Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak z drugiej strony, obowiązkowe 20 godzin to socjalizm, w którym system zawsze wie, co jest dla obywatela konieczne.

 

Podczas kazdej dyskusji wskazujesz jakie to polskie przepisy nie sa lepsze od niemieckich, jak bedzie sie to mialo do tego co tu piszesz ?

 

Szkoleniowo nie mam obowiazku przeprowadzic ani jednej godziny szkoleniowej jest jedynie obowiazek wyjezdzenia

 

5 teren niezabudowany

4 autostrady

3 jazdy nocne

 

Obowiazuje kazda jat PJ ( z wyjatkiem przyczep " E " ) w przypadku gdy gdy ktos rozszerza z A1 na A obowiazuje jedynie

 

3 teren niezabudowany

2 autostrady

1 nocna

 

są osoby, które przychodząc na kurs, na pierwszej jeździe prawidłowo redukują z międzygazem....jednak 95% kursantów po dwudziestogodzinnym szkoleniu dokupuje lekcje uzupełniające z własnej woli.

 

Teraz juz sie nie dziwie dlaczego dokupuja, wprowadz jeszcze prowadzenie jedna reka, siedzenie bokiem i moze pare innych, dokupia jeszcze wiecej.

 

Problem w tym, że te 5% musi przejść całość i musi zapłacić za całość. Jestem w podobnej sytuacji osobiście, gdyż zapisałem się na kurs kat B+E, i muszę zaliczyć pełne szkolenie i zapłacić za całość. Muszę, bo nikogo nie interesuje, że jako kierowca auta osobowego przez kilka lat codziennie targałem mercedesem na haku przyczepę o DMC 1200 kg i długości 4,5m, wożąc motocykle do pracy i z pracy,

 

Przyznajesz sie publicznie, ze jezdziles wiec bez PJ ? :icon_mrgreen: a fuj :icon_mrgreen:

 

zaś na pierwszej jeździe wykonałem prawidłowo wszystkie zadanie egzaminacyjne, po zademonstrowaniu przez instruktora. Czemu muszę, skoro jestem w stanie zdać egzamin i spełniam wymogi ujęte w charakterystyce absolwenta kursu? Przymus płacenia jest zwykłym zmuszaniem do ponoszenia kosztów, mimo, że umiem radzić sobie z przyczepą w stopniu wymaganym przez egzaminatora. Czyli co mamy? Komunę, a raczej eurokomunę z którą trzeba skończyć, ale nie ma na kogo głosować w wyborach...

 

Dazyc do zmiany przepisow ? Problem w tym, ze jak sie niezna innych to cieeeeeezko cos poprawic. Mniej zadufania w sobie !

 

Kiedyś na sympozjum dla instruktorów zorganizowane przez WORD i ITS w Warszawie, O tylnym hamulcu zasadniczym nie wspomnę... Ale władza nie widzi problemu w szkodliwej działalności takich zasrańców, którzy własnego motocykla nie posiadają i jeździć nie umieją, ale szkolą.

 

Gdybys na jakis czas potrafil nabrac wody w usta na pewne tematy i podczas takiego sympozjum poruszyl wlasnie tematy prawa i szkolenia aby dazylo ku lepszemu Ty udowadniasz wszystkim, ze sa idiotami ( ze sa to juz inna bajka ) tym postepowaniem raczej nie zjednoczysz ludzi aby podpisali zredagowany przez Ciebie papier obojetnie jaki rewelacyjny by on niebyl.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest obecnie ze zmianą a1 na a? pytam z czystej złośliwości

 

10h do wyjeżdżenia

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Szkoleniowo nie mam obowiazku przeprowadzic ani jednej godziny szkoleniowej jest jedynie obowiazek wyjezdzenia

 

(...)

Teraz juz sie nie dziwie dlaczego dokupuja, wprowadz jeszcze prowadzenie jedna reka, siedzenie bokiem i moze pare innych, dokupia jeszcze wiecej.

 

(...)

Przyznajesz sie publicznie, ze jezdziles wiec bez PJ ? :icon_mrgreen: a fuj :icon_mrgreen:

(...)

Słuchajże, podróbo Niemca:

- gdzie logika w Twoim pierwszym zdaniu, które cytuję?

- nie umiesz prowadzić jedną ręką? Moi kursanci potrafią, choćby po to by przetrzeć szybę kasku lub przestawić kranik.

