by to piękne...Młodzież uczyła by się jeździć na sprzętach na które nie może sobie pozwolić bo jej nie stać w bezpiecznych miejscach pod okiem mam nadzieję dobrych fachowców.Polska szybko dała by popalić Rossiemu...

Cholera...znowu się rozmarzyłem...to pewnie przez tą pogodę...

Pozdrawiam ciepło wszystkich biorących udział w dyskusji ze mną i spadam sprawdzić czy mi moto w garażu nie zgniło od tej odwilży.Wiem że nie,ale wolę nie czytać tego co o mnie napiszecie,a wiosną i tak wam skopię tyłki na drodze,nawet ks riderowi bo do niemcowa chce mi się lecieć ! :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To napiszę PW wiosną i się przejedziemy do Istebnej, Makov-Bytca, tudzież Nova Bystrica - Stara Bystrica :crossy:

Aha widzę że marzy Ci się słodka zemsta i widok złośliwego starucha z R1ką na plecach i łzami w oczach wracającego pieszo do domu...

Zostanę emerytem,może i interesy lepiej pójdą że i na kolejne moto będzie mnie stać bez utyskiwania mojego kochanie to chętnie z Tobą polatam,w końcu do Żor z Mikołowa nie daleko.Na razie dzięki za zaproszenie i pozdrawiam :biggrin:

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ...sorry chłopaki za to że omal nie wywołałem nowej wojny polsko-niemieckiej i strajku instruktorów nauki jazdy.

 

2. Wiem że nie,ale wolę nie czytać tego co o mnie napiszecie,a wiosną i tak wam skopię tyłki na drodze,nawet ks riderowi bo do niemcowa chce mi się lecieć !

 

1. No o to na forum nietrudno, najbardziej szkoda mi przy tey Jeszua'y bo ma robote i nerwy. Strajku raczej nie bedzie, bez wzgledu jto gdzie pracuje laczy nas jedno - za malo zarabiamy aby pozwolic sobie na strajki. :icon_mrgreen:

 

2. Spoko, bedziesz jechal daj znac,

 

Swoja droga liczylem, ze Tomek i Yuby napisza mi jak wyglada egzamin w Niemczech, skonczylo sie jak zwykle, gdy doszlo do konkretow to chlopaki wymiekli :icon_razz: :biggrin: a juz myslalem, ze sie dowiem jak to sie w Niemczech szkoli tylko poto aby zdac egzamin :icon_mrgreen: a tu znowu nic ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej szkoda mi przy tey Jeszua'y bo ma robote i nerwy. Strajku raczej nie bedzie, bez wzgledu jto gdzie pracuje laczy nas jedno - za malo zarabiamy aby pozwolic sobie na strajki. icon_mrgreen.gif

............................................................

jeszua-specjalne dla Ciebie sorry za mój niewinny żart i Twoje nadszarpnięte nerwy :icon_twisted: Mam nadzieję że dasz się jeszcze wciągnąć przeze mnie w jakąś mniej lub bardziej poważną dyskusję bo na prawdę Twoje argumenty zawsze przemawiają do wszystkich jako wyjątkowo rozsądne.(może trochę wazeliny cię udobrucha :biggrin: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w technikum i wiem, że owszem dają możliwość zdawania prawka. Odpłatnie oczywiście i korzystają z usług pobliskiej firmy :smile:

Czyli szkoli zewnętrzny OSK odpłatnie, czyli nie ma różnicy między tym co w Twojej szkole, a na mieście.

Kiedyś samochodówki szkoliły kierowców w programie nauczania, bezpłatnie.

 

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szkoli zewnętrzny OSK odpłatnie, czyli nie ma różnicy między tym co w Twojej szkole, a na mieście.

Kiedyś samochodówki szkoliły kierowców w programie nauczania, bezpłatnie.

Przecież mówiłem, że nie kiedyś, tylko teraz także tak robią. U mnie można zdać na prawo jazdy w szkole za free, o ile idzie się na mechanika.[technikum]

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wymagania są wyższe, ale poziom szkolenia zdecydowanie niższy. Oczywiście osądzam Twoje wywody.

 

Wytlumaczysz mi wiec moze jak jest to mozliwe, ze poziom egzaminow jest wyzszy a szkolenia wyzszy ? :icon_mrgreen: Jak wiec kursanci zdaja egzaminy ? Pomijam juz sam fakt puszczenia tekstu, ze szkole tylko aby kursant zdal egzamin :banghead:

 

O %'owej statystyce nawet nie bede pisal, bo szczeki by Wam poopadaly.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małpę można nauczyć zdać egzamin państwowy, to i średnio inteligentna

 

W PL napewno ! Zwlaszcza teori ! pytanie tylko jak ta malpa poradzi sobie z jazda ?

 

niemiecka młodzież nie ma z tym problemu.

 

Ma problemy ale wlasnie dzieki wysokiej jkosci szkolenia przypadkow oblewania egzaminu jest znacznie mniej.

 

Tak apropo ile czasu trwa obecnie egzamin kat A ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...