Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

A co ma alarm do filtra powietrza?Po za tym bzdury piszesz.Alarm jest od wycia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zakupiłem i będę montował na dniach, zobaczymy co z tego wyjdzie.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter podniosłeś mi ciśnienie z tą Grecją, jeszcze na pewno tam wrócę, i chyba wprowadzę jakieś zmiany typu szybki dojazd do celu i dwa tygodnie zwiedzania moja wyprawa 16dni węgry-bułgaria -grecja-powrót fajna ale mało czasu na konkretne zwiedzania, wyprawa na krym 3dni w jedną 4 w drugą (zahaczyliśmy o chocim i kamieniec) na miejscu zostało nam 8 dni i to było mało na samą jałtę, bachczysaraj, Czufut-Kale z cmentarzem karaimskim, koktobel itp trzeba by przeznaczyć po dwa dni ale kto ma miesiąc urlopu? Na przyszły rok chcę ze znajomymi zrobić tak konkretniej bułgarię lub rumunię wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zakupiłem i będę montował na dniach, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Bedzie ok wtrysk sam sobie dopasuje ilosc paliwa do wiekszej ilosci powietrza. Tylko obys mial kondona na ten filtr bo w deszczu sie przyda.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam takie małe pytanko.

Może ktoś się orientuje gdzie znajduje się kostka od kabli odpowiadających za migacze, guzik start stop, oraz zapłon.

Muszę zamienić te przyciski (start stop oraz guzik zapłonu)ale kable wchodzą mi w ramę i nie wiem zbytnio gdzie mam szukać tej kostki aby je odłączyć i zamienić.

Modele motocykli do softail oraz dyna z 2003 roku

 

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bedzie ok wtrysk sam sobie dopasuje ilosc paliwa do wiekszej ilosci powietrza. Tylko obys mial kondona na ten filtr bo w deszczu sie przyda.:)

Jak masz wtrysk i zmieniasz filtr i może masz przelotowy wydech to se lepiej zmień mapy zapłonu a co za tym idzie chip, nie słuchaj czarowników że se moto sam poradzi tacy kolesie nie mają pojęcia o tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wtrysk i zmieniasz filtr i może masz przelotowy wydech to se lepiej zmień mapy zapłonu a co za tym idzie chip, nie słuchaj czarowników że se moto sam poradzi tacy kolesie nie mają pojęcia o tuningu

 

 

Zgadzam się w 100%!

 

Ostanio naprawiałem powypadkowego Nighstera z wydechem V&H , filtrem V&H no i bez mapy.

 

Wydech w kolorzach tęczy... taki przegrzany , że sie w ręku rozpadał, jak papier.

 

Po zmianie wydechu i filtra trzeba nową mapę wgrać. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wtrysk i zmieniasz filtr i może masz przelotowy wydech to se lepiej zmień mapy zapłonu a co za tym idzie chip, nie słuchaj czarowników że se moto sam poradzi tacy kolesie nie mają pojęcia o tuningu

Posluchaj kolego - go... o mnie wiesz i o mojej wiedzy na temat moto, wiec czarownikami to mozesz sobie swoja ... nazywac. Pobawiles sie przy jednym sporcie i uwazasz siebie za alfe i omege od motocykli - zaczyna to nudzic na rowni z chwaleniem sie przez Ciebie swoim moto.

Owszem najlepiej wsadzic power commandera lub fuel packa, badz wiele innych wynalazkow sluzacych podnoszeniu mocy i strojeniu moto, ale kolega nie napisal, ze chce z moto rakiete zrobic tylko ze chce zalozyc inny filtr i w tym wypadku najpierw sie patrzy jak moto na tym zestawie pracuje a potem zaczyna zabawe ze strojeniem. Wirtualnie to my mu mozemy co najwyzej pogratulowac.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję Ci rację Vpower że kolega trochę za bardzo się rozgościł na forum. :icon_evil: Ale to drobiazg, ogarnie się z czasem.

 

Natomiast o temacie powiem tyle że jeśli się zmienia filtr i wydech na jakieś "drastyczne" opcje to niestety ale bez grzebania w elektronice może się nie obejdzie. Może, bo czasami się udaje. Ale nie każdy laik jest w stanie zauważyć złą pracę silnika po zmianach osprzętu, dopiero gdy motor się zesra to jest płacz i lament. Faktem jest że po zmianie wydechu moto inaczej gada ale trzeba w tym dźwięku odróżnić "zdrową" pracę silnika od "chorej", a to nie każdy potrafi. Gdy dojdzie zmiana filtra to jeszcze trudniej bo dolot zmienia ogół doznań akustycznych dobiegających od silnika. Trzeba się wsłuchać w dźwięk, odróżnić czy ton jest głuchy, suchy czy raczej spotęgowany, takimi objawami wykazuje się nieprawidłowa regulacja układu zasilania silnika. Można też monitować temperaturę pracy silnika ale to jest metoda mało precyzyjna bo zawsze dochodzi element Placebo i nic nie warte "wydaje mi się że było lepiej/gorzej".