- gdzie ja się przyznałem, że prowadziłem bez prawa jazdy?

Czekam na wyczerpujące odpowiedzi.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle teorii, skąd się wzieło, że wchodzi te prawko w styczniu 2013? Wszędzie mówi się inaczej, z tą datą.

 

2013 wziął się z ostatecznego terminu, w jakim w świetle zobowiązań przyjętych wobec ue polska musi zmiany wprowadzić

wszystkie inne daty biorą się z braku konkretnej informacji/ posługiwania się plotkami zamiast informacjami źródłowymi/ lenistwa w odszukaniu konkretnej informacji. niepotrzebne skreślić

jsz

 

za chwilę obu Panów urlopuję na czas dłuższy. chyba 3x proszę Tomka i Andrzeja o nieurządzanie wojenki szkoleniowej polsko-niemieckiej. i to jest ostatni

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy- kto nie chce niech nie czyta moich wypocin bo nie miałem nawet ochoty przeczytać wszystkich postów w tym temacie(ból głowy i na zasadzie wszystko to już było).

Niezmiennie jestem zdania że jeśli małe dziecko można nauczyć tabliczki mnożenia i ułamków to można też nauczyć szesnastolatków jazdy na każdym,nawet litrowym wyczynowym moto.Warunek-rzetelnie przeprowadzona nauka jazdy i to nie tylko teoria ale głównie praktyka.Tymczasem rząd uznaje że 24latek to osoba która z racji wieku może jeździć na każdym moto a 16 latek jeżdźący od dziecka na wszystkich typach maszyn nie to nuż mi się w kieszeni otwiera.Nie raz chcący zaszpanować podstarzały playboy prędzej skręcił kark od małolata jeżdżącego na wszystkim.Nawet staruch zaczynający na moto jest ,,młodym motocyklistą'' i będzie popełniał te same błędy i tak samo szalał jak małolat.

Obecna ustawa jest jawnym okradaniem młodych ludzi którzy często jeszcze nie pracują a więc nie mają własnych dochodów.Skur...stwem jest zmuszanie ludzi do kilkakrotnego płacenia za PJ i na dodatek obłożenie tychże PJ podatkiem VAT żeby ich jeszcze bardziej ud..ić.W tej sytuacji uprawnienia na zdechlaki mogą kosztować tyle ile taki będący pierwszym motorek dla młodego.W dodatku w świetle nastających przepisów młody będzie musiał wraz z kolejnymi uprawnieniami kupować nowe mocniejsze moto.

Kiedyś gdy o japońcu można było pomarzyć a na drogach królowały WSK,MZ i CZ to motocykliści również ginęli w tym stare wygi,pomimo że ruch na drogach był bez porównania mniejszy dlatego nikt mnie nie przekona o dobrej woli państwa odnośnie stopniowanego prawa jazdy bądź wieku w którym motocyklista może wsiąść od razu na najmocniejsze w tym wyczynowe maszyny.Młodzi tak czy inaczej będą jeździć,z tym że nie mając zupełnego przygotowania nabytego w szkołach jazdy,a tym samym będą częściej uciekać policji z obawy że zostaną ukarani za brak PJ i częściej ginąć na drogach.HAŃBA TAKIEMU RZĄDOWI !!! :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku w świetle nastających przepisów młody będzie musiał wraz z kolejnymi uprawnieniami kupować nowe mocniejsze moto.

:icon_question:

:banghead:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Marianie :)

Cieszę się, że są też osoby tak myślące. Też mnie to razi.. Ojciec motocyklista od dziecka (w Twoim wieku), więc zostało to samo przekazane mnie, też od najmłodszych lat zaczynałem. Kilkadziesiąt tysięcy przebiegu już napewno mam wyjeżdżone, a co za tym idzie zdobyte doświadczenie.

 

Apropo ks ridera..

I tutaj, jeszcze powiem, że nie każdy 40sto latek jest mądry i warto go słuchać, przykład:Wiadomość od ks ridera. Podziele się z wami treścią, dodam, że raczyłem hmm.. nie odpisać na to :)

 

"jak ja nabieralem inteligencji to twoi rodzice jeszcze w kondonach za oknami wisieli - kumkasz ?"

