Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Wg serwisówki dla modeli FLT i FLH 84-98 (Evo) olej w silniku zawsze ma być sprawdzony na stopce bocznej, olej w sprzęgle i skrzyni w poziomie - sprawdzenie oleju w silniku jest jako standardowa obsługa, sprzęgło i skrzynia to obsługa serwisowa.

 

Serwisówka Softaili Evo 84-98 mówi, że sprawdzanie wszystkich olejów jest w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda :excl:

Na szabelce poziomu oleju w silniku we wspomnianym wcześniej motocyklu widnieje napis: "Check on side stand".

A we wcześniejszych rocznikach serwisówka polecała w pionie. Stąd moje pytanie o sprawdzanie poziomu w skrzyni. Nie wiedziałem, czy i tego nie zmienili...

 

 

to powinien być dopisek " za nim sprawdzisz poziom oleju sprawdz ciśnienie w ogumieniu" , bo jesli będzie za małe to już wskaznik pokaże inaczej ;)

już nie wspomnę o prawidłowym koncie stopki i jeszcze kilku istotnych lub mniej czynników ...

czyli nie zalecam ślepo stosować się do instrukcji

Edytowane przez jery30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przytrafilo mi sie cos takiego w swoim moto kilka razy i zastanawiam sie czy to cos zlego zaczyna sie dziac,czy to normalka w HD tzn.

dojezdzajac np.do skrzyzowania i potrzeby szybkiej redukcji do np.biegu 1-go,po nacisnieciu dzwigni zmiany biegow w dol np. z 4 biegu,nie pojawia

mi sie kolejny nizszy bieg,tylko wskakuje jakby luz i kiedy probuje ponownie nacisnac w dol to jest jakby pustka,dopiero po ponownym nacisnieciu dzwigni w gore i

wrzucenie wyzszego biegu z powrotem ,daje sie zredukowac biegi

 

moze ktos z WAS cos poradzi?

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Electrze czasem się to zdarza, ale rzadko. Generalnie skrzynie Harleya są robione przez kowali, więc i do obsługi potzreba użyć trochę siły....

 

U mnie to się zdarza między 4 a 5, taki jakby międzyluz jak zbyt delikatnie obchodzę się z dźwignią, ale bez problemu mogę przerzucić w górę i w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda :excl:

Na szabelce poziomu oleju w silniku we wspomnianym wcześniej motocyklu widnieje napis: "Check on side stand".

A we wcześniejszych rocznikach serwisówka polecała w pionie. Stąd moje pytanie o sprawdzanie poziomu w skrzyni. Nie wiedziałem, czy i tego nie zmienili...

 

To printsc z oryginalnej serwisówki.

 

W 'note' pisze że na stópce. Z tego co pamiętam w innych serwisówkach podają , że moto upright czyli prosto.

 

To jest z 2009 roku więc to skrzyni 6.

 

Dobra Panowie i Panie... sprawdziłem :dry:

Sprawa wygląda tak:

Harley w swoich serwisówkach ma zmiany na przestrzeni lat. Wynika to z pewnych nowych sytuacji nie zawsze związanych ze sprawami

technicznymi. A więc tak.

Generalnie do roku 2005 :

 

Softail: silnik na pionowo, skrzynia na pionowo, sprzęgło na pionowo

Touring: silnik na nóżce, skrzynia na pionowo, sprzęgło na pionowo

Sportster: Silnik na pionowo, sprzęgł/skrzynia na pionowo

 

Między 2005 a 2007:

 

Softail: silnik na nóżce, skrzynia i sprzęgło na pionowo

Touring: silnik na nóżce, skrzynia i sprzęgło na pionowo

Sportster: silnik na nóżce, skrzynia/sprzęgło na pionowo

 

Po 2007:

 

Softail: silnik na nóżce, skrzynia na nóżce a sprzęgło napełnić odpowiednią ilością- jeżeli jest niewidoczny

Touring:silnik na nóżce, skrzynia na nóżce a sprzęgło napełnić odpowiednią ilością-jeżeli jest niewidoczny

Sportster: silnik na nóżce, skrzynia/sprzęgło na pionowo

 

To są dane z serwisówek. Oczywiście informacje o uszkodzonych nóżkach, nierównej nawierzchni są.

 

Dlaczego się zmieniały? Pewnie ''Jony'' sprawdzał na pionowo i go motór przygniótł to musieli zmienić...

 

P.S.: acha... v-rody zawsze na prosto... :laugh:

post-35957-0-43159600-1338232131_thumb.jpg

Edytowane przez mariuszwla42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym powiedziec cos na temat wspomagania sprzegla w hd.ktore wlasnie zamontowalem

pytalem ostatnio o takie cos ale nikt nie odpowiedzial nic, chcialem zamontowac wspomaganie sprzegla,ale nie moglem

sie zdecydowac,ktore wybrac to http://allegro.pl/wspomaganie-sprzegla-easy-pull-harley-davidson-i2375968396.html

czy to http://allegro.pl/wspomaganie-sprzegla-wysprzeglik-harley-i2380015735.html

w koncu kupilem obydwa i zamontowalem je na raz,jedno i drugie

i powiem wam ,ze to jest bajka teraz w porownaniu do tego fabrycznego

klamke sprzegla naciskam doslownie jednym palcem,dzieje sie to z minimalnym oporem tylko

naprawde rzecz godna polecenia

zastanawiam sie tylko czasem,dlaczego hd nie wyjezdza z fabryki z czyms takim,dlaczego musimy zmieniac tyle rzeczy sami pozniej?

