Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnei ale motorki do 48 koni kurde naprzyklad wszystkie xj diversion czy bandyty maja 78 koni wiec dlaczego nie 78 tylko 48. 125cm3 w 2t przeciez maja po odbloku powyrzej 30 nie mowiac o jakis zmianach na 160 np wiec wedlug mnie ok ale 78 koni 600 cm3

 

Dlatego, ze 78 jest stanowczo za duzo !

 

1. Sa zestawy dlawiace ( obedcnie z regoly do 25 kW = 34 KM

2. po wejsciu ustawy firmy produkujace je rozszerza oferte na adekwatne do tej z ustawy - 25 kW = ca. 48 KM

 

powiem ci że dokładnie opisałeś sytuacje jaka dzieje się w mniejszych miasteczkach miastach i wsiach i tak właśnie jest tu poza większymi miastami w dużych miastach niema co chwili kontroli więc nie wiedzą o co chodzi a to co robi często policja za przeproszeniem to zwykłe skurwysyństwo

 

W malych miastach wszyscy sie znaja I policja wie jak kto jezdzi. Za frajer tez nie zatrzymuja i nie karaja. Ukarali, masz prawo sie odwolac.

 

dostał mandat kilka razy za byle co ,

 

Konkretnie za co ? Co w/g Ciebie, jest byle co ?

 

potem za ucieczkę (i za to zabrali mu prawko)

 

Uwazasz, ze to niesprawiedliwe zabrac komus prawko za ucieczke ? ? ?

( osobiscie zabralbym mu na conajmniej 5 – 10 lat )

 

a zmieniając ciągle przepisy utrudniasz życie tylko innym motocyklistom

 

Jakie ciagle ? Z tego co wiem to ostatnia zmian aw tych przepisach byla b. dawno.

 

Jezeli zycie pokazuje, ze mlodzi nie potrafia to moze wskaz nam ta wlasciwa droge I daj przyklady w jaki sposob mozna by zapobiec / uniknac tylu smiertelnym wypadkom mlodych motocyklistow. Chetnie dowiem sie / wyslucham, ba moze dowiem sie czegos nowego ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i tak tego nie ustrzeżesz , a zmieniając ciągle przepisy utrudniasz życie tylko innym motocyklistom

 

kiedy właśnie przykład innych krajów wskazuje, że da się ustrzec... gdyby Twojemu koledze nie pozwolono od razu wsiadać na sportową 600 - może nauczyłby się jeździć i nie zwiedzał rowów? nie twierdzę, że jest patałachem, bo nie widziałem jak jeździ; ale podany przykład wypadku dowodzi, że wyraźnie przeliczył się ze swoimi umiejętnościami. i nie on jeden - takich jest mnóstwo na drogach, i tych którzy mieli mniej szczęścia i zostały po nich krzyże. może się trzeba nad tym zastanowić, a nie traktować każdego ograniczenia (nawet logicznego, stosowanego normalnie w wielu innych krajach) jako zamachu na "wolność brata polaka" :P

 

tak pojmowana wolność i swoboda to wykrzywianie znaczenia tych słów: to warcholstwo. pamiętaj, że "wolność Twojej pięści kończy się na czubku mojego nosa" i mam prawo żądać, żeby prawo i służby porządkowe dbały o moje bezpieczeństwo na drodze, zabezpieczając mnie przed wypadkami z ludźmi, których przekonanie o umiejętnościach jazdy znacząco przekracza je same

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam swój własny przykład jak mnie pewnien policjant zatrzymał i chciał mi wlapic mandat za brak owiewek w SUZUKI BANDIT !!!!!!! wyobrażacie sobie ?? Zamurowało mnie i nie wiedziałem co powiedzieć , na szczęscie po kilku minutach przekonywania że to naked fiut sie uspokoił i tylko mi zabral dowod za brak lusterek . Ot i funkcjonariusz po szkole :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: . .

 

Jacy mieszkańcy, tacy policjanci. Pewnie tą samą szkołę skończył co ty.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się wyczerpał.

 

Raczej nie wyczerpał się jeszcze tylko musimy utemperować kilku młodych gniewnych aby im uratować życie w wielu przypadkach ponieważ sami nie ogarniają powagi tematu i własnego życia.

