Skocz do zawartości

Śmierć motocyklisty – dla sądu warta 180 zł


Izzy-MM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Tomgorem się delikatnie mówiąc - nie przejmuj. On jest świętszy od papieża. A ile ma taktu i wyczucia!

 

Sprawdź jak pisałem, jak wygląda sprawa zbiórki kasy na adwokata, żebyście byli w tym temacie czyści i nie dawali sprawcy punktów zaczepienia.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

w przyszłym tygodniu mamy spotkanie z prezesem fundacji alter ego i będziemy rozmawiali na ten temat, i jeśli będzie trzeba założyć np fundację to bedzimy o tym mysleli ale niestety jestem realistą i ktoś będzie musiał się zająć prowadzeniem tej fundacji, niestety ja muszę pracować a pracę mam dość wymagającą moi rodzice niestety nie dadzą rady niestety emocjie wygrywają,:( mam wiele chętnych którzy chcieli by pomóc i ja chętnie z tej pomocy skorzystam, narazie zbieram kontakty materiały itp, dzwonie dowiaduje sie i walczę z wieloma przeciwnościami,

 

dzięki za wszystko to naprawde dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jednego nie rozumiem. Zaraz po wypadku wszystkie media rozpisywaly sie o nim, w szczegolnosci padaly stwierdzenia, ze sprawce wypadku ludzie chcieli rozniesc na miejscu. Pewnie nie bez powodu. Juz w pierwszym artykule, jaki czytalem napisane bylo, ze swiadkowie widzieli, ze kierowca samochodu i motocykla posprzeczali sie kawalek wczesniej, a pozniej kierowca samochodu "umyslnie" uderzyl w motocykliste. Pewnie ci sami ludzie widzieli rowniez sam wypadek. Az dziwne, ze nikt tego teraz nie pamieta... anyway...

 

... Modulo wymysly pismakow to uwazam, ze jednak swiadkow tego zdarzenia musi byc multum, wiec warto ich szukac. W koncu ci ludzie tam byli do cholery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiadkow tego zdarzenia musi byc multum, wiec warto ich szukac. W koncu ci ludzie tam byli do cholery!

Do duża ulica i duże sprzyżowanie... Musiało to widzieć mnóstwo osób.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... może nasza motocyklowa prasa dałaby się namówić do zamieszczenia jakiegoś apelu/ wezwania dla świadków? mam wrażenie, że słowo drukowane nadal jeszcze posiada jakiś wyższy autorytet ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jednego nie rozumiem. Zaraz po wypadku wszystkie media rozpisywaly sie o nim, w szczegolnosci padaly stwierdzenia, ze sprawce wypadku ludzie chcieli rozniesc na miejscu. Pewnie nie bez powodu. Juz w pierwszym artykule, jaki czytalem napisane bylo, ze swiadkowie widzieli, ze kierowca samochodu i motocykla posprzeczali sie kawalek wczesniej, a pozniej kierowca samochodu "umyslnie" uderzyl w motocykliste. Pewnie ci sami ludzie widzieli rowniez sam wypadek. Az dziwne, ze nikt tego teraz nie pamieta... anyway...

 

... Modulo wymysly pismakow to uwazam, ze jednak swiadkow tego zdarzenia musi byc multum, wiec warto ich szukac. W koncu ci ludzie tam byli do cholery!

 

Dokładnie! Napisałęm zresztą do Michała gdzie może spróbować poszukać (w okolicy są przynajmniej 3 duże ośrodki szkolenia motocyklistów-ja akurat słyszałem o tym wypadku z rozmowy w promotorze i z mediów). Niestety jest też tak jak przedstawia to nasz forumowy obrońca sprawcy i polskiego wymiaru sprawiedliwości rozpisujący się w tym temacie. NIE MA DOWODÓW - NIE MA SPRAWY. Co z tego że świadków znajdziesz. Po to płaci się takiemu panu Mendzie czy Mende żeby jak najbardziej wiarygodny świadek wyglądał jak idiota który nic nie wie. Dobry adwokat to kombinacja super speca od prawa, manipulatora, psychologa i drania)

Co z tego że świadek zezna np:

-"widziałęm jak kierujący samochodem umyślnie uderzył w motocykliste"

Pan mecenas zapyta-"a co to dla pana znaczy specjalnie?"

-"A bo nie włączył kierunkowskaza i raptownie odbił w prawo"

-"A czy dla pana każdy kto raptownie zmienia pas bez kierukowskaza chcę kogoś zabić?, A czy pan pamięta jaka byłą wtedy pogoda? (minęły dwa lata) To jak pan nie pamięta to jak to możliwe że pamięta pan że oskarżony niewłączył kierunkowskaza? itp itd. Takie haki można stosować w nieskończonośc

Dla sądu niestety takie pierdoły są wiarygodne...

W Polsce potrzebne są twarde dowody-zeznanie świadków nie mają aż takiej wartości jak chociażby w prawie anglosaskim (takie są realia). -obym tym razem się mylił...

