Skocz do zawartości

Czym odkleić łożyska od wału ?


Spaliniarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś podrzucić pomysłem jak odkleić łożyska od wału tak żeby można było normalnym ściągaczem się zabrać do roboty ? Czy takie odklejacze z alegro z dwóch szczęk dadzą radę ? czy to tylko do kół pasowych itp. ?

Edytowane przez Spaliniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zdjęcie łożyska z czopu wału (jakiegokolwiek 2t,4t 1 cylinder) gdzie niema szczeliny między łożyskiem a przeciw wagą na pazury zwykłego ściągacza np. trój-ramiennego, a właśnie na allegro widziałem potocznie nazywane odklejacze wraz z kompletem ściągaczy do łożysk. Najlepiej niech się wypowie ktoś kto miał styczność z tym problemem który szczególnie jest upierdliwy przy pierwszym remoncie.

 

coś takiego http://www.allegro.pl/item796249594_sciaga...przekladni.html

Edytowane przez Spaliniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zdjęcie łożyska z czopu wału (jakiegokolwiek 2t,4t 1 cylinder) gdzie niema szczeliny między łożyskiem a przeciw wagą na pazury zwykłego ściągacza np. trój-ramiennego, a właśnie na allegro widziałem potocznie nazywane odklejacze wraz z kompletem ściągaczy do łożysk. Najlepiej niech się wypowie ktoś kto miał styczność z tym problemem który szczególnie jest upierdliwy przy pierwszym remoncie.

 

coś takiego http://www.allegro.pl/item796249594_sciaga...przekladni.html

 

W mechanice nie używamy potocznych nazw.

Ten komplet jest właśnie do ściągania łożysk osadzonych do czoła na wale korbowym lub czopach przekładni zębatych.

Ma jedną zasadniczą wadę - nie potrafi sam usunąć łożyska z czopu wału. Do tego potrzeba dużo cierpliwości i jeszcze więcej praktyki. Używam z powodzeniem od kilku lat a w razie problemów dorabiam w/g tego wzoru na wymiar konkretnego łożyska.

W kilku przypadkach się nie sprawdza, np. zębatka łańcuszka sprzęgłowego JAWA 350TS , zębatka rozrządu wału korbowego silnika Baotian 4T i kilka innych do ściągnięcia których należy wykonać ściągacz tulejowy dzielony.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie profesjonalni mechanicy zjadą za to co napiszę, ale jak chodziłem to 8 klasy podstawówki to swojego Rometa rozpoławiałem przynajmniej raz w tygodniu. Łożysko na wale gniotłem w imadle tak że pękało i rozsypywało się w mak, zostawała dolna bieżnia z rowkiem z który można było już coś zaczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi się Pan w wymianę łożyska wału korbowego wartego 80 zł? Czy warto?

 

Nie pisałem o wymianie łożyska tylko o zdejmowaniu zębatki w celu poprawienia chińczyków na fazach rozrządu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przeproszeniem o "pół zęba"? warto?

o pół nie warto bo to możesz zrobić na górze przestawiając o jeden ząb.

Dużą różnicę robi przestawienie o 1/8 do 1/3.

Możesz sprawdzić przeliczając te wartości na czasy otwarcia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...