Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej z tego co czytam to ta mapa jest do Rocketa z katalizatorami : 20145TuneJardinesFixed.hex md5checksum Rocket III Classic Full power with catalyst

Myślałęm nad wrzuceniem tej mapy : Power-Tripp Jardine 3xK&NRU-2780a.hex

md5checksum Rocket III, without catalyst, Jardine exhaust, 3 K&N air filters 2780, Fuel up to E10, Minimum 95 RON (89 RON/MON) fuel,

Pasuje do mnie jeśli chodzi o brak puszki z katalizatorem i filtr K&N.

 

Co do tego wałka to kicha z dostępem, nigdzie go nie ma. A i dołączam się do poszukiwań zestawu upgreade. Mój jest z 08 roku i z chęcią bym mu parę rzeczy upgreadował do wersji na przykład z Roadstera. Marzą mi się zegary Roadsterowe z poziomem paliwa i ilością km do przejechania....

 

To masz chyba mapę do 3 zewnętrznych filtrów K&N a nie jednego który zastępuje standard w puszce a to chyba będzie spora różnica w ilości zaciąganego powietrza. Mam pytanko jeszcze o tą puszkę bez kata - dorabiałeś sam czy można gdzieś kupić i za ile?

Edytowane przez wojti_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach racja, ta mapa jest bez airboxa. Bedę musiał poszukać z airboxem, ale bez puszki na rozwiercone rury, ale za to z filtrm K&N pod siodłem ;)

 

Puszkę zamieniłem na taki dekatalizator. Kupiłem razem w zestawie z filtrem : http://i.imgur.com/vyz04.jpg Koszt $150.

Znalezione na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach racja, ta mapa jest bez airboxa. Bedę musiał poszukać z airboxem, ale bez puszki na rozwiercone rury, ale za to z filtrm K&N pod siodłem ;)

 

Puszkę zamieniłem na taki dekatalizator. Kupiłem razem w zestawie z filtrem : http://i.imgur.com/vyz04.jpg Koszt $150.

Znalezione na ebay.

 

Kurde angol chce 200funciaków za taki z chromówki... chyba mi tu koleś zrobi za pare stówek jak mu dam puche na wzór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde angol chce 200funciaków za taki z chromówki... chyba mi tu koleś zrobi za pare stówek jak mu dam puche na wzór

 

Z chromu? Przecież to stal kwasowa. Nie wiedziałem że to sie chromuje, przecież to się do czerwoności rozgrzewa w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojti, koncza sie sprzegla klowe tego biegu - niestety potrzebna jest rozbiorka skrzyni i wymiana obu wspolpracujacych

kol zebatych.

Droga naprawa.

 

uhh... tak tez własnie myślałem że tanio to nie bedzie.. jak znam miszczów w Triumphie to jeszcze pół roku na czesci trza bedzie czekać. najszybciej by bylo pewnie skrzynke kupic i wymienic ale jakos nigdzie nie widac. w kazdym razie dzieki za info i pozdrawiam.

 

co do trójnika pojawia się czasami na allegro z nierdzewki w cenie o koło 400zł ktoś z katowic produkuje

 

kurde patrze juz tam od kilku miesiecy i nie moge utrafić... moze ma ktoś namiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w Warsiafce, wiem bo zamawiałem kpl. naprawczy pompki hamulcowej. W kilka dni bylo. Zreszta to wszystko podlega pod Intercars bo oni sa przedstawicielem Triumpha na Polske. Mozesz tez walic do nich bezposrednio, dla motocykli to sie nazywa chyba Intermoto...........czy jakos costam tak :cool: Ta zebatka to nie problem, problem to sie do niej dostac bo trzeba prosiaka rozpołowic..........zreszta pogadaj sobie z misterem Tapirou, hou :biggrin: Zima idzie to bedziesz mial kupe czasu. Kombinuj, moze jakis ginekolog nawet zrobi to przez rure wydechową??? :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Panowie - trochę mnie tu pocieszacie - może nie będzie tak źle. Mam tam chyba nawet firmę zarejestrowaną w Intercarze to się dowiem. Dobrze że mam jeszcze stare, niezniszczalne BMW K100 z 1983r to przynajmniej pośmigam jeszcze do końca sezonu. A tak na marginesie boski to staruszek - 30 lat na karku i jeszcze Cegiełka w tym sezonie całą Rumunie zjeździła, Karpacz i wkoło Tatr mnie przewiozła. Mam nadzieje że europejska myśl techniczna w nowszym wydaniu też nie zawiedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze cudoków bo naszych motorków - jak temat z świecami Irydowymi? widzę że pojawiły się na allegro NGK za ok. 50-60zł sztuka. Ćwiczył ktoś to? Widziałem filmik na youtube i teoretycznie powinna być spora różnica w jakości iskry i co za tym idzie wydajności pieca. Nie bez znaczenia jest też fakt że wymieniasz raz i na 5 sezonów tam nie zaglądasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem własnie komplet irydowych do siebie, ale ze względu na to że czekam na wytoczenie wałka docisku sprzęgła, wątpie czy uda mi się uzyskać jeszcze jakies statystyki w tym sezonie.

 

Panowie, tak btw, rozmawiałem z paroma dealerami Triumpha w PL i w UK i okazuje się że ten legendarny Upgreade Kit dla rocznika 08/09 tak na prawdę nigdy nie powstał w skali przemysłowej... Największym zmartwieniem dla mnie był właśnie ten nieszczęsny docisk... Okazuje sie że w Roadsterze wstawili całkiem nowy, zmieniając wadliwa koncepcję. Nie da się go jednak zastosować do 08/09 bo trzeba by wymienić cały przedni dekiel... Koszt jest astronomiczny... Jedyne co mi pozostało to zlecić firmie zewnętrznej dorobienie identycznej części z najlepszych możliwie dostępnych materiałów. Zobaczymy jaki bedzie efekt.

Edytowane przez blubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skopiuja dokladnie to zrobia pewnie duzo lepszy niz oryginał. Chyba, ze do tego zadania zatrudnisz sobie ksiegowego z Triumpha, wtedy znowu bedziesz miał czesc z plasteliny zamiast stali ;) Tak to juz jest, niejeden dobry projekt poległ na krojeniu kosztów w czasie produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ma ktoś może wymiary sprężyn do przodu. Wystawił gostek na allegro progresywne z firmy Patriot Suspension za 150zetków to co mogłem zrobić - od razu je nabyłem!! Gość stwierdził żę na pewno do Rakiety i je kiedyś ze Stanów dla kogoś przywiózł, ten nie odebrał i leżały mu na magazynie.

Przyszły piękne, nowiutkie w pudełeczku zapakowane i z part numberem FS-1076... i tu zaczyna się problem. Przeszukałem neta i stronę tego producenta i takiego oznaczenia nigdzie nie ma - faktycznie ich sprężynki zaczynają się od symbolu FS i nawet różne produkują m. in do HD ale nigdzie ni słowem o Rakiecie. Nie bawi mnie zbytnio rozebranie bez sensu lagi i stwierdzenie że nijak tam nie przypasują. Kasa była za nie żadna - najwyżej posłużą jako dekoracja lampy albo stolika w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...