 

W każdym razie wielki respekt dla Michała za wyważenie i spokój w walce z polską machiną niesprawiedliwości. Nie wiem czy bym tak potrafił. Tak czy owak życzę powodzenia!

Edytowane przez Earl77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że tylko szkodzę. Prawdopodobnie w okolicy skrzyżowania musiał być monitoring,wiec nie trudno sprawdzić kto o godzinie wypadku zbliżał się do skrzyżowania. W ten sposób można namierzyć ewentualnych kierowców - świadków. Ale o to może wystąpić tylko prokuratura. Ale nie wiem czy 2 lata trzymają zapisy z monitorów?

A tak nawiasem mówiąc to w tym wypadku prokurator dał ciała? Dlaczego nie szukał świadków, co robił przez 2! lata. Teraz to nawet najlepszy świadek szczegółów nie pamieta - a one są bardzo ważne.

tutaj kilka przydatnych linków dotyczących ekspertyzy kryminalistycznej:

1. http://www.kryminalistyka.pl/pl/ek_index.html

2.http://www.kryminalistyka.net/ekspertyzy-kryminalistyczne

3.http://www.ekspertyzy-kryminalistyczne.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce prokuratura działa tak

 

przychodzi prokurator do pracy bierze listę spraw i jedzie na sprawe nie znając jej wcale, na sprawie było tylu prokuratorów ile spraw i żaden nie miał pojęcia o sprawie, ostatnia była pani która na podstawie nie wiem czego zarządała 1 na 3 i 2000 zł grzywny ale powiedziała że jest winny. I to wszystko.

 

Co do monitoringu to w okolicach wypadku nie było żadnego, postaram sie zobaczyć czy na skrzyżowaniu jeśli jest poszukam dojść żeby zdobyć taśmę z tego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem żonę,by wspomniała o sprawie pewnemu warszawskiemu adwokatowi-też motocykliscie.Oto co odpisał:

"... Uważam,że dobrym pomysłem jest zatrudnienie adwokata i złożenie apelacji.

Zakładam,ze rodzina kolegi,który zginoł ustanowiła się jako oskarżyciele posiłkowi i że teraz są uprawnieni do złożenia apelacji.Jeżeli tak, to dobrym pomysłem jest zebranie pieniędzy na adwokata specjalizującego się w wypadkach drogowych i złożenie apelacji.Prosze pamietać,że gonią terminy- 14 dni od dnia doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem.

Roześlę tego maila wsród kolegów motocyklistów..."

 

Myślę,że teraz najważniejszym jest szybko zebrać pieniądze.Jeżeli stać nas na akcję naklejkową,pomoc dla Radka,blokowanie bramek na autostradach, to stać nas również na pomoc rodzinie zabitego kolegi.Tak trzeba podnieśc sprawę równierz w prasie motocyklistów.Działajmy.Naciskajmy.

Piszmy do ŚM,Motocykla WMC,niech nas usłyszą

Edytowane przez johnnysixcannons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Oczywiście będziemy się odwoływali i zatrudnimy najlepszego adwokata na jakiego będzie nas stać i będziemy walczyć do skutku, czekamy na uzasadnienie wyroku jak tylko dostaniemy uzasadnienie będziemy składali apelacje.

i jeszcze informacja

W środę 9.12 od 17 do 18 na starówce przy pomniku katyńskim, będzie kręcony program na żywo dotyczący usuwania krzyży z warszawskich dróg, kręcony będzie przez telewizję trwam . Jeśli ktoś miał by ochotę się wypowiedzieć w tym temacie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę 9.12 od 17 do 18 na starówce przy pomniku katyńskim, będzie kręcony program na żywo dotyczący usuwania krzyży z warszawskich dróg, kręcony będzie przez telewizję trwam . Jeśli ktoś miał by ochotę się wypowiedzieć w tym temacie zapraszam.

 

Wiesz Michał, wszystko spoko, w pełni popieram waszą walkę, ale jeśli o te krzyże chodzi.... to telewizja Trwam jest telewizją człowieka, który wprost broni pijaków za kierownicą - jeśli ci pijacy są stanu duchownego. Taki pijany ksiądz może kogoś zabić i będzie kolejna tragedia. Bronić krzyży to tak, ale dbać o cudze życie - oj, to już nie bałdzo. Trwam dla mnie jest po prostu szkodliwa i ręki nie przyłożę do jej wspierania.

 

Wybacz za offtop.

 

A w temacie apelacji - informuj, jak z tą zbiórką na adwokata, w jakiej formie chcesz ją prowadzić!

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać od siebie:

jesli podasz konto na które można wpłacać na odwokata, to ja się dorzucę, ile będę mógł. Też bym tematu nie odpuścił,. Nie odpuszczaj, jeśli jesteś przekonany że masz racje. Nigdy.

A druga sugestia:

sądy sprawiedliwe to jedna sprawa, a moze ktoś podać namiary na sprawcę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...