Skocz do zawartości

Im nowszy tym gorszy ??!!


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie tydzien temu szwagrowi padly wtryski (Deldhi chyba) w Mesiu GLK. Pöl roku jezdzil - ale gwarancja i serwis szybko zadzialal.

 

Te wtryski Delphi to w ogóle jakieś badziewia chyba są. Nawet w Mercedesie siadają? To już było Renault, Ford i teraz Mercedes...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski z Delphi przerabiałem u siebie w TDCi i grzecznie za to podziękuje :D

 

CO do nowych samochodów, to gdybym miał pieniądze na zakup nowego/świeżego samochodu, to na pewno nie zaryzykowałbym turbodiesla. Mnogośc problemów i koszty jakie moze spowodowac taki silnik w razie awarii moga przyprawić o zawrót głowy. Jestem zwolennikiem diesli,ale w ich przypadku wole starsze klasyczne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie stać na jazdę dieslem, dlatego wybrałem benzynę. Nie mam problemu z wtryskiwaczami, turbiną, filtrem cząsteczek stałych itp itd, btw dodam, że śmigam francuzem z przebiegiem 250tyś km. :), czyli przebiegiem o którym większość właścicieli nowoczesnych samochodów może pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do nowych samochodów, to gdybym miał pieniądze na zakup nowego/świeżego samochodu, to na pewno nie zaryzykowałbym turbodiesla. Mnogośc problemów i koszty jakie moze spowodowac taki silnik w razie awarii moga przyprawić o zawrót głowy. Jestem zwolennikiem diesli,ale w ich przypadku wole starsze klasyczne rozwiązania.

jak diesel to tylko w wersji grzechotnik/klekot

na nowe DCI nie zdecydowałbym sie

Edytowane przez bread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakieś straszne narzekanie wam się włączyło. Ja posiadam na własność Audika. Stary prosty aczkolwiek na elektronice A4 B5 z legendarnym silnikiem 1,9TDI 115KM. Muszę powiedzieć że nie zawiodłem się kupując te auto. Prowadzi się świetnie, spala paliwo w rozsądnych ilościach. Jest wygodny i mi się podoba. Ostatnio jeździłem służbowym Fabia 1,4TDI i Astra 1,7TDCI.

Porównując te auta to jednak skłaniam się do OOOO. Osobiście wolę 9 letni klekot made in VAG niż nówka sztuka GM (fabii nie porównuję bo to nie ta klasa).

Ostatnio jednak słyszałem stwierdzenie byłego pracownika zakładu mechanicznego że lepszy dobry 1,9TDI niż "standardowy 2,0 TDI.

 

Coś w tym musi być. Wszystko teraz produkują księgowi. Weźmy przykład mercedesa beczki. Rekord to podobno 4,3mln kilometrów bez naprawy :) (w TVN Turbo było) a czy nowy C, S lub inna klasa tyle przelata?? wątpię.

Szkoda, strasznie skomercjalizował się nam świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety walą teraz w te samochody tyle elektroniki że głowa boli jak się w nie wsiada. Dobrze jest jak wszystko chodzi pełny luksus, ale jak coś nie tak się dzieje to bez podłączenia komputera nie jestęśmy wstanie nic zrobić. Niema to jak stare poczciwe klekoty bez tej elektroniki będą widniały na naszych drogach jeszcze przez pare ładnych latek, chociarz jest ich już jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zamieniłem diesla na benzynę.

Też mi to chodzi po głowie. Wczoraj ustawiłem tempomat na 140km/h. Po blisko stu km komputer pokazywał 5,4l/100km :buttrock: Po 4km od autostrady 5,1. Gdyby jakaś 3 litrowa benzynka przy takiej prędkości spalała 8-9l, to na 1000km na samym paliwie byłbym jakąś stówkę w plecy na samym paliwie.

W nowych autach jedyne, co przemawia, to coraz mniejsze zużycie przy dobrych osiągach - np. TSI z VW. Spisuje się bajecznie w golfie. Ale zobaczymy, jak te silniki będą się spisywały przy 200 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety diesle palą swoje na krótkich dystansach i w miescie :)

U nas jest Laguna II 1.9 dci 120 koni na CR. Ma przebieg 150 000 i poki co jezdzi sobie, nie kopci, w zime odpala ;) normalnie jak nie Renault ;) Podoba mi sie to, ze dużo "gładziej" pracuje niż silniki VAG. Elektroniki jest w tym samochodzie od groma, ale nawet przy -30 wszystko działa (sprawdzone w norweskich mrozach :P ), wszystkie czujniki działają :) Ale przy kupnie nowego auta to za dużo trzeba dopłacić do diesla. Co innego używany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...