Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Wymagania są spore, a dotyczą tylko banalnych zadań. Brakuje sprawdzianu konkretnych umiejętności tj. radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych.

 

No tak jak powiedziales, na dzien dobry zniosl bym

 

1. ustawowe 30 h do wystawienia zaswiadczenia o umiejetnosci jazdy ( wiem, ze niektore osrodki nie wydaja gdy kursant nie potrafi jezdzic ale to raczej sporadyczne. ) Szkolacy decyduje o tym, czy kursant moze przystapic do egzaminu.

 

2. trase egzaminacyjna.

 

3. Kamery w aucie / zamiast kamer na przednim siedzeniu instruktor ( swoim autem ) egzaminator z tylu po prawej stronie.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider, ja nie wiem Ty jesteś jakieś naiwny czy w Polsce byłeś dawno temu? Bez kamer to tam w samochodach koperty z pieniędzmi by fruwały w powietrzu, a kandydaci na kierowców zdawaliby za 10 podejściem (co nawet teraz nie jest ewenementem) :banghead:

2818.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider, ja nie wiem Ty jesteś jakieś naiwny czy w Polsce byłeś dawno temu? Bez kamer to tam w samochodach koperty z pieniędzmi by fruwały w powietrzu,

 

Dziwne tylko, ze kiedys bylo tak jak pisalem ( o kamerach nikomu sie nawet nie snilo ) i jakos nikt specjalnie nie dawal w lape - wiec koperty jakos nie fruwaly. Naiwny to raczej Ty jestes jezeli sadzisz, ze koperte daje sie w samochodzie :icon_mrgreen:

 

Dla Twojej informacji, lapowy sa dalej ale w duzo mniejszym stopniu, dojscie po prostu sie zawezylo.

 

a kandydaci na kierowców zdawaliby za 10 podejściem (co nawet teraz nie jest ewenementem) :banghead:

 

Wypowiadasz sie o czyms o czym niemasz najmniejszego pojecia. Wlasnie poto aby wykluczyc wszelkiego rodzaju wymysly panow egzaminatorow w aucie jest twoj szkolacy ktory znajac przepisy skutecznie temu zapobiega - kontrola w dwie strony - kumasz ?

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak powiedziałeś, na dzień dobry zniósł bym

 

1. ustawowe 30 h do wystawienia zaświadczenia o umiejętności jazdy ( wiem, ze niektóre ośrodki nie wydaja gdy kursant nie potrafi jeździć ale to raczej sporadyczne. ) Szkolacy decyduje o tym, czy kursant możne przystąpić do egzaminu.

 

2. trasę egzaminacyjna.

 

3. Kamery w aucie / zamiast kamer na przednim siedzeniu instruktor ( swoim autem ) egzaminator z tylu po prawej stronie.

 

:crossy:

Co do punktu pierwszego, to obowiązujące przepisy mówią o liczbie godzin szkolenia praktycznego nie mniejszej niż 30 godzin dla kat. B i 20 dla A. Co Ty chcesz znosić? Określona jest minimalna liczba godzin szkolenia i już. Instruktor decyduje, przeprowadzając egzamin wewnętrzny, czy delikwent się nadaje na egzamin.

Trasę w Warszawie zniesiono w wakacje, co unormalniło sytuację.

Kamery być powinny, ale trzeba zmienić sposób rozpatrywania odwołań od orzeczenia egzaminatora. Obecnie, nawet gdy z nagrania wynika błąd egzaminatora, a abiturient w dalszej części egzaminu błędów nie popełniał, nie da się zmienić wyniku egzaminu na pozytywny. To po co odwołanie?

Co do taboru w ośrodkach egzaminacyjnych, to też jestem za likwidacją obecnego systemu.

Wtedy instruktorzy nie byliby zmuszanie do cyklicznej wymiany pojazdów, by móc konkurować na rynku.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo jaki zajebisty jesteś. Już masz receptę, już wiesz jak się pozbyć korupcji. Wracaj i ulecz Polskę.

Mein Got! Jesteś nie do zdarcia.

 

Wacus, mlody jestes, instruktorem ile miesiecy ? W przeciwienstwie do Ciebie znam ten system z PL, Sam zdawalem w PL PJ , moj instruktor siedzial obok mnie, egzaminator z tylu za moich czasow ( Gdy ja juz 19 lat prowadzilem pojazdy to Ty zaczynales srac w pieluchy ).

 

Recepte w porownaniu do Ciebie mam,. mam koncept co i jak, jestem na tyle realista aby wiedziec, ze korupcji nie zlikwiduje sie nigdy ale mozna ja w jakims stopniu ograniczyc.

 

Co do wracania do PL to moze podarzj sobie takie teksty, po prostu nie mam zamiarz uzerac sie z ludzmi Twojego pokroju z Twoja kategoria myslenia.

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze nie beda chcieli sie zgodzic, ciekawe tylko co zrobia gdy ilosc lursantow podchodzacych do egzaminu zmaleje ? Logicznymi argumentami mozna by zadac powrotu do lat wczesniejszych w ktorych tak bylo. ...

 

...

:crossy:

 

 

Przecież to już z dawien, dawna wyjaśnione. Pacjent będzie podchodził do egzaminu nie trzy, jak teraz, lecz pięć razy. Przeciętnie oczywiście. I bilans się dopnie.

Dla WORDów to rybka. Dadzą sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla WORDów to rybka. Dadzą sobie radę.

 

No pewnie. Dlatego już wcześniej pisałem, że to dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo z ustalonym budżetem i statystyką zdawalności na dany rok.

 

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks, generalnie Twoje posty mam dodane do ignorowanych, ale tym razem podejrzałem sobie co piszesz.

Ano piszesz mi teraz, że korupcji nie da się wyeliminować:

Recepte w porownaniu do Ciebie mam,. mam koncept co i jak, jestem na tyle realista aby wiedziec, ze korupcji nie zlikwiduje sie nigdy ale mozna ja w jakims stopniu ograniczyc.

 

A wcześniej kryształowe idee:

1. pozbawic osrodki egzaminacyjne parku maszyn, problem nadzoru ( i kompetencji ), lapowek, korupcji, niesprawiedliwego oblewania pryska jak banka mydlana.

 

Sam sobie przeczysz.

 

Recepte w porownaniu do Ciebie mam

Może Piękny Umysł, nie ks-rider :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak urzędy nadzorujące szkolenie, przyjmą nawał informacji o egzaminach wewnętrznych? :icon_mrgreen:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą nowe miejsca pracy dla armii urzędników, których podobno mieli ostatnio pozwalniać :biggrin: :banghead:

 

no i może jeszcze pełny tekst podpisanej ustawy:

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/2879_u.htm

lub w pdf:

http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/...file/2879_u.pdf

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest

Nowe przepisy będą obowiązywać od 26.01.2012 czy 19.01.2013?

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...