Skocz do zawartości

wytrzymalosc napedu


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Poniewaz w sobote wyjezdzam w dluzsza traske, postanowilem wymienic dla spokoju ducha naped w moto. Nowy juz lezal z miesiac czasu na polce, a stary ciagle nie chcial sie skonczyc.

Gdyby nie wyjazd, pewnie eksploatowalbym stary naped dalej, gdyz nic nie wskazywalo na jego koniec. Pracowal cicho, od 10kkm nie musialem go naciagac.

Jak wymienialem go dzis to na szafie motocykla bylo 44905km. Tyle naped wytrzymal.

 

Ocencie prosze jego zuzycie na podstawie zdjec... Bo mnie sie plakac chcialo, jak przecinalem lancuch katowka. Wydaje mi sie, ze moglby jeszcze pare tysiecy wytrzymac.

 

Zebatka tylna (Sunstar):

http://zbyhu1.republika.pl/tyl.jpg

 

Zebatka przednia (nie znalazlem oznaczenia producenta):

http://zbyhu1.republika.pl/przod.jpg

 

Lancuch DID 530 VA8.

 

Pytanie moje brzmi tez... Jakie sa granice wytrzymalosc napedow? Bo jakos bardzo czesto napotykalem opinie, ze 15-20kkm dla napedu to juz b. duzo, a tymczasem moje doswiadczenia wskazuja na cos zupelnie innego.

Czy oliwiarka ma tak zbawienny wplyw na zywotnosc napedu?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest jakiś limit przebiegu łańcucha??

Mój łańcuch ma 30tys. km, prawie nie da się odciągnąć od tylnej zębatki, a oś tylnego koła jest w 1/3 "skali". Na oko łańcuch powinien wytrzymać co najmniej drugie tyle. I co, też powinienem go wymienić??

A łańcuch to zwykły RK x-ring w 60-cio konnej XJ. No i mam olejarkę łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kierowcy i stylu jazdy, równiweż jakość łańcucha i zebatek też ma wpływ na trwałość. Mam znajomego co wykończył łańcuch nowy ( po 4 tyś km w kawasaki zx 12) , ja w moim zygzaku 1100 mam napęd i jak dotychczas zrobiłem 18 tyś km i jakoś nie widzę aby był nadmiernie zużyty , ale to tylko dlatego bo preferuję naprawdę emerycki styl jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że Ci się chciało w ogóle wymieniać całkiem dobry napęd

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurze to chyba jesteś rekordzistą :) Bo to super wynik - a zębatki jak nowe, zero zakrzywień i w ogóle...

Myśle że swoje zrobiła oliwarka która zawsze o niego dbała...

A tak z ciekawości to ile procent naciągu miałes wykorzystane?

 

 

Jak kupiłem Buse to łańcuch był w połowie naciągu. Do dzisiaj zrobiłem na nim już 18kkm z tego gdzieś połowe przebiegu na zamontowanej oliwiarce. Na samym poczatku sezonu musiałem wymienic przednią zebatkę(SUNSTAR) która przy ruszaniu wyadawała dziwne stuki - po sciagnieciu osłony okazalo się, że faktycznie miała dośc. Zęby były już pozakrzywiane i ostre. Tył jest super - trzyma się dzielnie.

W sumie śmigam turystycznie ale wiekszośc w plecaczkiem a ostatnio dodatkowo 3kkm z kuferkami(3x44l).

 

Niestety układ już z kilometra na kilometr przenosi co raz bardziej nieprzyjemne wibracje na podnóżki, regulacja powoli się kończy, a sam łańcuch nie jest już równo wyciagnięty we wszytskich miejscach. Stąd objawy lekkiego kołosyania przy stałych ale mniejszych predkościach i pewnie stąd te wibracje.

 

Tak czy siak przy takim momencie i mocy lekko nie miał, a ja jestem z niego dumny. Szkoda tylko, ze nie wiem ile wczesniej miła nakulane... Także to jego ostatni sezon. Oczywiście na jego miejsce wzmocniony DID i zebatki SUNSTAR.

 

Ps. Na twoim miejscu jeszcze bym go nie wymieniał, bo układ sam da o sobie znac kiedy bedzie zmeczony a z kilometra na kilometr nagle się nie skończy. Kto wie czy by jeszcze z 10kkm nie pociagnał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No wlasnie mam zrobic teraz w tydzien ponad 3kkm po Alpach, wiec balem sie, ze wlasnie zacznie sie wyciagac z kilometra na kilometr i ze bede mial problem ;).

 

Na wskazniku Hondowskim na wahaczu naciag byl na poczatku zielonej skali. Na nowym lancuchu jest niemal tak samo ;).

 

Natomiast lancuch byl ciut nierownomiernie wyciagniety i tez czulem juz wibracje na podnozkach. Teraz na nowym napedzie jest o niebo lepiej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...