Skocz do zawartości

Rozmiar kasku, jak dobrać wielkość


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Kask Lazer MX 5, kupiłem używany i jestem bardzo zadowolony, kask jest lekki, dobrze trzyma głowę, w środku mam taką jakby ,,gąbke" dobrze trzymie się głowy:)

 

 

Nowy kosztuje bodajże 520 zł... ale kupisz użyany duużo taniej ;]

Ja dałem 120 zł na allegro, trzeba szukać;]

Chyba że chcesz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ze raczej rozgladalbym sie za nowym kaskiem, bo nie chce miec go po kims kto mial parcha albo łojotok :wink:

a na powaznie chodzi o ulozenie sie kasku do glowy

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Allegro poszedł prawie nowy Airoh Tiger czarny mat za 400zł (qr*a przelicytowali mnie :icon_twisted: ) - bardzo fajny kask i cena też super.

W sumie w takim przedziale 300-500 to możesz kupić nowego AGV RC6 (a jeszcze taniej starszy model RC5) - obie wersje to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy można gdzieś dokupić sam wkład do kasku (Nitro MX).

Mój kask był dwa sezony temu bardzo dopasowany prawie nie można było w nim mówić a dzisiaj mam wrażenie, że jest po prostu za luźny i nie trzyma się na czajniku tak jak kiedyś.

Czy kask też ma swoją żywotność :buttrock:

Edytowane przez focus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kask rewelacja..ale niesttey nie na moja kieszeń(napewno nie na kask:)).pozdr.widzialem na allegro takie po 99zł :clap: i starczy jak dla mnie :clap:

 

te tigery, dragony czy tornado to na wrotki sa dobre.. nie boisz sie o wlasne zdrowie? :)

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak wiadomo, 57-58 cm obwodu głowy odpowiada rozmiarowi M, a 59-60 cm to L. Ja jestem jakiś niewymiarowy :biggrin: - obwód łepetyny wynosi 58,5 cm. Mierzyłem ten sam model Lazera w obu rozmiarach - L-ka pasuje idealnie, jest może nawet ciut luźnawa, natomiast M-ka jest trochę przyciasna (tzn. wchodzi bez bólu, ale już nie tak luźno jak L-ka). Wydaje mi się, że lepiej kupić M-kę, gdyż i tak z czasem wnętrzności się rozbiją i kask zrobi się luźniejszy. Z drugiej strony obawiam się, że np. po godzinie może zacząć uciskać i będę musiał przerywać jazdę (miałem tak w pierwszym Uvexie; potem się wygniótł i było OK).

Dodam, że oba kaski przymierzałem zarówno z kominiarką, jak i bez.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...