Skocz do zawartości

ZX-7 na gumę


duff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do tych co rzeczywiście zetknęli sie z ZX-7R. Moja 7 nie chce wchodzić na koło (max ok.10cm) pod gaz! Dodam,że po sprzęgle idzie bez problemu do pionu!Czy to jest normalne czy coś z moim sprzętem jest nie tak?Dodam jeszcze,że mój sprzęt jest z 1996roku, bez dyno-jett,standardowe zębatki, wydech kompletny sportowy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest mozliwe zeby Zx-7 nie chciala isc na koło - chyba brakuje Ci umiejetności - chociaz skoro stawiasz na koło ze sprzegła to moze jadnak cos nie tak ze sprzetem - moze jest mocno wyjechany i trzeba go troche bardziej wkrecic na obroty zeby postawic na koło - ja mialem ZX9 z 95 roku i szła na koło z gazu az miło - najlepiej daj jakiemus kumplowi do przetestowania - jak go 2 ni epostawi z gazu to moze znaczyc ze cos z nim jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolega miał ZX7R (98r) i bez problamu stawiał na koło z gazu. Przy 5-6 tys. obrotów przymykał przepustnice, otwierał gwałtownie i frunęła w górę. Bez przymykania też się koło podnosiło (z samego ostrego przyspieszania) ale dopiero pod koniac zakresu obrotów. A bez owiewek to nawet na dwójce targała na koło. Ja miałem ZXR-a 750 i też sypał na koło ale bez owiewek, a to cięższa maszyna od ZX7R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry kumpel miał ZX7R(niedawno ją sprzedał do stolicy) i też twierdził że jego maszynka z gazu na gume nie idzie.

Coprawda w dwie osoby to stawiał z gazu nawet na dwójce ale solo tak jak ty mówisz stawiał ze sprzegła a z gazu jego zdaniem ta maszynka na gume nie chciała iść.

 

Ja szczerze wątpie żeby to jednak było realne bo moja CBRka wcale nie lżejsza,słabsza i starsza bez zająknięcia idzie na gume z gazu na jedynce!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że moja 7 nie idzie z gazu na gumę to napewno nie jest wina umiejętności. Dałem ostatnio kolesiowi,który ma trochę doświadczenia w tych sprawach i też nie postawił jej z gazu! Najprawdopodobniej mam jakieś przełożenie niezbyt nadające się do tego (zmieniam tylnią zębatkę, dorzucam 3 zęby!) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
a moze ktos stawial z gazu GSXF600 ? bo ja tylko ze sprzegla moge :cry:

 

No to i tak nieźle. Kumpel ma nowszą wersję (sądząc po Twojej focie a Atavarze) konkretnie 2000 rok i zostawia czarną krechę na asfalcie, a moto na koło nie chce iśc. Stawiał toś tą wersję (poularne "jajko") na koło ? Może kumpel robi jakaś skucha z techniką jazdy. Jakby co to proszę o doświadczenia z tym konkretnym sprzetem, to podpowiem koleżce co ma robić.

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojej suki na koło nie potrafię postawić

za mały jestem albo co :lol:

czy próbuje z gazu czy z klamki tak mi tył zamieli

ale w końcu maszyna waży 1/4 tony więc jakoś to jej wybaczę ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da sie postawić na gume z tym że na każdym motorku technika może być nieco inna...

Sa maszynki które bez trudu da sie postawić na gume z gazu ine trzeba potraktować nieco brutalniej.

 

Co do katany to sprawa wyglada tak że z gazu jest ją chlernie trudno postawić o ile kierowca siedzi tam gdzie jest jego miejsce! Zupełnie inaczej sprawa wygląda gdy wstanie sie na podnóżkach i postawi moto na koło na stojąco! Wtedy można postawić ją z gazu ale dla początkujących często trudna sprawa(cięzko sie przełamać... szczególnie gdy sie stoi a gdy już sie jedzie punkt balansu jest znacznie wyżej ale i łatwiej jest ciągnąć gume bez końca...).

Można też kombinować stajć na podnóżkach pasażera ale proponuje zacząć od stawiania na stojąco normalnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a moze ktos stawial z gazu GSXF600 ? bo ja tylko ze sprzegla moge :cry:

 

No to i tak nieźle. Kumpel ma nowszą wersję (sądząc po Twojej focie a Atavarze) konkretnie 2000 rok i zostawia czarną krechę na asfalcie, a moto na koło nie chce iśc. Stawiał toś tą wersję (poularne "jajko") na koło ? Może kumpel robi jakaś skucha z techniką jazdy. Jakby co to proszę o doświadczenia z tym konkretnym sprzetem, to podpowiem koleżce co ma robić.

 

POzdro, Pawel

 

Niech pokręci do 6,5 tys. na jedynce i zlapie szybko klamke sprzęgła i doda lekko gazu, jak za mocno odkręci manete to własnie zostawi kreche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz zeszlismy z 7, kto z Was ma doswiadczenia w stawianiu :P RF 600 ?

Z gazu cos nie pojdzie, a ze sprzegla jak ją najprosciej postawic ?

Narazie sie ucze :P, i juz odrywam kolko, ale jestem wtedy ladnie posrany, hehehe .

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...