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez klikszen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Marianie :)

Cieszę się, że są też osoby tak myślące. Też mnie to razi.. Ojciec motocyklista od dziecka (w Twoim wieku), więc zostało to samo przekazane mnie, też od najmłodszych lat zaczynałem. Kilkadziesiąt tysięcy przebiegu już napewno mam wyjeżdżone, a co za tym idzie zdobyte doświadczenie.

 

Apropo ks ridera..

I tutaj, jeszcze powiem, że nie każdy 40sto latek jest mądry i warto go słuchać, przykład:Wiadomość od ks ridera. Podziele się z wami treścią, dodam, że raczyłem hmm.. nie odpisać na to :)

 

"jak ja nabieralem inteligencji to twoi rodzice jeszcze w kondonach za oknami wisieli - kumkasz ?"

 

Pozdrawiam.

Jezusicku !!! to może z racji swojego wieku zapomniał dopisać jedno zero w swoim profilu? :biggrin:

Wielu z nas ma dobre chęci co do młodych kolegów,a wyrażane przez nas opinie są naszą sprawą i przywilejem jakie daje uczestnictwo w forum.Oczywiście nie oznacza to że wszyscy muszą się z nimi zgadzać.

ks rider jest w porządku.Może ma trochę inny stosunek do nowo powstałych przepisów ale również zależy mu na tym żeby było dobrze i żeby młodzi koledzy żyli długo i szczęśliwie dlatego jesteś mu winien wyrozumiałość ,nawet jeśli się z nim nie zgadzasz.Może kiedyś spotkasz go na trasie i będzie ci dane skorzystać z jego pomocy lub dobrej rady. :buttrock:

 

:icon_question:

:banghead:

Oczywiście przepisy go do tego nie zmuszą,niemniej jeśli pójdzie po PJ na większe maszyny to logika wskazuje na to że będzie chciał pozbyć się zdechlaka i kupić większą maszynę co wygeneruje kolejne koszta.Inaczej po co było by mu inne PJ uzyskane za kolejną opłatą :bigrazz:

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, z całym szacunkiem, ilu znasz jeżdżących od lat 16-to latków? jednego, swojego syna? bo ja widzę każdej wiosny, nie tylko na forum, tłumy napalonych małolatów, którzy ledwie kupią sobie kurs, a już szukają motocykla - i hańba, jeśli nie ma 600ccm i 100KM! a potem tylko sprzątam w wątku "smutne, ale prawdziwe", jak się kolejny 19-to latek rozsmaruje po asfalcie i koledzy, którzy mu "na piersze moto" tą 600-tkę doradzali wklepują na forum świeczki...

 

hańba rządowi? a nie rodzicom, którzy wychowają idiotę niezdolnego do samodzielnego myślenia, oceny własnego braku umiejętności, i na dodatek z kompletnym brakiem poszanowania zarówno dla prawa, jak dla bliźnich współużytkujących drogi publiczne?

 

pomijam w tym momencie - mówiąc wprost - stek bzdur na temat rzekomych niebotycznych kosztów zmiany prawa jazdy, oraz "zmuszania" do kupowania mocniejszych motocykli

 

 

jak już kilkakrotnie pisali obecni na forum instruktorzy, w tym Tomek i Piecyk: największym mankamentem obecnej zmiany przepisów jest to, że nie robi ona nic w kierunku poprawy jakości szkolenia nowych kierowców. nakładane są restrykcje na kierowców za złe umiejętności, ale nikt nie dba o poprawę tychże u samej ich podstawy, tj. szkolenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Marianie :)

Cieszę się, że są też osoby tak myślące. Też mnie to razi.. Ojciec motocyklista od dziecka (w Twoim wieku), więc zostało to samo przekazane mnie, też od najmłodszych lat zaczynałem. Kilkadziesiąt tysięcy przebiegu już napewno mam wyjeżdżone, a co za tym idzie zdobyte doświadczenie.

 

(...)

 

Pozdrawiam.