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym powiedziec cos na temat wspomagania sprzegla w hd.ktore wlasnie zamontowalem

pytalem ostatnio o takie cos ale nikt nie odpowiedzial nic, chcialem zamontowac wspomaganie sprzegla,ale nie moglem

sie zdecydowac,ktore wybrac to http://allegro.pl/ws...2375968396.html

czy to http://allegro.pl/ws...2380015735.html

w koncu kupilem obydwa i zamontowalem je na raz,jedno i drugie

i powiem wam ,ze to jest bajka teraz w porownaniu do tego fabrycznego

klamke sprzegla naciskam doslownie jednym palcem,dzieje sie to z minimalnym oporem tylko

naprawde rzecz godna polecenia

zastanawiam sie tylko czasem,dlaczego hd nie wyjezdza z fabryki z czyms takim,dlaczego musimy zmieniac tyle rzeczy sami pozniej?

Powiem tak seryjne chodzi wystarczająco ale jak zmieniłem na tarcze z kevlaru i mocniejszą sprężynę to korki powodują u mnie niedowład ręki . Chyba coś będę musiał pomyśleć :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam, a sprzęgło mam twarde bo linka nie pierwszej świeżości. Ale jestem leworęczny więc sprzęgło jest wporzo. Raz tylko mnie męczyło, w jakiejś durnej paradzie na rozpoczęciu sezonu.

 

Jak ktoś montuje akcesoryjne sprzęgło i twarde spręzyny to wtedy przyda się taki "reduktor".

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym powiedziec cos na temat wspomagania sprzegla w hd.ktore wlasnie zamontowalem

pytalem ostatnio o takie cos ale nikt nie odpowiedzial nic, chcialem zamontowac wspomaganie sprzegla,ale nie moglem

sie zdecydowac,ktore wybrac to http://allegro.pl/ws...2375968396.html

czy to http://allegro.pl/ws...2380015735.html

w koncu kupilem obydwa i zamontowalem je na raz,jedno i drugie

i powiem wam ,ze to jest bajka teraz w porownaniu do tego fabrycznego

klamke sprzegla naciskam doslownie jednym palcem,dzieje sie to z minimalnym oporem tylko

naprawde rzecz godna polecenia

zastanawiam sie tylko czasem,dlaczego hd nie wyjezdza z fabryki z czyms takim,dlaczego musimy zmieniac tyle rzeczy sami pozniej?

A jak wypadło porównanie tych dwóch wynalazków? Który masz zamontowany na moto?

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie porownywalem ich skutecznosci dzialania z osobna

kupilem obydwa i zamontowalem na raz jeden i drugi i one dzialaja tak fantastycznie razem zamontowane

teraz to jest naprawde przyjemnosc z jazdy, to jest ogromna roznica

 

montaz obydwu tych wspomagan jest prosty jak rogalik

siedzialem sobie w garazu i dlubalem sam,nie spiesząc sie

stracilem okolo 40 min na calosc

ten okragly element zamieniasz tylko z oryginalem,a ten drugi mocujesz na koncu dzwigienki,

po czym zaczepiasz linke do tego

potem pozostaje tylko regulacja linki i koniec

obydwa te wynalazki pracuja w moim moto na raz

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie przesadzajmy , że trzeba tyle siły wkładać w klamkę sprzęgła .

podstawa to w dobrej kondycji linka i pracuje tak jak powinno , nie za mocno ani za lekko .

należy pamiętać o nasmarowaniu co jakiś linki wlewając od góry kilka kropli oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w moim przypadku ma to spore znaczenie,kilka lat temu uleglem wypadkowi w pracy

efektem tego mam nie w pelni sprawna lewa dlon

wyciskanie sprzegla w moim sporcie sprawialo mi troche klopotow wczesniej

teraz po montazu tego wspomagania jest naprawde OK

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie Twój problem. Ja mam podobnie z prawą dłonią. Cztery palce wciągnęło mi między łańcuch a zębatkę przy tylnym kole gdy silnik pracował na biegu. Jakoś tam poskładali rączkę ale nie jest w pełni sprawna. Ale gaz i hamulec ogarniam bez problemu. I w ogóle to jestem leworęczny, więc sprzęgło nie przeszkadza.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie luzu sprzęgłowego w TC 88 [może być tak samo w EVO] zaczynamy od poluzowania regulacji na lince sprzęgła.Potem odkręcamy dekiel sprzęgła,luzujemy nakrętkę kontrująca i wkręcamy śrubę kluczem inbusowym do końca do oporu.Trzeba to zrobić z wyczuciem bez użycia siły.Po dokręceniu śruby do końca luzujemy ją pół obrotu i tak kontrujemy.Po tym regulujemy linkę sprzęgła i skręcamy pokrywę sprzęgła.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...