 

Yuby przywróć ten temat do piwa a postaraj się szybko zutylizować tych szczeniaków którzy chcą walczyć z policją. Może jeszcze któryś gniewny wypłynie podczas tej dyskusji?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko i postaram sie mysli przelac w forme pisana w jak najjasniejszy i prosty sposob :)

 

Temat dotyczy coprawda utrudnien dla mlodych (ktore popieram) ale tez toczy sie dyskusja nad pkt karnymi, odbieraniem prawka i o recydywistach.

 

Po wprowadzeniu zmian, prawo jazdy kierowca straci, gdy dostanie 48 punktów karnych. Dziś taką sankcją skutkuje zgromadzenie ponad 24 punktów w ciągu roku.

 

Teraz ukarany utratą dokumentu kierowca musi zdać powtórnie egzamin. Z nowej ustawy wynika, że w przyszłości dokument zachowa. Aby "wyzerować" konto, będzie musiał jedynie przebrnąć przez tak zwany kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

 

Teram moje pytanie: W chwili obecnej mam juz 19 pkt karnych. Powiedmy ze od jutra wchodzi nowa ustawa. Jesli przekrocze 24 bo bede skierowany na ten kurs reedukacyjny czy po staremu (bo pkt sa sprzed wejscia ustawy) trace prawko?

Prawo jazdy będzie odbierane tylko recydywistom, którzy w ciągu w pięciu lat po ukończeniu kursu ponownie przekroczą limit dozwolonych punktów karnych.

To znaczy 24 czy 48?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teram moje pytanie: W chwili obecnej mam juz 19 pkt karnych. Powiedmy ze od jutra wchodzi nowa ustawa. Jesli przekrocze 24 bo bede skierowany na ten kurs reedukacyjny czy po staremu (bo pkt sa sprzed wejscia ustawy) trace prawko?

 

To znaczy 24 czy 48?

 

 

Po wejsciu ustawy nie bedzie raczej wyzerowania kont i punkty pozostana. Jezeli wiec zalapiesz jeszcze 5 punktow to bedziesz musial isc na kurs ktory Ci je zredukuje ( pytanie tylko co dokladnie przewiduje ustawa. W niemczech owszem redukuja punkty ale jedynie - w zaleznosci ile ich nalapales. Moga byc 4 a moga byc tylko dwa ).

 

Zalozmy, ze po kursie zredukuja Ci do zera. Jezeli wiec w ciagu roku nalapiesz znowu 24 punkty to PJ zostanie Ci odebrane bo kurs redukujacy mozesz robic tylko RAZ NA PIEC LAT.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takie na szybko:ile kW ma gs,bandit 400 i drz 400s?

 

Wg mnie ustawa nie jest taka zła,pośmigać 2 lata jakimś spokojnym motocyklem który ma moc podobną do mojej obecnej dt i później można się przesiadać na większego sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama idea i pomysł ustawy jest bardzo dobry - napewjno ograniczy to pewną ilośc gówniarzy na ścigaczy a jak bedzie z egzekwowaniem to się zobaczy

 

Pozdrawiam

 

 

Ha, co niektórzy nie będą mieć też już, więcej dylematów ,co na pierwsze moto.

Ustawę popieram.Sam się uczyłem, /zaczynałem/na pierdzipędach i może dlatego jeszcze żyję.

Co do pkt. karnych, to mam wrażenie, że i 100, co dla niektórych to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takie na szybko:ile kW ma gs,bandit 400 i drz 400s?

 

Czy pytanie retoryczne, czy też nie, to i tak najprościej sprawdzić dla własnej informacji:

 

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,moc...,KM,BHP,15.html

 

Nie każdy ma przelicznik w głowie, że 1kW to ca. 1,36 KM ;)

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takie na szybko:ile kW ma gs,bandit 400 i drz 400s?

 

Wg mnie ustawa nie jest taka zła,pośmigać 2 lata jakimś spokojnym motocyklem który ma moc podobną do mojej obecnej dt i później można się przesiadać na większego sprzęta.

 

Co do

 

Bandit'a 400 to oryginalnie ma 59 KM

 

DRZ 400 ma 49 PS

 

Jedna i droga bedzie wiec za mocna, bez problemu jednak mozna dostac zdlawione do 34 KM.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...