Co prawda, nie każdy z forum będzie popierał to zdanie, ale podpisuję się pod opinią Twoją i Pana Mariana.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua-tam gdzie mieszkam jest wielu młodych wyciągających stare trupy z chlewików i szopek,remontujących je i uczących się na nich jeździć.Wszyscy zbierają na porządne maszyny najlepiej od razu na te najmocniejsze.I tu masz rację nikt nie chce 125.Natomiast wszyscy kupią to co zechcą i bez PJ będą nadal jeździć.I wiesz co?Oni będą i tak lepszymi motocyklistami od tych którzy wsiądą na 200 konne moto mając 24 lata nigdy nie jeżdżąc na motocyklach.PJ powinno przygotować wszystkich chcących jeździć pod względem teoretycznym jak i praktycznym do takiej jazdy.Tymczasem kolejne utrudnienia,w tym cenowe(jakże ważne dla najmłodszych motocyklistów)zniechęcają skutecznie przed zdobyciem tychże uprawnień a więc ograniczają także dostęp do prawdziwego szkolenia przez instruktorów-fachowców.To że jest ich jak na lekarstwo to już inny problem o którym pisaliśmy nie raz i którym to właśnie rząd powinien się zająć.

Być może dla Ciebie to bzdury jeśli piszę o cenach uprawnień,ale dla małolata wydatek jest to spory bo nie mając własnego dochodu musi albo zaoszczędzić każdy grosz albo sam zarobić po szkole.Mało tego jeśli będzie chciał za dwa lata się przesiąść z maszyny która jest poniżej jego umiejętności i z której się śmieją jego rówieśnicy jeżdżący bez PJ to będzie musiał znowu wybulić ze swojej pustej kieszeni na wyższą kategorię i na kolejne moto bo przepisy nie pozwoliły mu kupić od razu mocniejszego.

Cena w młodym wieku jest ważna tak jak i moc potrzebna do lepszej jazdy jak i dla szpanu jakże ważnego w tym wieku.Dla tego nawet 25 latek nie chcący podpaść w swoim środowisku a zaczynający organizować sobie życie(ślub,mieszkanie,pierwsze dziecko) ma najczęściej dylemat:robić PJ na moto czy lepiej na auto i jeździć motocyklem bez uprawnień.

Jeszua-piszesz że hańba nie rządowi a rodzicom-wybacz ale i tu się z Tobą nie zgodzę.Rząd nic nie ma do zaoferowania młodym ludziom,więc ci najczęściej siedzą przed kompem grając w gry-zabijanki,piją,ćpają a następnie straszą stare baby.Z tego powodu rodzice są szczęśliwi gdy ich pociechy majstrują w szopce naprawiając stary motocykl i z tego powodu nie mają sumienia odmówić im jazdy po polnych drogach czy pustych placach gdy po wielu trudach maszyna wreszcie zagada.Z tych właśnie młodych ludzi wyrastają prawdziwi motocykliści przed którymi to rząd piętrzy trudności w zdobyciu PJ a tym samym i rzetelnej wiedzy na temat przepisów i jazdy na ich ukochanych maszynach.

Wiek ma tu mniejsze znaczenie od posiadanych umiejętności i wyobraźni,staruchy w cale nie muszą jeździć lepiej,to tylko kwestia szkolenia.Wyobraźnia-zależy od praktyki i młody jeżdżący od zawsze może mieć jej więcej od starucha kupującego na pierwsze moto hajkę czy R1 bo dostanie takie uprawnienia od razu.

Być może ilość świeczek jest większa dla młodych niż starych,ale to głównie młodzi jeżdżą na moto i to oni mają za kolegów miłośników kompa którym się chce te świeczki zapalać.Staruchy giną po cichu i ich rodzinom najczęściej nie przychodzi do głowy pisanie o tym na forum miłośników maszyn jakich dosiadał mąż czy ojciec i na której stracił życie... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, mamy odmienne poglądy. wg. mnie jazda na motocyklu nie jest obowiązkowa, nikt nie zmusza do niej. ALE podobnie jak z innymi pojazdami, chcąc prowadzić na drogach publicznych - należy mieć uprawnienia. jak na autobus, ciężarówkę i samolot. i kropka

 

natomiast stawianie grupy "młodych zaangażowanych" naprzeciwko "starych szpanerów" jest sądząc po ilości wypadków (pomijam kwestię przyczyn) niestety dla Ciebie mniej prawdziwe, niż porównanie pomiędzy "młodymi żółtodziobami" a "starymi praktykami". bez względu na przyczyny młodsi kierowcy, z mniejszym doświadczeniem, są dominującą grupą w tej smutnej statystyce. i jakkolwiek rozumiem Twoje argumenty, tak nie zgadzam się z tym, że zmiana jest na gorsze - chociaż mogłaby być znacznie lepiej zorganizowana i przeprowadzona

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...