Skocz do zawartości

Hamulec łapie za późno


patrykt7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich fanów dwóch kółek!

 

Borykam się z takim problemem w moim moto (Suzuki gsx-r 600 Srad '97), iż klamka przedniego hamulca łapie mi zbyt późno. Hamulec przez to wydaje się być miękki, ale od momentu gdy zacznie już łapać pozostaje niewielki skok dźwigni czyli jest ok, z tym, że zaczyna brać zbyt późno bo dopiero gdzieś w połowie zakresu ruchu klamki nawet, gdy klamka ustawiona jest w pozycji '1'. Dodam, że cały czas, a zwłaszcza w chłodne dni poci mi się przewód łączący zbiorniczek wyrównawczy z pompą hamulcową (nie jest oryginalny) i kilka dni po wymianie płynu na nowy robi się on czarny :icon_evil: . Panowie, o co chodzi? Co tu może być grane? Uszczelniacz pompy hamulcowej? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że masz zapowietrzony układ. Przewód ze zbiorniczka jest pewno wykonany z gumy, która zostawia osad w płynie - jednym słowem rzeźba. Z tym nie ma żartów, bo może się zdarzyć że przestaną działać. Widzę, że nie znasz się na tym, więc pozostaje tylko dobry serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy był wymieniany/badany/ płyn hamulcowy?Ile lat mają przewody hamulcowe,czy w oplocie?Kiedy pojedziesz do mechanika,nie możesz tak jeżdzić!

 

 

Płyn wymieniony był z początkiem sezonu w tym roku. Przewody hamulcowe są w tym motocyklu od nowości, ale nie sądziłbym, że to ich wina, gdyż tak jak mówiłem, klamka od momentu gdy zaczyna łapać jest twarda, ale łapie za późno...

Edytowane przez patrykt7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn wymieniony był z początkiem sezonu w tym roku. Przewody hamulcowe są w tym motocyklu od nowości, ale nie sądziłbym, że to ich wina, gdyż tak jak mówiłem, klamka od momentu gdy zaczyna łapać jest twarda, ale łapie za późno...

 

A klocki hamulcowe??Sprawdz bo moze juz sa bliskie końcowi.Odpowietryc trzeba uklad i w razie czego zmienic plyn...moze sie zagotowal kiedys??

 

Jesli się mylę niech mnie ktoś poprawi :notworthy:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak polecał bym jechać niezwłocznie do serwisu lub jakiegoś mechanika motocyklowego,na naprawę,hamulec zasadniczy jest niezwykle ważny i w takim przypadku rzeżba jak napisał kolega ,jest niewskazana! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa ze mam podobny problem i zaciskalem juz klamke na noc po zdjeciu tasmy jest w porzadku ale za jakis czas godzine jest to samo,z tym ze u mnie jest chyba problem z zaciskami bo nieoddaja do konca i musze wlozyc troche sily aby popchnac motor po mimo ze kiedy juz czyscilem ze zaciski

 

a klamka na jakiej pozycji ustawiona, a moize nie orginalna??

 

pisal ze na pozycji "1" czyli tej gdzie klamka jest polozona najdalej od manetki.

ja mam orginalna i mam to samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle czyściłeś - wyczyść (szczoteczka do zębów i płyn hamulcowy_, zmień płyn, przesmaruj co trzeba (prowadnice zacisków też). W razie potrzeby jeśli gumki masz zjechane to wymień je też.

 

zrobilem dokladnie tak jak napisales.ale tez sam podejrzewam ze to te gumki bo nie byly w najlepszym stanie.i mialem problem z wyjeciem tloczkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 lat gumiaki? Wymieniaj te przewody, i to szybko, zwłaszcza że ciekną...

 

 

Nie no kolego nie ciekną przewody tylko ten przewodzik, który łączy pompę cham. i zbiorniczek wyrównawczy.

 

 

 

Płyn nigdy się nie zagotował i nawet jak go wymienię to za 3 dni będzie czarny... ciągnie wodę... ale którędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...