 

 

Do drobnych i umiarkowanych zmian elektronika się dostosuje, ale jak ktoś zakłada wyprutą rynnę zamiast wydechu i pończochę zamiast filtra to temat staje się niemożliwy dla elektroniki. Być może kiedyś układy elektroniczne staną się tak zaawansowane że po drastycznych zmianach komputer sam się domyśli "Ja pier***lę, wiedziałem że trafię do takiego rzeźnika" i zacznie dawkować benzynę w gardło prosto z gwinta. :icon_mrgreen:

 

 

Niestety u Nas w PL nadal góruje ograniczony tok myślenia w kwestiach zmian wydechu. Tak jak to jest w sportowych motocyklach tak i w HD. Zmienią wydech i jest git. Grunt że ryczy jak po**bany, a że silnik odpala bez problemów i kręci się po całym zakresie obrotów to znaczy że jest wszystko OK. :banghead: Nie do pomyślenia jest takie coś za granicą, na ten przykład podam UK jako że żywię się tonami customowych magazynów z UK. Tam byle pierdoła zmieniona w "okolicy" silnika od razu, z automatu/z urzędu/z logiki, powoduje wizytę u speca i na hamowni. Zaraz w ruch idą Dynojety, Stage 1/2/5/10 itd.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tą obczyzną-że tam każdy chętnie i od razu zapieprza do serwisu po operacji - jak to jest wspomniane wyżej "drastycznej" zmianie rury. Tam się też dokładnie ogląda pieniądz z każdej strony i bynajmniej brak wizyty u fachowca nie wynika z niewiedzy czy przyzwyczajeń. To zwyczajna kalkulacja jaki efekt za jaką cenę. Oczywiście to nie zmienia faktu, że każda ingerencja w parametry układu wydechowego nakazuje sprawdzenie efektu zmian i korektę.

Bez nerwów proszę przed Świętami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj kolego - go... o mnie wiesz i o mojej wiedzy na temat moto, wiec czarownikami to mozesz sobie swoja ... nazywac. Pobawiles sie przy jednym sporcie i uwazasz siebie za alfe i omege od motocykli - zaczyna to nudzic na rowni z chwaleniem sie przez Ciebie swoim moto.

Owszem najlepiej wsadzic power commandera lub fuel packa, badz wiele innych wynalazkow sluzacych podnoszeniu mocy i strojeniu moto, ale kolega nie napisal, ze chce z moto rakiete zrobic tylko ze chce zalozyc inny filtr i w tym wypadku najpierw sie patrzy jak moto na tym zestawie pracuje a potem zaczyna zabawe ze strojeniem. Wirtualnie to my mu mozemy co najwyzej pogratulowac.

 

Widzisz starszy kolego różnimy się tym że ja potrafię słuchać i sie uczyć od innych bardziej doświadczonych. Moto moje już zostaje w rodzinie, więc nie robię go po łebkach. Mam bracie dwa sporty w domu, żona tuninguje swojego. (plany są poważniejsze ale trzeba pamiętać żeby nie przesadzić, inaczej moto można już tylko na lawecie wozić. Kolejny raz sie mylisz, chip nie zrobi z moto że będzie zapie**alał, tylko poprawi kulturę pracy po modyfikacjach) Niestety wypowiedź twoja wcześniejsza NOMINUJE CI DO CZAROWNIKA FORUM :) więc jak piszesz swoje mądrości to sie zastanów bo ktoś to czyta i się sugeruje twoimi radami. Niestety przypomina mi się reklama Kropelki o czarowniku :)

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : filtr założyłem i tyle, pogoda się zje..znaczy się popsuła i nie wiem czy sie wtrysk dostroji czy nie. W moto mam juz kilka zmian tzn. w silniku 1550cm od SEII, wydechy V&H i był założony filtr K&N, ale w standartowej puszce. Wiec mam nadzieję, że nowy filtr jednak zadziała bez dodatkowych zmian , a jak nie to bedzie leżał na półce i czekał na swój czas :).

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent.Widzę że jest we wszystkich rozmiarach pasów.Muszę takie coś zakupić.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...