Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Ano, wiem kto to Leon i znam jego motocykl. Gość ogarnia HD z zamkniętymi oczami. Swego czasu miałem tam pracować też jako mechanik ale potem znalazłem robotę w innym serwisie.

 

 

Co najmniej jeden HD musi zawsze być u mnie w garażu, jako jeden z ważniejszych powodów do życia. :icon_mrgreen: Mogę do podmienić na innego HD, sprzedać i kupić innego HD lub pozostać z tym. Ale czasem zdarza mu się nie wku**ić mnie i wtedy przyda się drugi który zszarga moje nerwy do końca. :icon_twisted: Panie Adamie - o Hondzinie zaś gdzie indziej popiszemy, w "japsach". Jest to CB750K `82 podobno. Narazie nawet fotek nie widziałem więc tylko gdybam, może się okazać totalną ruiną albo z jakimś problemem prawnym i wtedy lachę kładę na taki biznes.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon Yamaha przy salonie Renault, bodajże ul.Modrzewiowa na os.Leśnym.

 

 

Ooo. Mówisz że się znamy z widzenia. Fajno. Teraz mieszkam w Solcu pod Bydzią. Do CT zajeżdżam czasami jak się nudzę, ze Solca do Fordonu jadę przez Toruń naokoło. :icon_mrgreen:

 

Tak z innej beczki czym czyścicie silnik, chodzi mi o ta czarną farbę?

 

 

W jakim sensie czyścić? Umyć żeby dobrze wyglądała czy pozbyć się tej farby? Bo myć to najlepiej gorącą wodą z detergentem. Ewentualnie nabłyszczyć wodą z samochodowym szamponem z woskiem co by nie była taka matowa.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki czym czyścicie silnik, chodzi mi o ta czarną farbę?

 

Jak się chcesz pozbyć farby to polecam scansol ( Castorama ) - smarujesz pędzlem - czekasz 5 min - myjka ciśnieniowa i po farbie. Żre wszystko dlatego uwaga na uszczelki i elementy PVC i podobne. Pozbywałem się tym lakieru z lag i felg aby wypolerować do pełnego połysku. Dobry środek

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o czyszczenie czarnego silnika a nie usuwanie farby z niego.Tutaj scansol chyba nie da rady,po za tym po co go usuwać ,wygląda dużo lepiej niż nijaki srebrny.Farba czarna jest farba strukturalną ,bardzo porowatą i dlatego zatrzymuje kurz i brud.Wystarcza dobre mycie,można myjką.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o czyszczenie czarnego silnika a nie usuwanie farby z niego.Tutaj scansol chyba nie da rady,po za tym po co go usuwać ,wygląda dużo lepiej niż nijaki srebrny.Farba czarna jest farba strukturalną ,bardzo porowatą i dlatego zatrzymuje kurz i brud.Wystarcza dobre mycie,można myjką.

 

OK nie zajarzywszy co mial autor na myśli - na takie syfy z silników najlepsza jest aktywna piana też zresztą z castoramy - tylko uwaga na aluminium bo środek jest silnie alkaiczny i alu czyści do białości.

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter 1600 odczytał bezbłędnie moje zapytanie, nie chcę usuwać farby, według mnie silnik w czarnej farbie wygląda dużo lepiej niż "golas"

Właśnie takim dziwnym trafem, miałem kupić schody do domu i zająć się na poważnie remontem, a kupiłem Harego.

Tak się pochwale :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wuj Ci schody? Po gołym betonie też da się chodzić, a bez motocykla sobie nie pojeździsz. Dokonałeś właściwego wyboru. :icon_biggrin:

 

Nomad - Kawasaki i Ducati salon, teraz już tylko Kawa bo z Ducem nie dali sobie rady. Ale już dawno się rozstałem z tymi partaczami. Nie polecam odstawiać tam do "naprawy" żadnego motocykla.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Potrzebuje rady co lepiej kupić. Chce obniżyć Sportstera 883 Custom i zastanawiam się nad kupnem BURLY SLAMMER 10.5’’ albo PROGRESSIVE 11" 412. Nie wiem teraz co będzie lepszym rozwiązaniem . Macie jakieś doświadczenie z tymi amortyzatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Potrzebuje rady co lepiej kupić. Chce obniżyć Sportstera 883 Custom i zastanawiam się nad kupnem BURLY SLAMMER 10.5’’ albo PROGRESSIVE 11" 412. Nie wiem teraz co będzie lepszym rozwiązaniem . Macie jakieś doświadczenie z tymi amortyzatorami?

Witam mam takie czyli PROGRESSIVE 11seria 412 są zajebiste, moto leży nisko,jest twardo-od czasu do czasu trzeba coś dokręcić ale zajebiście się śmiga po równej drodze. Powinieneś wymienić także sprężyny w lagach, unikaj tylko kostki brukowej :biggrin:

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wiem kupowałem u nich czesci, oleje itd. jak jezdziłem kawami, ceny mieli przystępne. moto nie serwisowałem znałem tam dwóch mechaników tego co ruskiem jezdził i Pawła (czerwony drifter) ale ciebie nie widziałem ...

 

Oooo! z Pawłem pracowałem tam, to był akurat ten okres. Wiosna jakoś tak była. On potem też się poddał i zmienił branżę. Mnie w tym czasie zdarzył się wypadek z płonącym Harrym więc łapki sobie poparzyłem, w robocie wypłaty zależały od pogody a majster kazał robić lipę na każdym kroku. G... nie robota... Paweł opowiadał że śmiga w wolnym czasie z jakimś gościem na HD, czy to nie chodziło o Ciebie?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo! z Pawłem pracowałem tam, to był akurat ten okres. Wiosna jakoś tak była. On potem też się poddał i zmienił branżę. Mnie w tym czasie zdarzył się wypadek z płonącym Harrym więc łapki sobie poparzyłem, w robocie wypłaty zależały od pogody a majster kazał robić lipę na każdym kroku. G... nie robota... Paweł opowiadał że śmiga w wolnym czasie z jakimś gościem na HD, czy to nie chodziło o Ciebie?

 

raczej nie bo wtedy smigałem zielonym nomadem , ale razem jezdziliśmy , w zeszłym sezonie zaliczyliśmy wspólnie Rumunię i trasę tranforgardzką (ja wtedy na vn 2000) ten pierwszy sezon bedzie na hd . W tym sezonie w lipcu lecimy na Ukrainę i morze czarne. może chcesz dołączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...