Skocz do zawartości

IMPREGNACJA KURTKI TEKSTYLNEJ Z GORE TEX


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pytałem czy ciuchy prać samemu czy gdzieś do pralni oddać ale jednak zdecydowałem że sam upiorę w pralce z jakims proszkiem lub płynem.Wiem że są impregnaty w aerozolu do odzieży textylnej więc chciał bym taki preparat kupić i spryskać ubranie po wypraniu. Problem w tym że nigdy go nie stosowałem i nie mam doświadczenia w tym temacie. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony impregnat?

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja kupilem preparaty w sklepie gorskim.Jeden do prania a drugi do impregnacji.Dalem za to jakos 50 zl.Te dwie flaszki starczaja na wypranie kurtki i spodni.Jeszcze ich nie uzywalem,ale te impregnaty dodawane podczas prania sa lepsze od tych w spreju.Nie pierz ciuchow z memabrana w zwyklym proszku bo je zniszczysz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemmu można samemu zadbać o swoje tekstylne ubranko motocyklowe, preparatów jest narynku dość i są dostępne w sklepach z membranową odzieżą turystyczną. Ja używam środków Nikwax www.nikwax.co.uk , polski dytrybutor www.summit.pl butelka kosztuje około 25 pln i starcza na parę prań.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram najlepiej kupić preparat do prania: Nikwax TX Direct Wash In. Dodatkowo proponuję co jakiś czas wypsikać rzeczy impregnatem np. Waterproofing Spray Ecco - można nim pryskać wszystko to jest skóry, buty, i kurtki tekstylne działa naprawde zajebiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Louisie kupiłem środek do prania ciuchów z membraną (Gore-tex, sympatex, exotherm ...) o nazwie Textile wash firmy Holmenkol (znana m.in. z niezłych smarów do nart, www.holmenkol.com )

9,99 EUR za pojemnik ok. 0,25 l i wg instrukcji powinno to wystarczyć na kilka pralek.

Jeszcze nie używałem, więc nie biorę odpowiedzialności.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moze dorzuce pare slow od siebie.Piore ciuchy membranowe od samego poczatku w plynach od Louisa - polecam sa naprawde dobre.Nie wolno bron boze prac membranowych ciuchow w z wyklych proszkach albowiem zawieraja one lanoline ktora skutecznie zpycha wszelkie "oddychajace"kanaliki pozbawiajac jednoczesnie material wlasciwosci oddychajacych itp..

A teraz najwazniejsze : impregnat psikamy na MOKRE wiszace na wieszaku ciuchy.Jesli spryskacie jak ubrania beda suche osiagniecie tylko nikly efekt dzialania impregnatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz najwazniejsze : impregnat psikamy na MOKRE wiszace na wieszaku ciuchy.Jesli spryskacie jak ubrania beda suche osiagniecie tylko nikly efekt dzialania impregnatu.

 

Pierwsze słyszę, że należy spryskiwać mokre ciuchy. :o Czemuż to? :?:

Ja do tekstylnych ciuchów używam preparatu w sprayu firmy Modeka (dostępny był m.in. w warszawskim Tarborze na ul. Kijowskiej, bodajże 11). Trzeba tylko zwrócić uwagę, czy na puszce widnieje napis "TEXTIL", a nie np. "LEDER".

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Koledzy - czy impregnował ktoś kurtkę motocyklową. Mam kurtkę Hein Gericke Storm Cuff z Gore Texem - uprałem ją po 3 latach ( byla cieżka od brudu ) no i teraz chcę ją zaimpregnować - czy używaliście NikWax albo coś podobnego - co polecacie ? Chciałem też zaimpregnować kurtkę narciarską więc może jakiś narciarz a za razem motocyklista mi poradzi co użyć i może gdzie kupić i jakie są efekty impregnacji.

 

 

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - czy impregnował ktoś kurtkę motocyklową. Mam kurtkę Hein Gericke Storm Cuff z Gore Texem - uprałem ją po 3 latach ( byla cieżka od brudu ) no i teraz chcę ją zaimpregnować - czy używaliście NikWax albo coś podobnego - co polecacie ? Chciałem też zaimpregnować kurtkę narciarską więc może jakiś narciarz a za razem motocyklista mi poradzi co użyć i może gdzie kupić i jakie są efekty impregnacji.

Uzywalem Nikwaxa do kurtki z GTX. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę w ciuchach Hein Gericke. Niedawno prałem kurtke i popsikałem ją czymś takim. Na razie działa :biggrin: BTW na drugi raz chyba użyję środka który pierze i impregnuje zarazem... Mniej roboty i chyba efekt będzie jeszcze lepszy :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też jeżdżę w ciuchach Hein Gericke. Niedawno prałem kurtke i popsikałem ją czymś takim. Na razie działa :biggrin: BTW na drugi raz chyba użyję środka który pierze i impregnuje zarazem... Mniej roboty i chyba efekt będzie jeszcze lepszy :icon_question:

a mi w modece po prostu dolozyli do ciuchow ichni spray i jest ok

niestety nie pamietam jak sie nazywa: chyba cos z modeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do impregnacji kurtki używałam NikWax`a. Generalnie polecam :lalag: http://www.nikwax.com/pl-pl/ tutaj można poczytać o tych produktach.

 

A tu o czyszczeniu i konserwacji odzieży z membraną GoreTex http://www.gore-tex.com.pl/remote/Satellit...=SessionWrapper

 

 

 

 

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...